Mikołajki w MWM !

Mikołajki w MWM !

Ho ! Ho! Ho! Wybrzmiał donośny głos Mikołaja:) To już tradycja, że naszą Wspólnotę zaszczyca swą obecnością Mikołaj. Nie inaczej było w tym roku. Moc prezentów i życzeń dla naszej młodzieży.

Kolejne Warsztaty Teatralne w Warszawie

Kolejne Warsztaty Teatralne w Warszawie

Kolejne spotkania z teatrem w Warszawie. Warsztaty teatralne poprowadziła Pani Katarzyna Zawadzka. Po raz drugi gościły nas deski Laboratorium Dramatu- Scena Przodownik. Nasza młodzież miała zaszczyt ćwiczyć kunszt aktorski także w Teatrze Rozmaitości. Podsumowaniem wydarzeń był spektakl Fantazja, naprawdę fantastyczny😉 W wolnej chwili zwiedzaliśmy stolicę. Odwiedziliśmy stare miasto – pięknie przyozdobione na zbliżające się święta. Głodni kolejnych wrażeń czekamy na kolejne warsztaty!

 

Pożegnanie.

Pożegnanie.

27 listopada miał miejsce mój ostatni dyżur w Młodzieżowej Wspólnocie Mieszkaniowej. Mieszkańcy MWM i moi koledzy – współpracownicy i dyrekcja żegnając się ze mną sprawili, że poczułam się wyjątkowa i potrzebna w Waszym – Naszym domu. Spędziłam z Wami trzy lata, podczas których uczyliśmy się dzielić wspólną przestrzeń z miejscem na nasze wyjątkowe osobowości. Odchodząc, zabiorę ze sobą wspomnienia wspólne przeżytych ważnych chwil i każdego z Was. Dziękuję za czas, który z Wami spędziłam …

Beata

_DSC0018-001 _DSC0019-002 _DSC0021-003 _DSC0024-004 _DSC0027-005 _DSC0028-006 _DSC0031-007 _DSC0037-008 _DSC0044-009 _DSC0046-010 _DSC0051-011 _DSC0052-012 _DSC0055-013 _DSC0061-014 _DSC0065-015

Szkolenie z zakresu Pozytywnej Dyscypliny

Szkolenie z zakresu Pozytywnej Dyscypliny

22 listopada odbyło się w Młodzeżowej Wspólnocie szkolenie z psychologiem Martą Ustianowską w temacie Pozytywnej Dyscypliny. Marta przybliżyła nam podstawy oddziaływań wychowawczych opartych na przekonaniu, że ludzie mają wspólne pragnienie przynależności i poczucia że są ważni. Uniwersalna metoda wychowawcza oparta jest na zasadach szacunku wobec dziecka, wobec siebie i szacunku dla sytuacji. Jest metodą skuteczną długofalowo oraz uczy ważnych kompetencji ; szacunku, dbania o innych, rozwiązywania problemów, współpracy i bycia pożytecznym. Jako zespół wychowawczy SOS MWM mieliśmy ogromne szczęście współpracować podczas szkolenia z tak świetnym fachowcem jakim okazała się Marta. Jej entuzjazm, zaangażowanie i prostota w przekazywaniu wiedzy na temat praktycznej metody wychowawczej stanowią dla nas inspirację do podejmowania prób stosowana Pozytywnej Dyscypliny na co dzień, zarówno w pracy jak i w domu. Bardzo dziękujemy Marto i mamy nadzieję na kolejne szkolenia z cyklu.

https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Medical-Company/Marta-Ustianowska-psycholog-edukator-Pozytywnej-Dyscypliny-1361644543853504/

