Monthly Archives: maj 2017

Noc Muzeów w Koszalinie 2017

Noc Muzeów w Koszalinie 2017

20 maja o godzinie 18.00 wyruszyliśmy na wycieczkę trasą koszalińskich ekspozycji organizowanych z okazji „Nocy w Muzeum”. Ze Wspólnoty wyruszyła grupa mieszkańców w towarzystwie kilkorga osób z  WD Karlino, które biorą udział w programie przejściowym „Pierwsze Koty za Płoty” oraz wychowawcy – pan Mateusz i pani Beata. Pierwszym punktem na naszej trasie była Szkoła Plastyczna. Na miejscu czekały nas ciekawe ekspozycje i interaktywna gra geograficzna, w której młodzież miała szansę wziąć udział.  Bawiliśmy się świetnie – BRAWO PLASYTK !!! Kolejnym miejscem na naszej trasie był równie ciekawy Instytut Wzornictwa na Politechnice Koszalińskiej. Chcieliśmy również zwiedzić Obserwatorium Astronomiczne, ale zniechęciła nas długa kolejka do wejścia. Odwiedziliśmy również zajezdnię MZK, gdzie młodzież mogła pomalować autobus oraz przejechać się starszym modelem autobusu. Ostatnie na naszej trasie było Muzeum Browarnictwa.

Urodziny Amandy

Urodziny Amandy

12 maja swoje dziewiętnaste urodziny obchodziła Amanda. Przyjęcie urodzinowe dla współmieszkańców urządziła dzień później, w sobotni wieczór. Zaproszeni goście mogli spróbować pysznego tortu, a jubilatce odśpiewano : „Sto lat”  i złożono najserdeczniejsze życzenia urodzinowe. Wszystkiego najlepszego Amando !

Wizyta przedstawiciela Fundacji Benefit Systems

Wizyta przedstawiciela Fundacji Benefit Systems

5 maja we Wspólnocie miała miejsce wizyta przedstawiciela Fundacji Benefit System, w osobie pana Rafała, który przyjechał by obejrzeć jak postępują prace remontowe w mieszkaniach naszych usamodzielnionych podopiecznych. Towarzyszyli mu dyrektor programu Karlino Tomasz Rusiecki oraz dyrektor krajowa Barbara Rajkowska. Pan Robert odwiedził Sylwka, Sebastiana oraz Karola i Klaudię. Wizyta  przebiegła w pogodnych nastrojach, a zaproszonym gościom bardzo podobały się mieszkania naszych wychowanków.

Majówka 2017

Majówka 2017

Majówka w MWM przebiegała bardzo aktywnie. Młodzież spędziła ją wraz z wychowawcami w plenerze. Ponieważ aura sprzyjała, pierwszego maja młodzież wyruszyła na spacer w kierunku Góry Chełmskiej. Tam weszli na wieżę i z tarasu widokowego obserwowali rozpościerającą się panoramę Koszalina. Drugi maja upłynął pod znakiem wycieczki rowerowej do Mielna. Rowery dały się młodzieży we znaki  do tego stopnia, że niektórzy nie mogli doczekać się szybkiego powrotu do domu. Trzeciego dnia majówki młodzież nie dała się namówić na kolejną wycieczkę rowerową. Zamiast tego wybrali się na piknik, na paskową górę, gdzie piekli kiełbaski przy ognisku.