Monthly Archives: luty 2016

Luty pod znakiem URODZIN

Luty pod znakiem URODZIN

19 lutego odbyła się w MWM impreza urodzinowa trzech mieszkańców wspólnoty. Krystian, Damian i Ryszard obchodzili swoje urodziny w lutym i postanowili urządzić wspólną uroczystość dla swoich przyjaciół. Chłopcy kończyli kolejno : 19, 18 i 17 lat ! Sto lat chłopaki !!! Najserdeczniejsze życzenia : zdrowia, dobrych relacji z innymi, wewnętrznego spokoju i spełnienia wszystkich fajnych planów !

 

 

III i IV spotkanie w ramach realizacji programu „Żyj! Z mocą wartości”

III i IV spotkanie w ramach realizacji programu „Żyj! Z mocą wartości”

Na lutowych spotkaniach podczas których realizowaliśmy edukacyjny program „Żyj! Z mocą wartości” rozważaliśmy pojęcie Szacunku. Szacunek zarówno w kontekście doświadczania i poczucia własnej wartości jak i w kontekście odczuwania wdzięczności. Młodzież dzieliła się swoimi przemyśleniami dotyczącymi  szacunku do własnej osoby oraz szacunku w relacjach z innymi. Uczestnicy tworzyli wizje swojej przyszłości koncentrując się na wymarzonej pracy, najbliższym otoczeniu i osobach z którymi pragną być.

 

Trzecie spotkanie w ramach współpracy z młodzieżą niepełnosprawną.

Trzecie spotkanie w ramach współpracy z młodzieżą niepełnosprawną.

W lutym realizowaliśmy spotkania w ramach podjętej współpracy z młodzieżą niepełnosprawną z WTZ. Fajnie spędzamy czas bawiąc się przygotowywaniem wypieków, a nade wszystko pogłębiając relacje i wspólnie przełamując stereotypy w temacie niepełnosprawności. Odkrywamy się przed sobą. Uczymy cieszyć z prostych rzeczy, cenić kontakt z drugim człowiekiem oraz odkrywać w sobie człowieczeństwo.

 

Zimowy Grill

Zimowy Grill

W wolnym czasie, w okresie ferii lubimy odpoczywać na świeżym powietrzu. W tym roku zima była wyjątkowo łagodna, dlatego młodzież zorganizowała grilla na przydomowym terenie. Jedzenie było smaczne : wypieczone kiełbaski i pikantnie doprawione kotlety z karkówki. Uczestnikom dopisywały humory, pomimo, że był to ostatni  wolny dzień. Młodzież ze Wspólnoty wiele razy w ciągu ferii próbowała swoich sił na koszalińskim  lodowisku.

Ferie ! Ferie!

Ferie ! Ferie!

W drugim tygodniu ferii młodzież MWM wyjechała na wypoczynek do gościnnego Domu Dziecka w Kaczorowie. Choć zima była „oszukana”, udało im się spędzić w tym czasie kilka chwil na zaśnieżonym stoku. Były też wycieczki : na zamek w Bolkowie, do Świebodzina, by zobaczyć okazały pomnik Chrystusa , do fortu Ardo. Nie zabrakło rekreacji na basenie, a wieczorami gier świetlicowych, które bawiły w równym stopniu starszych jak i młodszych.

030

Spotkanie z przedstawicielami Młodzieżowego Centrum Kariery w Koszalinie

Spotkanie z przedstawicielami Młodzieżowego Centrum Kariery w Koszalinie

3 lutego odbyło się w naszej Wspólnocie spotkanie z przedstawicielkami Młodzieżowego Centrum Kariery. MCK zapewnia bezpłatną pomoc doradczą w formie porad indywidualnych i grupowych. Proponuje darmowe zajęcia grupowe i indywidualne skoncentrowane na pomocy w poszerzaniu kwalifikacji i poszukiwaniu zatrudnienia. Zapewnia pomoc w projektowaniu ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Zatrudnieni tam doradcy oferują wsparcie w zakresie kształtowania postaw przedsiębiorczych, pomoc w efektywnym poszukiwaniu pracy i  podjęciu samozatrudnienia. Przedstawicielki MCK zorganizowały w naszej wspólnocie warsztaty pomocne w określaniu swoich priorytetów i celów życiowych. Przebieg zajęć ilustrują zdjęcia.