Monthly Archives: wrzesień 2017

Urodziny Aleksandra

Urodziny Aleksandra

Aleksander – jeden z wychowawców MWM miał swoje urodziny we wrześniu. O tym fakcie pamiętała młodzież z MWM, która postanowiła przygotować dla pana Olka przyjęcie urodzinowe. Wśród przygotowanego poczęstunku królował (jakżeby inaczej !) Kopiec Kreta- wspólne dzieło pani Anetki i Bożenki. Pan Oleczek zaskoczony (?) niespodzianką dziękował wszystkim organizatorom spotkania. Spędziliśmy wspólnie miłe chwile, świętując urodziny Aleksandra. Wszystkiego najlepszego Olku !!!

Integracja TY i JA

Integracja TY i JA

Każdego roku w Koszalinie odbywa się wydarzenie artystyczne pod nazwą „Integracja Ty i Ja”. Jest to festiwal filmowy , którego nadrzędnym tematem jest niepełnosprawność. Adresatem przeglądu są wszyscy chętni, a ukazane w filmach problemy i wydarzenia pokazują jak ważna jest akceptacja ludzi dotkniętych niepełnosprawnością w środowisku. Przy organizacji festiwalu pracuje wielu wolontariuszy. W tym roku do ich grona dołączyła podopieczna Wspólnoty – Magda. Przez trzy festiwalowe dni pomagała w opiece nad dzieckiem małżeństwa, które uczestniczyło w obchodach festiwalowych.

Uroczysty Obiad

Uroczysty Obiad

Pod koniec miesiąca wyszliśmy na uroczysty obiad do restauracji żeby oficjalnie zakończyć wakacje i związane z nimi wydarzenia. Wybraliśmy Maredo, z uwagi na to, że na co dzień pracuje w nim jedna z podopiecznych Wspólnoty. Zamówione porcje były duże i apetyczne. Uroczystym obiadem zamknęliśmy wakacje podsumowując związane z nimi wydarzenia.

 

Szaleństwa na trampolinach

Szaleństwa na trampolinach

Odskocznią i wytchnieniem od sierpniowych remontów w placówce był wspólny wypad do miejscowego Parku Trampolin, w który młodzież wyczyniała rozmaite akrobacje . Szaleństwa wyczyniane na trampolinach dodawały uczestnikom energii i wprawiały w dobry nastrój.

 

Urodziny Pani Dyrektor

Urodziny Pani Dyrektor

W sierpniu miało miejsce ważne wydarzenie w Młodzieżowej Wspólnocie Mieszkaniowej – Urodziny naszej pani dyrektor – Alicji. Od samego rana mieszkańcy MWM czekali z własnoręcznie upieczonym tortem i życzeniami. Pani Ala była zaskoczona miłą niespodzianką i uradowana wierszykiem, który specjalnie na tę okazję napisał pan Grzegorz.

Wszystkiego najlepszego pani Alicjo !

 

Remont w MWM

Remont w MWM

Sierpień upłynął w MWM pod znakiem remontu. Młodzież w znacznym stopniu przejęła inicjatywę ochoczo malując zamieszkiwane pomieszczenia. Ekipa remontowa to oprócz pracowników wykwalifikowanych w tym temacie, także dyrekcja, wychowawcy i mieszkańcy. Praca zaowocowała odświeżonymi pomieszczeniami, które miło było ma powrót meblować i urządzać wg własnych gustów.