Monthly Archives: marzec 2013

streetart 2013 w obiektywie

streetart 2013 w obiektywie

tak było przed streetartem...

braterski projekt MWM

zbliżenie na Jarka

w zespole siła

technika: szablon

bracia Dawid i Łukasz

hasło przewodnie

pierwsze efekty pracy

Dawid z balonikiem 🙂

to MY!

efekt pracy Seby i Jaro

streetartowo - fajowo! 😉

 

pisankowe wariacje

pisankowe wariacje
Pani Alicja tworzyła z naszymi podopiecznymi przedświąteczne bibeloty.
Jak widać aktywność twórcza pełną gębą – jej efektem są przekolorowe jajeczka i finezyjne kurki.
A wszystko to, bo był pomysł, materiały i dobre chęci. Na sam finał wszelkie artefakty zawisły na ozdobionej gałązce i przypominają uparcie o zbliżajacych się świętach.

ZWYCIĘSTWO! :)

ZWYCIĘSTWO! :)

MWM pokazało klasę – gra zespołowa na szóstkę w kolejnym, bo 23 Halowym Turnieju Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych woj zachowniopomorskiego w Świdwinie, a w efekcie bezdyskusyjne zwycięstwo.

Dodatkowo Damian otrzymal tytuł najlepszego bramkarza turnieju.

W domu wszyscy gratulowaliśmy i zajadaliśmy się turniejowym tortem.

Piękny puchar i piękne sportowe emocje!

szkolenie na wolontariusza TOZ

szkolenie na wolontariusza TOZ

Helena - wolontariuszka

W sobotę odbyło się spotkaniew Urzędzie Miejskim dla przyszłych i aktywnych wolonatriuszy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce, którego oddział znajduje się również w Koszalinie. TOZ koszaliński opiekuje się schroniskiem dla bezdomnych zwierząt „Leśny zakątek”. Specjaliści podzielili się swoją wiedzą, którą Helena – uczestniczka szkolenia natychmiast wdrożyła w naszym domu w kontakcie z Demi – wspólnotową labradorką. Następnego dnia pojechała wraz z panią Martą do schroniska, żeby podpisać umowę wolontaryjną i zorientować się w organizacji schroniska.

dzień Kobiet – dzień Bogiń :)

dzień Kobiet – dzień Bogiń :)

Jak tradycja MWM nakazuje – Dzień Kobiet organizuje zdecydowanie dominujące męskie grono, które na tą specjalną okazję odtworzyło mitologię grecką. W tej atmosferze pięknymi rymami chłopcy podziękowali za wkład każdej obecnej damy…

oto i nasz Olimp 😉

i Zeus wspaniały - w tej roli niezastąpiony pan Grzegorz!

w pełnym składzie 🙂

WIEŚCI NAJWAŻNIEJSZE

WIEŚCI NAJWAŻNIEJSZE

W dniu 04.03.13r. o godz. 8.00, na działce przy ul. Głowackiego w Koszalinie odbyło się oficjalne przekazanie terenu i placu budowy pod Młodzieżową Wspólnotę Mieszkaniową.
Na placu budowy było szefostwo i pracownik merytoryczny   firmy Budomal, która wygrała przetarg, Dyrektor Regionu Tomasz Rusiecki, Kierownik MWM Alicja Skórowska- Kaczor oraz Inżynier kontraktu z ramienia Inwestora.
Po oficjalnym przekazaniu stosownej dokumentacji był czas na optymistyczne rozmowy, które w obliczu porannego słońca zapowiadają powodzenie inwestycji.
” Tu na razie jest ściernisko ale będzie MWM ”
Wszyscy trzymamy kciuki!

spotkanie

spotkanie

Kolejny raz młodzi z WD Karlino przybyli do Koszalina – tym razem do Centrum Informacji i Planowania Kariery przy Wojewódzkim Urzędzie Pracy. Po co? Po to żeby dowiedzieć się jaką szkołę wybrać, czym zająć się w życiu w sensie zawodowym…

podczas spotkania

Dagmara po teście na profil zainteresowań 🙂