Warsztaty Teatralne z Katarzyną Zawadzką

Warsztaty Teatralne z Katarzyną Zawadzką

W pierwszych dniach listopada młodzież ze Wspólnoty w pełnym składzie wraz z wychowawcami : Olkiem i Grzegorzem wyjechała do Warszawy na pierwsze spotkanie z Katarzyną Zawadzką. Pani Kasia jest aktorką i zorganizowała dla młodzieży Warsztaty Teatralne podczas których w szczegółach omawiali wspólne przedsięwzięcie. To przedsięwzięcie jest owiane tajemnicą i nic jeszcze na ten temat nie mogę napisać… Same zajęcia były dla młodzieży wielką atrakcją. Wszyscy świetnie się bawili a wolnym czasie zwiedzali zabytki i ciekawe miejsca Warszawy. Wieczorem zostali przez panią Kasię zaproszeni do Teatru Narodowego na przedstawienie pt. „Kordian” w doborowej obsadzie.

 

Udział Rafała w kolejnych kursach dla płetwonurków.

Udział Rafała w kolejnych kursach dla płetwonurków.

W dniach od 26 do 28 października Rafał brał udział w kolejnych kursach dla płetwonurków. Były to kursy specjalistyczne : „Płetwonurek w skafandrze suchym” i „Płetwonurek nitroksowy”. Część wykładową prowadził wiceprzewodniczący organizacji CMAS w Polsce – Marcin Kasprzak natomiast nad całością przebiegu szkolenia czuwał szkoleniowiec KP „Mares” Piotr Kraken. Rafał był najmłodszym uczestnikiem kursów organizowanych w bazie nad jeziorem Ińsko. Szkolenie było bardzo intensywne i towarzyszyła mu przyjazna atmosfera. Organizatorzy wspierali kursantów swoim doświadczeniem i wiedzą.

 

Wolontariat Rafała

Wolontariat Rafała

Jeden z podopiecznych Wspólnoty – Rafał z pasją i zaangażowaniem kontynuuje działania w formie wolontariatu. Wraz z grupą ratowników przeprowadza w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych zajęcia w temacie profilaktyki. Obejmuje swoimi działaniami coraz szerszy zakres- jest odpowiedzialny za przygotowanie i prowadzenie prelekcji w tematach ratownictwa. W ten sposób dzieli się swoim doświadczeniem z rówieśnikami, a co najważniejsze uczy się nowych zachowań związanych z wystąpieniami na forum i buduje swoje CV !

Spotkanie w MWM z Marią Geremek

Spotkanie w MWM z Marią Geremek

20 października w Młodzieżowej Wspólnocie Mieszkaniowej w Koszalinie odbyło się spotkanie z Marią Geremek. Maria zorganizowała spotkanie organizacyjne by przedstawić zasady udziału w programie Make a Change ! Mówiąc w ogromnym skrócie program ma na celu zachęcenie młodzieży do budowania swojego CV. Maria ukazuje korzyści jakie młodzi ludzie mogą mieć z podejmowania różnego rodzaju aktywności, również form wolontariatu. Korzyści to atrakcyjny Życiorys, który może stać się podstawą uzyskania w przyszłości atrakcyjnej pracy.

 

Mieszkań do remontu ciąg dalszy ….

Mieszkań do remontu ciąg dalszy ….

W październiku kolejne dwie osoby zamieszkają w świeżo wyremontowanych mieszkaniach pozyskanych ze współpracy z Zarządem Budynków Mieszkalnych w Koszalinie. Ryszard i Monika są szczęśliwcami, do których los się uśmiechnął. Na zdjęciach widać efekty prac remontowych, w które zaangażowana była osobiście dyrekcja Młodzieżowej Wspólnoty Mieszkaniowej w Koszalinie. Efekty spełniły oczekiwania młodych osób, które radośnie przeprowadzą się wkrótce „na swoje”.

Szkolenie profilaktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy

Szkolenie profilaktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy

5.października br. grupa ratowników WOPRu organizowała szkolenie profilaktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 1 w Koszalinie. W zajęciach uczestniczył podopieczny MWM w Koszalinie Rafał K., który od niedawna jest ratownikiem. Na zdjęciach przedstawione są aktywności związane z działaniami podejmowanymi przez ratowników w trakcie rzeczywistych akcji.