Monthly Archives: sierpień 2018

Spotkanie młodzieży z prezes Koszalińskiego Centrum Wolontariatu

Spotkanie młodzieży z prezes Koszalińskiego Centrum Wolontariatu

W dniu dzisiejszym młodzież z koszalińskiej Wspólnoty miała spotkanie z Panią Zofią Hafke – Prezes Stowarzyszenia Koszalińskie Centrum Wolontariatu. Pani Zosia zapraszała do współpracy i przedstawiła nam szczegóły najbliższej  oferty, którą  nasza młodzież jest  zainteresowana. Fajnie jest zakończyć wakacje działając na rzecz potrzebujących! Część naszych podopiecznych już rozumie znaczenia hasła Pomagając innym pomagasz sobie!

Urodziny pani Dyrektor

Urodziny pani Dyrektor

Sierpień to miesiąc w którym urodziła się pani Alicja- Dyrektor Młodzieżowej Wspólnoty Mieszkaniowej w Koszalinie. 22 sierpnia z samego rana, grupa młodzieży z wychowawcami od progu oczekiwała na przybycie pani Ali, by złożyć jej serdeczne życzenia. Jak zawsze nie obyło się bez przygotowanego przez pana Grzegorza wiersza na cześć jubilatki. Pani Ala zamiast słodkiego tortu dostała od młodzieży przepyszną sałatkę z rukoli i szynki parmeńskiej. Wszystkiego najlepszego pani Alicjo !!!

 

Wycieczka rowerowa nad jezioro

Wycieczka rowerowa nad jezioro

Tego lata pogoda sprzyja odpoczywającym nad wodą. Młodzież z MWM również zapragnęła zaznać nieco ochłody i wraz z wychowawcami ; panem Mateuszem i Grzegorzem wyjechali rowerami nad Czarne Jezioro. Trasa była nieskomplikowana i przyjemna. Młodzież otwarta na wycieczkowe wyzwania. Grupa przemierzyła trasę rowerową do samego jeziora. Na miejscu zorganizowali sobie posiłek, zagrali w gry towarzyskie i kąpali się w ciepłych wodach Czarnego Jeziora.

 

Wizyta niespodziewanego gościa

Wizyta niespodziewanego gościa

Pod koniec sierpnia przyjechał do nas z nieoficjalną wizytą pan dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży – Marcin Głuszczyk. Pan dyrektor był w okolicach Koszalina przejazdem i zajrzał do nas by odwiedzić swoich byłych podopiecznych – Mateusza i Patryka, a także zobaczyć naszą Wspólnotę. Chłopców ucieszyła niespodziewana wizyta pana dyrektora, choć zaniepokoiła chęć obejrzenia przez niego ich pokoju …;)

Natalia i Wojtek

Natalia i Wojtek

Jedna z nowoprzybyłych mieszkanek Wspólnoty – Natalia ma piękną pasję, którą będzie u nas rozwijać. Jest nią jazda konna. Wraz ze swoim wychowawcą prowadzącym Natalia wybrała już stadninę, w której będzie doskonalić swoje umiejętności. Koń, którego ujeżdża ma na imię Wojtek i jest imponująco wysoki. W siodle prezentuje się świetnie, co pokazują zdjęcia.