Monthly Archives: marzec 2016

Trening przed turniejem

Trening przed turniejem

Mieszkanki Wspólnoty wezmą w kwietniu udział w turnieju piłki siatkowej w Czaplinku. Turniej organizowany jest przez Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy i adresowany do dziewcząt mieszkających w placówkach opiekuńczo- wychowawczych. Wspólnotowy trener pan Olek podszedł do sprawy bardzo poważnie. Zmobilizował dziewczęta by wzięły udział w treningu. Na boisku instruował, pokazywał, uczył i wymagał. Dziewczęta starały się przestrzegać zasad zespołowej gry i nie „gwiazdorzyć” zanadto. Efekty ich wspólnej pracy były różne…..

 

 

V i VI spotkanie z „Wartościami”

V i VI spotkanie z „Wartościami”

8 i 23 marca odbyły się w naszej wspólnocie dwa kolejne spotkania w ramach realizacji programu „Żyj! Z mocą wartości”. Spotkania dotyczyły wartości miłości w życiu każdego z nas. Tematy brzmiały : „Miłość – jej rodzaje i barwy” oraz „Miłość jako zrozumienie i szacunek do innych”. W trakcie spotkań omawialiśmy rodzaje miłości. Młodzież wyrażała swoje opinie o relacjach międzyludzkich, wypowiadała określenia własnego postrzegania uczucia miłości zwracając uwag ę na to, że miłość to bardziej dawanie niż branie. Realizując ćwiczenie polegające na dokonaniu wyboru kilku spośród wszystkich dostępnych na świecie rzeczy uczestnicy wybierali oprócz rzeczy materialnych również takie wartości jak : miłość, zdrowie, szczęście i pokój na świecie.

Turniej im. Wujka Leszka

Turniej im. Wujka Leszka

12 marca odbył się w Świdwinie coroczny Turniej Piłki Nożnej im. Wujka Leszka. Również w tym roku drużyna trenera Grzegorza Urbańskiego wzięła udział w Turnieju Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych zdobywając II miejsce na podium. Drużyna ze wspólnoty przygotowywała się do turnieju wcześniej, nie mogąc doczekać się rozgrywek. W momencie meczu nie tylko młodzież na boisku, ale przede wszystkim ich główny trener przeżywali ogromne emocje w związku z grą ! Pan Grzegorz nie odrywał wzroku od boiska, na którym jego zawodnicy rozgrywali mecz. Dopingował ich zaciekle, co przyczyniło się do zdobycia miejsca na podium. Wszyscy wrócili do domu w doskonałych nastrojach.

Dziewiętnaste Urodziny Łukasza

Dziewiętnaste Urodziny Łukasza

W ostatni piątek Łukasz obchodził urodziny. 19! Oprócz kolegów – mieszkańców wspólnoty zaprosił na urodzinowe przyjęcie wychowawców oraz osoby bliskie sercu J. Odśpiewaliśmy Łukaszowi „100 lat!” i złożyliśmy najserdeczniejsze życzenia. Łukasz pomyślał marzenie, którego nikomu nie zdradził i zdmuchnął świeczki na urodzinowym, czekoladowym torcie, który bardzo wszystkim smakował. Goście mieli też okazję degustować sernik na zimno, który Łukasz przygotował wspólnie z panią Anetką. Łukaszu życzymy Ci dni przepełnionych nadzieją. Radosnych chwil z bliskimi. Okazji do spełniania marzeń. Miłości, którą będziesz obdarowywał i sam będziesz obdarowany. Dobrego życia !

Spotkanie w Warsztatach Terapii Zajęciowej

Spotkanie w Warsztatach Terapii Zajęciowej

Młodzież ze Wspólnoty została zaproszona na kurs lepienia z gliny organizowany 12 marca na Warsztatach Terapii Zajęciowej nr 2 w Koszalinie. Zajęcia odbyły się w ramach comiesięcznej współpracy z grupą młodzieży niepełnosprawnej. Na kurs zaprosiliśmy także dzieci z SOS WD Karlino, w ramach programu integracyjno-adaptacyjnego „Pierwsze koty za płoty”. Na miejscu mieliśmy okazję tworzyć z mokrego, zimnego surowca jakim jest glina. Powstały wyjątkowe prace, a zabawa dostarczyła uczestnikom wielu radości, również z integracji.

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet mężczyźni z Młodzieżowej Wspólnoty Mieszkaniowej zorganizowali mały show ! Wychowawczynie i mieszkanki wspólnoty dostały zaproszenia na wieczór atrakcji, a kiedy pojawiły się na stołówce, zastały nakryty stół, na którym stał słodki poczęstunek. Obok czekoladek były lody w trzech smakach, kawa i herbata. Pan Grzegorz, który lubi nas zaskakiwać ułożył z tej okazji wiersz, który odczytał przed zgromadzonymi. Młodzi panowie obdarowali wszystkie kobiety kwiatami i złożyli życzenia. Na koniec zaśpiewali piosenkę, która okazała się gwoździem programu. Panie śmiały się do łez !