Monthly Archives: listopad 2018

Szkolenie z zakresu Pozytywnej Dyscypliny

Szkolenie z zakresu Pozytywnej Dyscypliny

22 listopada odbyło się w Młodzeżowej Wspólnocie szkolenie z psychologiem Martą Ustianowską w temacie Pozytywnej Dyscypliny. Marta przybliżyła nam podstawy oddziaływań wychowawczych opartych na przekonaniu, że ludzie mają wspólne pragnienie przynależności i poczucia że są ważni. Uniwersalna metoda wychowawcza oparta jest na zasadach szacunku wobec dziecka, wobec siebie i szacunku dla sytuacji. Jest metodą skuteczną długofalowo oraz uczy ważnych kompetencji ; szacunku, dbania o innych, rozwiązywania problemów, współpracy i bycia pożytecznym. Jako zespół wychowawczy SOS MWM mieliśmy ogromne szczęście współpracować podczas szkolenia z tak świetnym fachowcem jakim okazała się Marta. Jej entuzjazm, zaangażowanie i prostota w przekazywaniu wiedzy na temat praktycznej metody wychowawczej stanowią dla nas inspirację do podejmowania prób stosowana Pozytywnej Dyscypliny na co dzień, zarówno w pracy jak i w domu. Bardzo dziękujemy Marto i mamy nadzieję na kolejne szkolenia z cyklu.

https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Medical-Company/Marta-Ustianowska-psycholog-edukator-Pozytywnej-Dyscypliny-1361644543853504/

Warsztaty Teatralne z Katarzyną Zawadzką

Warsztaty Teatralne z Katarzyną Zawadzką

W pierwszych dniach listopada młodzież ze Wspólnoty w pełnym składzie wraz z wychowawcami : Olkiem i Grzegorzem wyjechała do Warszawy na pierwsze spotkanie z Katarzyną Zawadzką. Pani Kasia jest aktorką i zorganizowała dla młodzieży Warsztaty Teatralne podczas których w szczegółach omawiali wspólne przedsięwzięcie. To przedsięwzięcie jest owiane tajemnicą i nic jeszcze na ten temat nie mogę napisać… Same zajęcia były dla młodzieży wielką atrakcją. Wszyscy świetnie się bawili a wolnym czasie zwiedzali zabytki i ciekawe miejsca Warszawy. Wieczorem zostali przez panią Kasię zaproszeni do Teatru Narodowego na przedstawienie pt. „Kordian” w doborowej obsadzie.

 

Udział Rafała w kolejnych kursach dla płetwonurków.

Udział Rafała w kolejnych kursach dla płetwonurków.

W dniach od 26 do 28 października Rafał brał udział w kolejnych kursach dla płetwonurków. Były to kursy specjalistyczne : „Płetwonurek w skafandrze suchym” i „Płetwonurek nitroksowy”. Część wykładową prowadził wiceprzewodniczący organizacji CMAS w Polsce – Marcin Kasprzak natomiast nad całością przebiegu szkolenia czuwał szkoleniowiec KP „Mares” Piotr Kraken. Rafał był najmłodszym uczestnikiem kursów organizowanych w bazie nad jeziorem Ińsko. Szkolenie było bardzo intensywne i towarzyszyła mu przyjazna atmosfera. Organizatorzy wspierali kursantów swoim doświadczeniem i wiedzą.