Monthly Archives: marzec 2018

„Pierwsze Koty za Płoty” i wycieczka do Gdyni

„Pierwsze Koty za Płoty” i wycieczka do Gdyni

Podczas jednego z marcowych weekendów wyjechaliśmy na wycieczkę do Gdyni. Pogoda i nastroje sprzyjały naszej grupie, w której w ramach realizowanego programu „Pierwsze Koty za Płoty” uczestniczyła młodzież z MWM w liczbie dziesięciu osób, z WD Karlino w liczbie pięciu oraz dwie podopieczne Placówki Wsparcia Dziennego z Koszalina. Wyjechaliśmy z Koszalina o godzinie 10.00 busem z firmy Ronin, z przemiłym panem kierowcą, który dowiózł nas szybko i sprawnie na miejsce. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania gdyńskiego Akwarium, w którym mogliśmy zaobserwować rozmaite gatunki fauny i flory morskiej i słodkowodnej. Ekspozycje akwarystyczne były imponujące a prezentowane gatunki egzotyczne i interesujące. Po zwiedzaniu akwarium przeszliśmy do Pizza Hut, gdzie zjedliśmy pyszną pizzę. Niepostrzeżenie minęły cztery godziny i mogliśmy udać się do Teatru Muzycznego im I. Baduszkowej, co było atrakcją tego wieczoru. Przez najbliższe trzy godziny oglądaliśmy musical „Ghost”, na kanwie którego nakręcono film pt. ”Uwierz w Ducha” z głównymi rolami Whoopie Goldberg, Patricka Swayze i Demi Moor. Spektakl był porywający i spodobał się większości, a czas spędzony we własnym gronie sprzyjał integracji. Podczas tej podróży miałam okazję obserwować jak tworzą się fajne relacje pomiędzy mieszkańcami wspólnoty a przybyszami.

Społeczny Projekt Eyes Open

Społeczny Projekt Eyes Open

Grupa licealistów z Warszawy podjęła się w marcu realizacji projektu społecznego adresowanego do młodzieży wychowywanej w pieczy zastępczej mającego na celu nabycie umiejętności pomagających w podejmowaniu inicjatyw społecznych oraz gospodarowaniu własnym życiem. Bazując na opiniach, że wejście w samodzielne, dorosłe życie jest dosyć trudnie dla młodych ludzi szczególnie, jeśli pochodzą oni z pieczy zastępczej, licealiści podjęli się dwóch inicjatyw. Pierwsza z nich to organizacja warsztatów samopoznawczych, zawodowych i artystycznych połączona ze zwiedzaniem Warszawy dla podopiecznych Młodzieżowej Wspólnoty Mieszkaniowej z Koszalina oraz dzieci z Domu Dziecka w Poznaniu. Druga to stworzenie reklamy społecznej mającej na celu nagłośnienie problemu oraz udowodnienie, że wszyscy pomimo różnych startów mają takie same możliwości. Grupa młodzieży z MWM wyjechała do Warszawy, gdzie uczestniczyła w przygotowanych dla nich warsztatach zdobywając praktyczne umiejętności. Dziękujemy za przygotowanie ciekawego przedsięwzięcia, które integruje młodzież z różnych środowisk.

Dzień Kobiet w MWM

Dzień Kobiet w MWM

8 marca to jedna z takich uroczystości, które w koszalińskiej Wspólnocie obchodzone są każdego roku. Dba o to pan Grzegorz, który ma wielki talent do układania wierszy i reżyserowania inscenizacji oraz przedstawień. Tym razem nasza kuchnia zmieniła się w scenę, na której rozegrane zostały scenki z Dzikiego Zachodu, a mężczyźni odegrali role „cowboy’s”. Przedstawienie było przezabawne, a role odegrane z dużym wdziękiem. Obecne na przedstawieniu Kobietki zostały obdarowane słodyczami, kwiatami oraz świeczkami zapachowymi i miały przyjemność spróbować lodowych deserów przygotowanych i podanych przez naszych mężczyzn. Czyż podobne uroczystości nie mogłoby odbywać się u nas częściej ??

Urodziny Lenki

Urodziny Lenki

27 lutego 2018r. na świat przyszła Lenka- córeczka naszych byłych podopiecznych ; Heleny i Sebastiana. W chwili narodzenia Lena ważyła 3640g i miała 56 cm długości. Rodzice zachwyceni i szczęśliwi ! My dumni z nowej latorośli 🙂 Rośnij zdrowa mądra i piękna Księżniczko !

Zebrania zespołu wychowawców w MWM

Zebrania zespołu wychowawców w MWM

Spotkania naszego zespołu odbywają się przynajmniej raz w miesiącu. Tym razem omawialiśmy sytuację naszych podopiecznych z uwagi na koniec I semestru. Spotkania przebiegają w sympatycznej atmosferze, a przynajmniej takie są ich początki … 🙂