Monthly Archives: czerwiec 2013

kolejny etap za nami…

kolejny etap za nami…

Jarek, Tomek, Damian, Mateusz, Sylwester – wszyscy ci już nie-  chłopcy, ale dojrzali mężczyźni ukończyli szkoły zawodowe. Podczas uroczystości obecne były pani Alicja, pani Aneta i pani Beata, które wspierały wraz z całym zespołem rozwój i edukację tych młodych ludzi. I przyszedł moment świętowania – wyczekiwany i upragniony…

najlepszy z najlepszych - Sylwester

nasi mechanicy samochodowi Tomek i Jarek

Mateusz i Damian - kucharze

 

NOWA Wspólnota czyli wieści z placu budowy

NOWA Wspólnota czyli wieści z placu budowy

W dniu 07.06.13r. odwiedzili nas goście z Austrii i Danii.  Celem wizyty  Gerharda i Petera  w Koszalinie był monitoring postępu  prac budowlanych nowej Wspólnoty w Koszalinie. Informacje uzyskane na placu budowy zostaną bowiem przekazane naszemu darczyńcy  firmie Velux, która wspiera nasz projekt zarówno finansowo jak i duchowo. Na placu budowy obecne były osoby, które zaangażowane  są w tworzenie naszego  nowego życia – MWM ; kierownik Wspólnoty, inżynier kontraktu, koordynator projektu, kierownik budowy oraz przedstawiciele firmy wykonawczej a wspierał ich wszystkich pracownik  z Biura Krajowego.

Wyżej wymieniony zespół koordynujący projekt dodatkowo odwiedził mieszkanie, które udało się pozyskać z zasobów komunalnych Miasta Gminy Koszalin dla jednej z podopiecznych Wspólnoty. Odwiedzono również istniejącą Wspólnotę a na koniec turystycznie wybrano się do miejscowości Mielno nad morzem. Spotkanie było bardzo owocne.

Dziękujemy!

Dzień Dziecka 2013

Dzień Dziecka 2013

W ramach śwęta dziecięcego zabraliśmy ze sobą naszą Demi i pojechaliśmy nad morze, a tam spacer, obiad i lody – obowiązkowo :). Dzień Dziecka dla wychowanków MWM ma jeszcze jedną tradycję: uczestniczą w nim wychowankowie WD Karlino, którzy od września zamieszkają w MWM Koszalin.

spacer po plaży w Unieściu w kierunku kanału

Łukasz przechodzi do MWM a Sylwia usamodzielni się

Klaudia już wkrótce zamieszka w MWM

Dagmara - również poszerzy skład MWM Koszalin