Category Archives: Bez kategorii

Uśmiech trwa chwilę ale jego wspomnienie trwa czasami przez całe życie…

Uśmiech trwa chwilę ale jego wspomnienie trwa czasami przez całe życie…

Oto 8 przyczyn, dla których warto się śmiać. Doceńmy tę spontaniczną formę okazywania emocji i śmiejmy się, gdy tylko mamy okazję. My takich okazji mamy jak widać sporo.

1.Śmiech sprawia, że dotleniasz organizm
2.Śmiech zwiększa odporność
3.Śmiech rozładowuje stres
4.Śmiech poprawia nastrój (Minuta śmiechu działa jak 45 minut relaksu, a ponadto przedłuża życie o 10 minut.)
5.Śmiech dodaje energii
6.Śmiech upiększa
7.Śmiech uaktywnia mięśnie
8.Śmiechem wzbudzasz sympatię

Słowiński Park Narodowy

Słowiński Park Narodowy

Minęło już trochę czasu od ostatniego wspólnego wypadu z nocowaniem 😀 Zatęskniliśmy za takimi nocowanymi, biwakowymi klimatami i szybko zaczęliśmy planować wycieczkę! Wybór padł na Smołdziński Las, Czołpino, Łebę- Rąbka. Jednym słowem Słowiński Park Narodowy. Piękny obszar północnej Polski słynący z ruchomych wydm, pięknych plaż i tajemniczych lasów z Górą Rowokół burzącą linię bezkresnego horyzontu. Naładowaliśmy się powietrzem przepełnionym jodem, podziwialiśmy piękno dzikiej natury. Łącznie w dwa dni przeszliśmy ponad 30 km! A sił na dalszą wędrówkę nabieraliśmy w lokalnych gastronomiach, gdzie próbowaliśmy miejscowych specjałów. Okazało się, że placki ziemniaczane ze śledziem to bardzo smaczne połączenie! Wspólny wyjazd do SPN dał nam nadzieje na kolejne wspólnotowe wycieczki. Planujemy!

Hipoterapia

Hipoterapia

Termin hipoterapia pochodzi od greckich słów: „hippos”, oznaczającego „koń” i „therapeia”, czyli „terapia”. Nawiązywanie więzi emocjonalnej i pokonywanie lęków jest bardzo ważne dla początków przebiegu hipoterapii. Dzięki hipoterapii pacjentom może być łatwiej  budować więzi, wyrażać swoje emocje i komunikować się ze światem.
Czas spędzony z końmi na świeżym powietrzu jest dla wszystkich bardzo relaksujący.

Dawid i Make a Change

Dawid i Make a Change

Szkoła to nie tylko miejsce do nauki, ale również przestrzeń do samodoskonalenia. Dzisiaj nasz podopieczny Dawid w ramach programu „Make a change” opowiadał o swojej życiowej drodze i pobycie w placówkach SOS Wioski Dziecięce. Odbiorcami wykładów byli uczniowie Technikum Rolniczego w Boninie, dla których była to również ważna lekcja życia.

Wycieczka piesza

Wycieczka piesza

Piesza wycieczka z własnej nieprzymuszonej woli 😀 Można się zdziwić, kiedy dzieci wstają w niedzielę po godz. 7 i informują, iż idą na pieszą wycieczkę… i to do Sianowa przez Górę Chełmską. Po drodze szukają wiosny i podsyłają takie fotki 😉

Oto pierwsza relacja po kilku dniach trwania ferii:)

Oto pierwsza relacja po kilku dniach trwania ferii:)

Nie ma czasu na nudę! Sanki, łyżwy, kino, play park i całe mnóstwo innych aktywności a wszystko to, aby ciekawie spędzić czas wolny od szkoły 🙂 Przed nami wycieczka kolejką wąskotorową do Rosnowa! Będą foty:)