Monthly Archives: grudzień 2017

Wigilia we Wspólnocie 2017

Wigilia we Wspólnocie 2017

Tegoroczna Wigilia w MWM to wielkie WOW ! , choć była dla mieszkańców ogromnym wyzwaniem, ponieważ zaprosiliśmy około czterdziestu osób… Młodzież przygotowała występ artystyczny, podczas którego pięknie odśpiewała i zagrała kolędę a zespól bębniarzy poruszył publiczność gorącymi rytmami wygrywanymi na afrykańskich bębnach. Mieszkańcy MWM wraz z wychowawcami przygotowali wspaniałe jedzenie zgodnie z wigilijną tradycją. Stoły wprost uginały się od przysmaków : ryb, krokietów, barszczu z uszkami, pierogów, sałatki i kilku rodzajów ciast ! Wśród zaproszonych osób nie zabrakło byłych mieszkańców z rodzinami, bliskich naszych domowników oraz przedstawicieli instytucji z którymi na codzień współpracujemy. Atmosfera spotkania była ciepła, świąteczna , rodzinna – wprost bajeczna ! Na takim spotkaniu nie mogło oczywiście zabraknąć Mikołaja z podarunkami, który przyniósł prezent każdej z obecnych osób.

 

Ubieramy choinkę

Ubieramy choinkę

16 grudnia przyjechała do Wspólnoty choinka. Monika odpowiedzialna za jej zakup i przywiezienie od rana była tym faktem bardzo podekscytowana. Cieszyła się, że wieczorem wszyscy ją wspólnie udekorujemy. Podczas ubierania choinki towarzyszyło nam wiele pozytywnych emocji. Zastanawialiśmy się wspólnie jak przywiesić bombki i ile świateł na niej zawiesić. Efekt przerósł nasze oczekiwania ponieważ choinka jest najpiękniejsza ze wszystkich, jakie do tej pory u nas gościły.

 

Grudniowe spotkanie z Kotami

Grudniowe spotkanie z Kotami

9 grudnia odbyło się w naszej Wspólnocie kolejne spotkanie w ramach programu „Pierwsze koty za płoty” Zaaranżowaliśmy spotkanie podczas którego wspólnie piekliśmy pierniki świąteczne na wigilijne spotkanie w MWM. Młodzież podzielona na trzy zespoły miała za zadanie samodzielnie przygotować i upiec pierniki wg tego samego przepisu. Efekt przeszedł nasze wyobrażenia : pierniczki każdej z grup wyglądały i smakowały inaczej, ale komuś, kto miałby ocenić, które z nich są najsmaczniejsze byłoby bardzo trudno ! Wszystkie wyszły bowiem znakomicie …. Jedne ciemnobrązowe i pulchniutkie, inne jaśniejsze i cienkie jak papier, kolejne bardzo miodowe, inne bardziej maślane. Słowem – pyszności ! Po czasie wspólnego pieczenia chłopcy postanowili zagrać w piłkę na Orliku. Wszyscy zjedliśmy na obiad zamówioną pizzę i poszliśmy na lodowisko, gdzie mogliśmy trenować swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Atmosfera spotkania była bardzo przyjazna, a młodzież z MWM zaopiekowała swoich młodszych kolegów podczas wspólnych aktywności.

Mikołajki w MWM

Mikołajki w MWM

Tegoroczne Mikołajki w Młodzieżowej Wspólnocie Mieszkaniowej stały się okazję do spotkania z przedziwnym Mikołajem. Nasz gość przypominał nieco bardziej mieszkańca Afryki niż śnieżnej Laponii, ale przecież najważniejsze jest to, że przyniósł ze sobą worek prezentów, do których dołączony był przeogromny karton. Przybycie gościa do Naszej Wspólnoty a nade wszystko widok podarunków wzbudził w mieszkańcach dreszczyk pożądania. Bardzo chętnie wzięli aktywny udział w zabawie polegającej na odegraniu scenki, deklamowaniu wierszyka i odśpiewaniu piosenki w zamian za otrzymanie prezentu. Chichotom i żartom nie było końca, zwłaszcza wówczas, gdy na samym początku nasz „Mikołaj” czule przywitał się ze wspólnotową suczką Demi, która od razu poznała w nim swojego pana. Mądrej psiny nie zwiodły przebieranki w czerwony skafander i doklejona broda ! Oprócz słodyczy młodzież otrzymała prezent – niespodziankę : ogromny głośnik marki SONY, dzięki któremu w każdym pomieszczeniu Wspólnoty będzie można usłyszeć najnowsze światowe przeboje.

Wieczór Andrzejkowy

Wieczór Andrzejkowy

30 listopada miał miejsce w MWM wieczór „Andrzejkowy” podczas którego wyznaczone wcześniej osoby przygotowały rozmaite wróżby, dla mieszkańców Wspólnoty. Aktywności traktowaliśmy żartobliwie i z „przymrużeniem oka”. Nie obyło się oczywiście bez tradycyjnego „lania wosku przez dziurkę od klucza”. W tym celu pan Grzegorz przyniósł ze swoich zbiorów ogromny stary klucz. Podczas jednej z wróżb młodzież ustawiała swoje buty w kierunku wyjścia, by sprawdzić kto pierwszy w kolejnym roku opuści Wspólnotę. Żartom i śmiechom nie było końca…