Monthly Archives: luty 2017

Ferie w Kaczorowie

Ferie w Kaczorowie

Tegoroczne ferie podopieczni Wspólnoty spędzili jak co roku w Kaczorowie. Pogoda dopisała i odpowiednie warunki pozwoliły na doskonalenie umiejętności narciarskich na zaśnieżonych stokach. Wdrożyli się nawet Ci, którzy zarzekali się, że sezon narciarski spędzą siedząc na stoku.  Początki bywały trudne, ale po kilku kontrolowanych upadkach wszyscy nieźle śmigali z góry . W trakcie pobytu nie zabrakło również innych atrakcji takich jak : zwiedzania zamków, pieszych wędrówek po górzystych okolicach oraz gier i zabaw sportowych. Tydzień minął błyskawicznie, ani się obejrzeliśmy, a już trzeba był wracać do Koszalina. Pozdrawiamy Kaczorów !

„Walentynki”

„Walentynki”

Walentynkowy wieczór spędziliśmy w kinie. Tegorocznym hitem Walentynek był oczywiście Grey i jego „ciemniejsza strona”. O wrażeniach z filmu rozmawialiśmy w powrotnej drodze, a były bardzo różne…

 

Osiemnaste urodziny Ryszarda i dziewiętnaste urodziny Damiana

Osiemnaste urodziny Ryszarda i dziewiętnaste urodziny Damiana

3 lutego odbyła się we Wspólnocie impreza urodzinowa dwóch braci. Ryszard kończył 18 lat, a Damian 19 ! Czas we Wspólnocie szybko mija i kolejny mieszkaniec dobił do pełnoletności ! Dmuchając świeczki na torcie młodzi mężczyźni wymyślali marzenia do spełnienia, a jest ich wiele. Wszystkiego najlepszego !!!

 

Spotkanie z Wolontariuszami

Spotkanie z Wolontariuszami

Dnia 31 stycznia odwiedzili naszą wspólnotę Wolontariusze, którzy z ramienia naszego Stowarzyszenia zbierali fundusze dla podopiecznych SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Grupa przybyłej młodzieży z zainteresowaniem zwiedzała naszą placówkę. Podczas spotkania z dyrektorem Wspólnoty oraz dyrektorem Programu Karlino  zadawali nurtujące ich pytania na temat zasad  funkcjonowania placówki.