Monthly Archives: wrzesień 2018

Urodziny Natki, Natalii i Mateusza

Urodziny Natki, Natalii i Mateusza

We wrześniu zbiegło się kilka okazji do świętowania bowiem urodziny obchodzili Natalia, Natka i Mateusz . Był duży wspólny tort i wielu gości. Natalia i Mateusz kończyli 17 lat, a Natka 16. Ciekawe jakie marzenia towarzyszyły im z tej okazji ? Przyjmijcie od nas same najlepsze życzenia kochani !!!

Wolontariat podczas Pleneru Artystycznego w Łazach

Wolontariat podczas Pleneru Artystycznego w Łazach

“Patrzę dalej – za horyzont” – oto hasło XVI Ogólnopolskich Integracyjnych Warsztatów Artystycznych, które odbyły się w dniach 12-14 września 2018 w nadmorskiej miejscowości Łazy. Organizatorem Warsztatów było Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) Koło w Koszalinie. Jest to wydarzenie kulturalne, które ze względu na swą atrakcyjność i oryginalność przyciąga coraz liczniejsze rzesze osób z niepełnosprawnościami z całej Polski. Warsztaty artystyczne organizowane w Łazach obfitują w możliwość kontaktu ze sztuką oraz rozwijania swoich twórczych pasji z zakresu wielu dziedzin artystycznych. Mieszkanki  SOS Młodzieżowej Wspólnoty Mieszkaniowej w Koszalinie uczestniczą w nim jako wolontariuszki. Swój udział w obsłudze Warsztatów miały Natalia i Oliwia.

 

Urodziny Aleksandra

Urodziny Aleksandra

Wrzesień jest miesiącem urodzin jednego z wychowawców- Aleksandra. Pan Olek nie jada słodyczy więc tradycyjny tort kremowy postanowiliśmy zastąpić tortem sałatkowym. Okazał się on wielką niespodzianką ! Przygotowała go pani Anetka przy nieocenionej pomocy Natalii. By wszyscy smakosze znaleźli coś dla siebie, Natalka przygotowała jeszcze sernik na zimno. Najserdeczniejsze życzenia urodzinowe Olku od nas wszystkich !

 

Kurs na nocnego płetwonurka

Kurs na nocnego płetwonurka

Wykorzystując piękną wrześniową aurę Rafał przystąpił do kursu na nocnego płetwonurka. To kontynuacja jego pasji związanych z pływaniem i ratownictwem wodnym. W przyszłości może okazać się alternatywą dla zdobywanego zawodu.

 

„Integracja Ty i Ja” 2018

„Integracja Ty i Ja” 2018

Podczas tegorocznej edycji festiwalu filmowego „Integracja Ty i Ja”, który odbył się w Koszalinie, młodzież z naszej Wspólnoty miała w nim swój udział. Stało się tak za pośrednictwem Natalii, która zgłosiła się do pomocy jako wolontariuszka. Na zdjęciu widoczna z jednym z aktorów zasiadających w jury. Szczytna idea festiwalu obejmuje swoją tematyką problem integracji z osobami niepełnosprawnymi. Prezentowane obrazy ukazują życie osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, uwrażliwiają na problemy niepełnosprawnych.

Przyjęcie kolejnych mieszkańców

Przyjęcie kolejnych mieszkańców

Z początkiem września pożegnaliśmy usamodzielnianych mieszkańców Wspólnoty by zrobić miejsce na przyjęcie kilku nowych podopiecznych. Z tej okazji, pierwszy weekend jesieni rozpoczął się imprezą integracyjną w MWM. Młodzież pod opieką panów Grzegorza i Aleksandra wyjechała z samego rana na spływ kajakami. Oprócz atrakcji jakimi były piękne widoki i nieoczekiwane kąpiele w rzece, młodzież czekało na trasie ognisko. Po powrocie był powitalny grill i tort z okazji 18nastych urodzin Rafała i Michała. Była to też okazja do przeprowadzenia strasznie trudnych konkurencji dla nowoprzybyłej młodzieży. Wszyscy chętnie brali udział w proponowanych rywalizacjach, co umożliwiło im wejście do grona pełnoprawnych mieszkańców MWM.