Monthly Archives: grudzień 2016

Wigilia w MWM

Wigilia w MWM

21 grudnia odbyło się we Wspólnocie spotkanie wigilijne, na które zaprosiliśmy pracowników współpracujących ze Stowarzyszeniem instytucji wspierających oraz wychowawców i opiekunów praktyk zawodowych naszych podopiecznych. Przybyli goście spędzili z nami ten wyjątkowy czas a na pamiątkę spotkania zostali obdarowani wykonanymi własnoręcznie przez młodzież świątecznymi gadżetami w postaci kolorowych pierników i bożonarodzeniowych aniołów. W ten świąteczny, magiczny czas życzymy wszystkim spokojnych chwil spędzonych w gronie bliskich osób, refleksji i zastanowienia nad tym co ważne, ulotne i niepowtarzalne oraz zasłuchania w siebie.

Przygotowania do Wigilii w MWM

Przygotowania do Wigilii w MWM

Tegoroczną kolacje wigilijną zaplanowaliśmy we Wspólnocie na wieczór 21 grudnia. Od soboty zatem przygotowywaliśmy się do tego przyjęcia pełną parą! Oprócz generalnych porządków, po których nasz dom lśnił czystością, przygotowywaliśmy upominki dla zaproszonych gości. Młodzież pod opieką wychowawców zrobiła urocze bożonarodzeniowe anioły oraz lukrowane pierniki, bajecznie kolorowe ! Nie zabrakło również pierniczków zdobiących nasz wigilijny stół. Wszystkie wytwory naszych rąk można oglądać na zamieszczonych poniżej zdjęciach.

Mikołajki w MWM

Mikołajki w MWM

Po powrocie z Warszawy we Wspólnocie czekały ma młodzież kolejne niespodzianki. W piątek przyszedł (nieco spóźniony) Mikołaj  i przyniósł z sobą worek prezentów.  Spotkaniu towarzyszyły pozytywne emocje i wzruszenia, bo Mikołaj „trafił w samo sedno” spełniając najskrytsze marzenia młodych ludzi.

Mikołajkowa wycieczka do Warszawy

Mikołajkowa wycieczka do Warszawy

W dniach od 5 do 7 grudnia w ramach mikołajkowego prezentu zabraliśmy młodzież z MWM na wycieczkę do Warszawy. Podczas trzydniowego pobytu zwiedziliśmy : Centrum Nauki Kopernik, Pałac Kultury i Nauki oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Wycieczka obfitowała w rozmaite atrakcje i wrażenia. Cały dzień spędziliśmy w Centrum Nauki Kopernik, gdzie każdy z nas podążał wybranym przez siebie torem i rozwijał zainteresowania z zakresu fizyki, biologii, chemii i astronomii. Pobrane wcześniej lekcje historii odświeżyła wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie podczas interaktywnych prezentacji mogliśmy poznać wiele ludzkich historii. Dodatkową atrakcję wycieczki stanowił przejazd tam i z powrotem linią Pendolino.

 

Odwiedziny mieszkańców z Młodzieżowej Wspólnoty Mieszkaniowej w Kraśniku

Odwiedziny mieszkańców z Młodzieżowej Wspólnoty Mieszkaniowej w Kraśniku

W dniach od 02 do 04 grudnia odwiedziła nas delegacja z MWM w Kraśniku. Delegacja składała się z wychowawcy – pani Małgosi oraz wychowanków : Dominika, Arkadiusza i Izabeli. Goście przyjechali, by zapoznać się z wychowawcami  i młodzieżą z naszej Wspólnoty. Przyjazd zakładał integracje i rozpoznanie zasad funkcjonowania w naszej placówce. Młodzież z Kraśnika podczas krótkiego pobytu odwiedziła Wioskę Dziecięcą w Karlinie i odbyła wycieczkę nad morze.