Słowiński Park Narodowy

Słowiński Park Narodowy

Minęło już trochę czasu od ostatniego wspólnego wypadu z nocowaniem 😀 Zatęskniliśmy za takimi nocowanymi, biwakowymi klimatami i szybko zaczęliśmy planować wycieczkę! Wybór padł na Smołdziński Las, Czołpino, Łebę- Rąbka. Jednym słowem Słowiński Park Narodowy. Piękny obszar północnej Polski słynący z ruchomych wydm, pięknych plaż i tajemniczych lasów z Górą Rowokół burzącą linię bezkresnego horyzontu. Naładowaliśmy się powietrzem przepełnionym jodem, podziwialiśmy piękno dzikiej natury. Łącznie w dwa dni przeszliśmy ponad 30 km! A sił na dalszą wędrówkę nabieraliśmy w lokalnych gastronomiach, gdzie próbowaliśmy miejscowych specjałów. Okazało się, że placki ziemniaczane ze śledziem to bardzo smaczne połączenie! Wspólny wyjazd do SPN dał nam nadzieje na kolejne wspólnotowe wycieczki. Planujemy!

Hipoterapia

Hipoterapia

Termin hipoterapia pochodzi od greckich słów: „hippos”, oznaczającego „koń” i „therapeia”, czyli „terapia”. Nawiązywanie więzi emocjonalnej i pokonywanie lęków jest bardzo ważne dla początków przebiegu hipoterapii. Dzięki hipoterapii pacjentom może być łatwiej  budować więzi, wyrażać swoje emocje i komunikować się ze światem.
Czas spędzony z końmi na świeżym powietrzu jest dla wszystkich bardzo relaksujący.

Dawid i Make a Change

Dawid i Make a Change

Szkoła to nie tylko miejsce do nauki, ale również przestrzeń do samodoskonalenia. Dzisiaj nasz podopieczny Dawid w ramach programu „Make a change” opowiadał o swojej życiowej drodze i pobycie w placówkach SOS Wioski Dziecięce. Odbiorcami wykładów byli uczniowie Technikum Rolniczego w Boninie, dla których była to również ważna lekcja życia.

Wycieczka piesza

Wycieczka piesza

Piesza wycieczka z własnej nieprzymuszonej woli 😀 Można się zdziwić, kiedy dzieci wstają w niedzielę po godz. 7 i informują, iż idą na pieszą wycieczkę… i to do Sianowa przez Górę Chełmską. Po drodze szukają wiosny i podsyłają takie fotki 😉

Oto pierwsza relacja po kilku dniach trwania ferii:)

Oto pierwsza relacja po kilku dniach trwania ferii:)

Nie ma czasu na nudę! Sanki, łyżwy, kino, play park i całe mnóstwo innych aktywności a wszystko to, aby ciekawie spędzić czas wolny od szkoły 🙂 Przed nami wycieczka kolejką wąskotorową do Rosnowa! Będą foty:)

Spotkanie Świąteczne

Spotkanie Świąteczne

Jeśli jest jeszcze ktoś kto wątpi w istnienie Magii Świąt i samego Mikołaja no to potwierdzamy: Magia Świąt i Święty Mikołaj istnieją!!! Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce Karlino zorganizowało świąteczne przyjęcie, zaprosiło Mikołaja a to wszystko dla naszych podopiecznych:)

Mikołajki

Mikołajki

A czy Ty byłeś/aś grzeczny w tym roku? Hoł hoł hoł… U nas w MWM wszyscy byli grzeczni, i to bardzo;D Mikołaj musiał przybyć z obstawą, aby każdego obdarować. Dziękujemy za prezenty Panie Mikołaju 🙂

Las w słoiku

Las w słoiku

Na początku grudnia mieliśmy przyjemność  gościć w Młodzieżowej Wspólnocie Mieszkaniowej SOS w Koszalinie  popularyzatorkę hortiterapii, artiterapeutkę. Ideą warsztatów było zainspirowanie nas do zbliżenia się do natury, przyrody, ze względu na to, że rośliny to nieodłączna część naszego świata. To właśnie  zieleń odpręża nas na bardzo pierwotnym poziomie.

Podczas warsztatów usłyszeliśmy  czym jest Biofilia, poznaliśmy budowę biosfery a przede wszystkim stworzyliśmy swój własny ekosystem w słoiku. ‘Las w słoiku’,  który dumnie  tworzyliśmy według naszych gustów i potrzeb  dodał nam  energii, zmniejszył stres a zdecydowanie zwiększył koncentracje i kreatywność. To był bardzo inspirujący czas.