Monthly Archives: październik 2016

Akcja charytatywna w koszalińskim AQUA PARKU

Akcja charytatywna w koszalińskim AQUA PARKU

15 października w koszalińskim AQUA PARKU miało miejsce ważne wydarzenie – Maraton dla Julki. Wyzwanie podjęli wychowawca – pan Grzegorz i dwóch podopiecznych naszej placówki : Wiktor i Ryszard.  Razem przepłynęli 150 długości basenów. Pobili tego dnia rekord wśród uczestników na basenie Jesteśmy z was dumni panowie !!!

Superwizja z Hanne Robenhagen

Superwizja z Hanne Robenhagen

Dnia 15 października odbyło się we Wspólnocie spotkanie i superwizja z Hanne Robenhagen, trenerką znaną nam ze szkoleń z zakresu Traumy. Spotkanie przebiegało w wesołej atmosferze. Hanne bardzo ceni sobie poczucie humoru traktując je jako klucz do nawiązywania kontaktu z drugą osobą, narzędzie do przełamywania barier i pomoc w rozwiazywaniu trudnych sytuacji.  W szkoleniu uczestniczyły osoby, które Hanne szkoliła w Nałęczowie oraz ci z nas, którzy spotkali się z nią po raz pierwszy.

Urodziny Anetki

Urodziny Anetki

Październik jest miesiącem, w którym urodziła się jedna z wychowawczyń ze Wspólnoty – Anetka. Z okazji jej święta młodzież w tajemnicy przygotowała przyjęcie urodzinowe , na które przybyli również pozostali wychowawcy. Samorząd stanął na wysokości zadania. Dziewczyny przygotowały smaczne ciasta oraz prezent dla pani Anetki. Solenizantka przemile zaskoczona przyjmowała od gości życzenia, dmuchała świeczki i kroiła torty. Spotkanie stało się kolejną okazją do fajnych rozmów przy stole zastawionym smakowitymi kąskami.

Festyn Integracyjny we Wspólnocie

Festyn Integracyjny we Wspólnocie

1 października odbył się w naszej Wspólnocie Festyn Integracyjny z udziałem przedstawicieli koszalińskiego Bractwa Rycerskiego. Głównym założeniem festynu była integracja mieszkańców MWM z mieszkańcami okolicznych bloków poprzez zorganizowanie zabaw i konkursów adresowanych do najmłodszych. W przygotowaniach do festynu aktywnie uczestniczyła młodzież, której poczynaniami kierowały wychowawczynie : Ewa Kolanowska i Beata Misiuk. Organizatorki pozyskały współpracę z takimi instytucjami jak :

– HURTOWNIA MIĘSA I WĘDLIN „Nasza Chatka”

– Domowe Jedzenie u Magdy

– Bar Irena

– Piekarnia Kaliszczak

– Pracownia Lodów

– HURTOWNIA TOMPAK

– Grupa DRAGON BREATH

którym serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie przy organizacji festynu. Młodzież przygotowała konkursy dla dzieci : przeciąganie liny, konkurs na najpiękniejszy rysunek postaci rycerza, konkurs rzutu piłką do celu, biegu z jakiem na łyżce, tenisa stołowego. Dziewczęta zorganizowały stoiska przy których można było zrobić sobie tatuaż z henny, samodzielnie wypleść bransoletkę ze sznurka i koralików, oddać się w ręce fryzjerki bądź zapleść kolorowe warkoczyki z pasm sztucznych włosów. Przybysze mogli częstować się  gorącą grochówką i pieczonymi kiełbaskami. Dla lubiących słodycze były ciasta własnego wypieku, kawa, herbata i napoje. Przedstawiciele Bractwa Rycerskiego zorganizowali pokazy walk na miecze i udostępnili swój sprzęt ochotnikom, pragnącym wypróbować swe siły na polu walki. Festyn stał się także okazją do zorganizowania pierwszego w tym roku szkolnym spotkania w ramach programu „Pierwsze koty za płoty”. Zaproszono młodzież z Wioski Dziecięcej Karlino, która aktywnie wspomagała MWM-owską młodzież w prowadzeniu konkursów i stanowisk. Obecnością zaszczycił nas pan dyrektor programu Karlino i byli wychowankowie Wspólnoty ze swoimi dziećmi. Było sympatycznie i przede wszystkim rodzinnie. Festyn zebrał wiele pochlebnych recenzji w ciągu kolejnych dni. Rodzice zaproszonych dzieci, docenili walory integracyjnego przedsięwzięcia.

Zaproszenie na Festyn

Zaproszenie na Festyn

 

Młodzieżowa Wspólnota Mieszkaniowa w Koszalinie ul. Głowackiego 15

zaprasza dzieci i młodzież

z Sąsiedztwa na Festyn Integracyjny, który odbędzie się na terenie otwartym MWM ul. Głowackiego 15

w dniu 1 października (sobota) w godz. od 14.00 do 18.00

w programie:

  1. Pokaz i trening szermierki średniowiecznej przeprowadzony przez „Koszalińską Kompanię Rycerską”– dla odważnych oraz chętnych ćwiczenia i nauka władania mieczem.
 • Konkursy dla dzieci:
 • Konkurs rysunkowy pt.: „ Kto jest dla Ciebie rycerzem XXI wieku ”
 • Konkurs grupowy – przeciągania liny
 • Konkurs tenisa stołowego
 • Konkurs rzucania piłką do celu
 • (przewidziane dyplomy i nagrody)
 • Stanowiska dla dzieci i młodzieży utworzone przez młodzież MWM:
 • stanowisko plecenia kolorowych warkoczyków
 • stanowisko malowania tatuaży henną
 • stanowisko nauki wyplatania bransoletek
 • stanowisko robienia fryzur (warkocze, koki, itp.)
 1. oferujemy poczęstunek:
 •                    kiełbaski z grilla, grochówka,  ciasto i lody
 1.               Na koniec pokazy ognia Grupy Dragon Breath              
 

 partnerzy  festynu   ;

Hurtownia mięsa i Wędlin „Nasza Chatka”

Domowe jedzenie u Magdy

Bar Irena

Hurtownia TOMPAK

Piekarnia Kaliszczak

Pracownia Lodów

Grupa Dragon Breath