Monthly Archives: październik 2017

Zajęcia z psychologiem

Zajęcia z psychologiem

W październiku ruszyła w MWM edycja spotkań edukacyjnych z psychologiem. Zajęcia mają charakter modelujący właściwe postawy wobec życiowych doświadczeń. Dotyczą rozpoznawania i konstruktywnego wyrażania emocji; wyznaczania swoich granic i respektowania granic innych osób; umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach; zarządzania własnym czasem; radzenia sobie ze stresem.

 

Wycieczka do Krakowa i Oświęcimia

Wycieczka do Krakowa i Oświęcimia

W październiku pan Olek zorganizował edukacyjną wycieczkę do Krakowa i Oświęcimia. Przewodni temat wycieczki był spójny z materiałem omawianym aktualnie w szkołach ponadgimnazjalnych dotyczącym Holokaustu. Młodzież odwiedziła obóz zagłady w Oświęcimiu, co stało się niezapomnianym przeżyciem. W Krakowie poza spacerem w Sukiennicach i zwiedzaniem Wawelu zobaczyli też Kopiec Kościuszki i Smoczą Jamę. Wszystkich rozbawił wyjazd do Nowej Huty. A w Zabrzu mieszkańcy MWM poznali losy górników pracujących w kopalni węgla Guido.

Urodziny Grzesia i Natalii

Urodziny Grzesia i Natalii

W październiku obchodziliśmy urodziny dwóch nowo przybyłych do Wspólnoty osób. Jubilatami byli Grześ i Natalia. Przyjęcie było dla nich urodzinową niespodzianką przygotowaną przez kolegów i wychowawców. Pan Grzegorz, jak zawsze przygotował dla nich urodzinowe wierszyki. Od gości otrzymali upominki i piękny torcik. Wszystkiego najlepszego z okazji ukończenia 16 roku życia !!!

Socjoterapia

Socjoterapia

W naszej Wspólnocie prowadzone są różnego rodzaju zajęcia dla mieszkańców. Ostatnio spotykamy się na zajęciach socjoterapeutycznych prowadzonych przez pana Mateusza. W związku z przejściem do naszej Wspólnoty nowych mieszkańców, pan Mateusz przeprowadził gry i zabawy na przełamanie lodów i integrację grupy, które spotkały się z dobrym odbiorem młodzieży.