Akcja SPRZĄTAMY LAS!

Akcja SPRZĄTAMY LAS!

W sobotę posprzątaliśmy las? Nasz Damian w ramach projektu Make a Change zorganizował akcję „SPRZĄTAMY LAS!” W porozumieniu z Nadleśnictwem Karnieszewice nasza młodzież i wszystkie chętne osoby, które Damian poinformował w mediach społecznościowych miały okazję wysprzątać las z obszaru NATURA2000 i przyczynić się tym samym do uwrażliwiania społeczeństwa na problem zaśmiecania obszarów zielonych.

Dbanie o środowisko leży w naszym wspólnym interesie, chcielibyśmy zwrócić uwagę na potrzebę dbania o nasze wspólne dobro jakim są lasy. Ogrom zebranych śmieci w stosunkowo krótkim czasie przeraża… W czasie tej akcji zastanawialiśmy się co skłania ludzi do takich czynów. Wszystko zaczyna się od wyrzucenie pojedynczego papierka, jednej butelki…. Później nie ma miejsca na skrupuły, są za to sterty śmieci. Śmieci, których nikt z nas nie chce w lasach oglądać. Liczymy ,że każda forma zwrócenia uwagi na ten problem przybliży ludzi do refleksji nad postępowaniem ze śmieciami.    

Dziękujemy Nadleśnictwu Karnieszewice za umożliwienie przeprowadzenia akcji, telewizji MAX Koszalin za zainteresowanie tematem i podanie go do wiadomości publicznej. Przede wszystkim ukłony dla Damiana i pana Olka !!! Widzimy się w CZYSTYCH LASACH! 🙂

Comments are closed.