Monthly Archives: czerwiec 2016

Szesnaste urodziny Madzi

Szesnaste urodziny Madzi

24 czerwca Magda urządziła imprezę urodzinową z okazji ukończenia 16 roku życia. Oprócz mieszkańców  wspólnoty i wychowawców odwiedzili nas mieszkańcy karlińskiej wioski : rodzeństwo Madzi i jej opiekunowie. Magda z pomocą Bożenki zrobiła przepiękny tort z bitą śmietaną i truskawkami. Dziewczyny podały też lody udekorowane kleksem śmietanki i owocami. Pycha ! Emocji nie zabrakło przy otwieraniu prezentów. Madzia z ciekawością zaglądała do każdej paczuszki i cieszyła się  niespodziankami.

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego

24 czerwca to najszczęśliwszy dzień w życiu uczącej się młodzieży. Dzień uroczystego zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji. Dzień, w którym uczniowie świętują z okazji uzyskania promocji do kolejnej klasy. Tak było i w Młodzieżowej Wspólnocie Mieszkaniowej. Z tej okazji wieczorem wszyscy wybraliśmy się do klubu Kosmos na kręgle. Rozgrywki młodzież kontra wychowawcy były pełne emocji. Do samego końca nie byliśmy pewni który z zespołów wygra, ale niezależnie od wyniku najbardziej liczył się wspólnie spędzony czas i dobra zabawa.

X spotkanie z Wartościami

X spotkanie z Wartościami

Podczas kolejnego spotkania z programem omawialiśmy wartość jaką stanowi Odpowiedzialność. Spotkanie rozpoczęło ćwiczenie pod nazwą : „Spacer”. Młodzież dobrana w pary miała przeprowadzić swojego partnera, który miał przewiązane opaską oczy po ogrodzie. Okazało się, że żadna z par nie przemieszczała się prowadząc swojego partnera za rękę ! Większość osób „sterowała” swoją parę wydając komendy. Byli też tacy, którzy pchali partnera. W kolejnej części spotkania zastanawialiśmy się nad tym, co czyni nas odpowiedzialnymi, czy dorosłość = odpowiedzialność, czy odpowiedzialność ogranicza nas poprzez wytyczanie granic postępowania. Wielu emocji dostarczyła uczestnikom zabawa w „Walkę Węży” . Młodzież podzielona na zespoły uformowała dwa szeregi trzymając dłonie na ramionach poprzednika. Osoby stojące na końcu miały chustki wystające im z tylnych kieszeni spodni, które symbolizowały ogony smoków. Każdy z zespołów miał za zadanie wyrwać ogon przeciwnikowi i obronić własny. Zabawa przy tym była świetna !

 

Osiemnastka Moniki

Osiemnastka Moniki

18 czerwca w MWM odbyło się urodzinowe przyjęcie Moniki, która cztery dni wcześniej skończyła 18 lat. Jak zawsze przy tego typu okazjach był pyszny tort, a zaproszeni goście składali na ręce gospodyni życzenia i prezenty. Po oficjalnej części wszystkie osiemnastolatki ze Wspólnoty wybrały się do klubu Kosmos na całonocną imprezę dyskotekową. Ufamy, że nie opuszczał ich zarówno dobry humor jak i zdrowy rozsądek.

EURO 2016

EURO 2016

Polska ! Biało-Czerwoni !! Młodzież ze Wspólnoty wybrała się dziś do strefy kibica przy koszalińskim Ratuszu. Wszyscy zamierzali gorąco kibicować podczas meczu Polska – Niemcy. Choć każdy liczył na wygraną, musieliśmy na razie zadowolić się remisem. Wspólne kibicowanie budzi sportowe emocje nawet wśród tych, którzy zapalonymi kibicami nie są. W strefie kibica rodzą się nowe znajomości, a czasem także przyjaźnie.

Dzień dla Dziewczyn

Dzień dla Dziewczyn

Niezła sytuacja na koniec roku szkolnego a co za tym idzie więcej luzu – to jest to co młodzież lubi najbardziej. Z tego powodu pewien czerwcowy weekend stał się pretekstem do zabawy i relaksu. Dziewczyny postanowiły zrobić „Sesję Zdjęciową”. Zaprzyjaźniona pani „kosmetyczka” pomogła im w wykonaniu makijażu i fryzur. Tak przygotowane, dziewczyny wyruszyły w słoneczny plener by zrobić kilka zdjęć na pamiątkę beztroskich chwil.

 

Prace w ogrodzie

Prace w ogrodzie

Weekendy to również czas aktywnego wypoczynku. Pewien jego rodzaj to prace w ogrodzie. Ostatniej wiosny nasze dziewczyny postanowiły przygotować ogród do posadzenia nowych kwiatów i krzewów. Aby się do tego przygotować musiały najpierw wyrównać wysypaną wcześniej ziemię, zagrabić i uporządkować teren. Praca wychodziła im całkiem nieźle. Efektem ich prac są posadzone dookoła domu rośliny.

 

Bieg Po Zdrowie z Radiem Koszalin

Bieg Po Zdrowie z Radiem Koszalin

4 czerwca odbyła się w Koszalinie impreza pod nazwą „Bieg Po Zdrowie” z Radiem Koszalin. Młodzież z MWM wraz z dwójką wychowawców wzięła w nim aktywny udział. Początek biegu miał miejsce pod siedzibą Radia, gdzie uczestnicy otrzymali okolicznościowe koszulki. Trasa biegu wytyczona była ulicami Piłsudskiego, Traugutta i IV-ego Marca aż do Wodnej Doliny, na której znajdowała się meta. Każdy z nas pokonał trasę w swoim tempie, a na koniec mogliśmy wzmocnić siły regeneracyjnym i zdrowym posiłkiem : owocami, zbożowymi piramidkami sokami i wodą. Na terenie Wodnej Doliny niektórzy z nas wzięli udział w rozmaitych konkursach i sportowych konkurencjach. Była to świetna rozrywka integrująca lokalne  społeczeństwo.