Monthly Archives: listopad 2017

Wycieczka do Sejmu

Wycieczka do Sejmu

22 listopada mieszkańcy MWM Koszalin wybrali się z wizytą na ulicę Wiejską w Warszawie. Wycieczka do Sejmu organizowana była przez pana Stefana Romeckiego, posła na Sejm RP z ziemi koszalińskiej. Pan Stefan jest znanym w Koszalinie społecznikiem, kawalerem Orderu Uśmiechu, głęboko zaangażowanym w sprawy regionu. Podczas wizyty w Warszawie młodzież zwiedziła Stare miasto i Sejm. Atrakcją okazał się posiłek w sejmowej restauracji, w której na co dzień stołują się polscy politycy.

Mieszkanie dla Heleny

Mieszkanie dla Heleny

Helena otrzymała mieszkanie do remontu z Zarządu Budynków Mieszkalnych w Koszalinie. M2 wymaga gruntownego remontu, który możliwy jest dzięki wsparciu firmy Benefits. Helena podpisała już umowę najmu i podjęła pierwsze działania administracyjne, które będą zmierzać do przygotowania projektu zapoczątkowującego rewolucję budowlaną. Są już pierwsze wizualizacje przyszłego mieszkania Heleny, które ona z uśmiechem zaakceptowała.

 

Zajęcia integracyjne z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej

Zajęcia integracyjne z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej

W październiku rozpoczęliśmy spotkania z młodzieżą z koszalińskich Warsztatów Terapii Zajęciowej. Program WTZ opiera się na przegotowaniu mieszkańców do samodzielności. Wynikające z niego działania opierają się o integrację ze środowiskiem lokalnym oraz nawiązywanie i podtrzymywanie relacji społecznych. W naszej Wspólnocie odbyły się zajęcia decoupage podczas których wspólnie wytwarzaliśmy ozdobne przedmioty.

 

7 Urodziny Demi

7 Urodziny Demi

12 listopada odbyło się we Wspólnocie przyjęcie z okazji 7 urodzin Demi ! Jubilatka otrzymała tort z konserwy, który skonsumowała na miejscu oraz wiele smakołyków, które degustowała z przyjemnością przez cały dzień. Pan Grzegorz napisał z tej okazji wiersz, a mieszkańcy Wspólnoty opisali Demi taką jaka dla nich jest. Wszyscy paradowali tego dnia w ozdobnych czapeczkach.

Pierwsze Koty i kabaret NeoNówka

Pierwsze Koty i kabaret NeoNówka

11 listopada postanowiliśmy uczcić w naszej Wspólnocie integracją. Tego dnia oficjalnie rozpoczęliśmy tegoroczną realizację programu „Pierwsze Koty za Płoty”. Z tej okazji przyjechało do nas pięcioro mieszkańców Wioski Dziecięcej w Karlinie : Joasia, Beata, Marek, Zenek i Michał. W trakcie spotkania zaplanowaliśmy integrację młodzieży w trakcie wspólnego przygotowywania sałatki na kolację i wyjście na kabaret NeoNówki „Kazik sam w domu”. Przedstawienie wywoływało w nas nieustanne salwy śmiechu.

Djembe

Djembe

Od kilku tygodni odbywają się w naszej Wspólnocie zajęcia nauki gry na bębnach afrykańskich „djembe” prowadzone przez pana Bartka. Dźwięki wybrzmiewające podczas zajęć niosą bardzo energetyczny ładunek i docierają do wszystkich obecnych we Wspólnocie. Do zespołu pana Bartka dołączyli : Natalia, która gra na bębnach 6 lat, Rafał i Magda. Ostatnio swoich sił próbowała też pani Alicja – dyrektor MWM.

burst

burst

dav

dav

Koncert Pawła Domagały w Koszalinie.

Koncert Pawła Domagały w Koszalinie.

Ostatniego październikowego wieczoru mieszkańcy Wspólnoty wybrali się na koncert Pawła Domagały w koszalińskiej filharmonii. Towarzyszyły im pani Anetka oraz dyrektor MWM – pani Alicja. Wiele osób tego wieczoru po raz pierwszy   zapoznawało się z twórczością śpiewającego aktora. Wrażenia z odbioru koncertu były bardzo zróżnicowane. Zasłyszana muzyka kojarzyła się młodzieży głownie z relaksem i wyciszeniem. Wieczór z kulturą zaliczyliśmy do udanych.