Statut i raporty

Statut Stowarzyszenia

SOS Wioski Dziecięce w Polsce to pozarządowa organizacja dobroczynna, która opiekuje się dziećmi opuszczonymi, osieroconymi oraz tymi z rodzin w kryzysie. Należymy do światowego Stowarzyszenia SOS Kinderdorf International – ta największa na świecie organizacja charytatywna działa w 135 krajach!

W Polsce istniejemy już od ponad 35 lat. W tej chwili mamy pod opieką blisko 1530 potrzebujących dzieci. Z pomocą wszystkich ludzi dobrej woli chcemy budować dla nich lepszą przyszłość.

Nasza wizja:
Każde dziecko przynależy do swojej rodziny i ma prawo dorastać otoczone miłością, szacunkiem i poczuciem bezpieczeństwa.

Nasza misja:

Tworzymy rodziny dla potrzebujących dzieci, pomagamy im w kształtowaniu swojej przyszłości i uczestniczymy w rozwoju ich społeczności.

Nasze wartości:

  1. Odwaga
  2. Zaangażowanie
  3. Zaufanie
  4. Odpowiedzialność

Nasza idea:

Ze wszystkich sił staramy się także zapobiegać rozpadowi rodziny, dlatego rodziny pogrążone w kryzysie mogą liczyć na naszą pomoc. Szczególny nacisk kładziemy na przygotowanie dzieci do samodzielnego życia. Wierzymy, że szkolne sukcesy są drugim, zaraz po bezpiecznym domu, warunkiem powodzenia w dorosłym życiu. Promujemy i chronimy również prawa dzieci z opieki zastępczej albo są zagrożone utratą rodziny.

Jak pomagamy?

Misją Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce jest niesienie pomocy wszystkim dzieciom pozbawionym opieki rodzicielskiej oraz zagrożonym jej utratą. Dla nich tworzymy rodzinne formy opieki zastępczej, zwane „SOS Wioskami Dziecięcymi”.
Prowadzimy też projekty opieki krótkoterminowej, czyli Domy Czasowego Pobytu, które są bezpieczną przystanią dla dzieci oczekujących na decyzję sądu rodzinnego o ich ostatecznym miejscu pobytu.

Pobierz Statut Stowarzyszenia
Newsletter

Zapisz się na nasz Newsletter!

Adres e-mail