Monthly Archives: kwiecień 2024

Słowiński Park Narodowy

Słowiński Park Narodowy

Minęło już trochę czasu od ostatniego wspólnego wypadu z nocowaniem 😀 Zatęskniliśmy za takimi nocowanymi, biwakowymi klimatami i szybko zaczęliśmy planować wycieczkę! Wybór padł na Smołdziński Las, Czołpino, Łebę- Rąbka. Jednym słowem Słowiński Park Narodowy. Piękny obszar północnej Polski słynący z ruchomych wydm, pięknych plaż i tajemniczych lasów z Górą Rowokół burzącą linię bezkresnego horyzontu. Naładowaliśmy się powietrzem przepełnionym jodem, podziwialiśmy piękno dzikiej natury. Łącznie w dwa dni przeszliśmy ponad 30 km! A sił na dalszą wędrówkę nabieraliśmy w lokalnych gastronomiach, gdzie próbowaliśmy miejscowych specjałów. Okazało się, że placki ziemniaczane ze śledziem to bardzo smaczne połączenie! Wspólny wyjazd do SPN dał nam nadzieje na kolejne wspólnotowe wycieczki. Planujemy!

Hipoterapia

Hipoterapia

Termin hipoterapia pochodzi od greckich słów: „hippos”, oznaczającego „koń” i „therapeia”, czyli „terapia”. Nawiązywanie więzi emocjonalnej i pokonywanie lęków jest bardzo ważne dla początków przebiegu hipoterapii. Dzięki hipoterapii pacjentom może być łatwiej  budować więzi, wyrażać swoje emocje i komunikować się ze światem.
Czas spędzony z końmi na świeżym powietrzu jest dla wszystkich bardzo relaksujący.

Dawid i Make a Change

Dawid i Make a Change

Szkoła to nie tylko miejsce do nauki, ale również przestrzeń do samodoskonalenia. Dzisiaj nasz podopieczny Dawid w ramach programu „Make a change” opowiadał o swojej życiowej drodze i pobycie w placówkach SOS Wioski Dziecięce. Odbiorcami wykładów byli uczniowie Technikum Rolniczego w Boninie, dla których była to również ważna lekcja życia.