Monthly Archives: październik 2018

Wolontariat Rafała

Wolontariat Rafała

Jeden z podopiecznych Wspólnoty – Rafał z pasją i zaangażowaniem kontynuuje działania w formie wolontariatu. Wraz z grupą ratowników przeprowadza w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych zajęcia w temacie profilaktyki. Obejmuje swoimi działaniami coraz szerszy zakres- jest odpowiedzialny za przygotowanie i prowadzenie prelekcji w tematach ratownictwa. W ten sposób dzieli się swoim doświadczeniem z rówieśnikami, a co najważniejsze uczy się nowych zachowań związanych z wystąpieniami na forum i buduje swoje CV !

Spotkanie w MWM z Marią Geremek

Spotkanie w MWM z Marią Geremek

20 października w Młodzieżowej Wspólnocie Mieszkaniowej w Koszalinie odbyło się spotkanie z Marią Geremek. Maria zorganizowała spotkanie organizacyjne by przedstawić zasady udziału w programie Make a Change ! Mówiąc w ogromnym skrócie program ma na celu zachęcenie młodzieży do budowania swojego CV. Maria ukazuje korzyści jakie młodzi ludzie mogą mieć z podejmowania różnego rodzaju aktywności, również form wolontariatu. Korzyści to atrakcyjny Życiorys, który może stać się podstawą uzyskania w przyszłości atrakcyjnej pracy.

 

Mieszkań do remontu ciąg dalszy ….

Mieszkań do remontu ciąg dalszy ….

W październiku kolejne dwie osoby zamieszkają w świeżo wyremontowanych mieszkaniach pozyskanych ze współpracy z Zarządem Budynków Mieszkalnych w Koszalinie. Ryszard i Monika są szczęśliwcami, do których los się uśmiechnął. Na zdjęciach widać efekty prac remontowych, w które zaangażowana była osobiście dyrekcja Młodzieżowej Wspólnoty Mieszkaniowej w Koszalinie. Efekty spełniły oczekiwania młodych osób, które radośnie przeprowadzą się wkrótce „na swoje”.

Szkolenie profilaktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy

Szkolenie profilaktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy

5.października br. grupa ratowników WOPRu organizowała szkolenie profilaktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 1 w Koszalinie. W zajęciach uczestniczył podopieczny MWM w Koszalinie Rafał K., który od niedawna jest ratownikiem. Na zdjęciach przedstawione są aktywności związane z działaniami podejmowanymi przez ratowników w trakcie rzeczywistych akcji.

Wernisaż w Poznaniu

Wernisaż w Poznaniu

W dn. 27.09.2018r. o godz. 17 w Atelier Łazęga w Poznaniu odbył się wernisaż zdjęć z podróży do Namibii podopiecznych SOS (w tym Bożeny J.) pod wodzą Marysi Geremek z fundacji Make a Chance. Maria była tez organizatorem wystawy w Łazędze. Opowiedziała o fundacji Make a Chance, wyjazdach edukacyjnych do Afryki, planach dalszej współpracy. Ja opowiedziałem krótko o SOS WD i nieco dłużej o wyjeździe do Namibii z mojego punktu widzenia, ale i z perspektywy podopiecznych, które pojechały (wrażenia pochodzą z rozmów z Nimi). Wernisaż to: otwarcie przed Atelier, wstępne słowo organizatora, prelekcja Marysi i moja, obejrzenie zdjęć z omówieniem i podaniem ciekawostek, projekcja filmu z poprzedniego wyjazdu z dzieciakami ze stowarzyszenia Siemacha. Wernisaż zorganizowano, przy współudziale Atelier Łazęga, miasta Poznań, mediów regionalnych, dla wszystkich chętnych, wejście gratis. Przybyło w sumie kilkadziesiąt osób.