Władze stowarzyszenia

Zarząd Stowarzyszenia

Wszyscy członkowie Zarządu Stowarzyszenia pełnią swoje funkcje pro publico bono.

PREZES STOWARZYSZENIA

Barbara Grasińska-Ciereszko ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce w Polsce jest związana od 2003 roku. W 2007 roku objęła funkcję Wiceprezesa, a w lutym 2016 roku została Prezesem Zarządu Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Pochodzi z Kraśnika, gdzie przez wiele lat pracowała jako pedagog. Jest emerytowaną dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 5 w Kraśniku, do której uczęszczają także nasi podopieczni.

Mimo licznych obowiązków, zawsze znajduje czas na spacer po lesie ze swoim psem Tazą – pięknym rosyjskim chartem. Uwielbia chodzić po górach, grać w siatkówkę i pływać – zwłaszcza żaglówką na Mazurach. Przez wiele lat należała do 11. Kraśnickiej Żeglarskiej Drużyny Harcerskiej im. Tadeusza Zawadzkiego.

WICEPREZES STOWARZYSZENIA

Monika Bednarz od 32 lat jest członkiem Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, od 2010 roku zajmuje stanowisko w Zarządzie.

Pracuje w Biłgoraju, gdzie nie tylko wykonuje obowiązki związane ze Stowarzyszeniem, ale od 21 lat jest też dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 4, do której uczęszczają nasi podopieczni. Wcześniej, jako magister pedagogiki specjalnej prowadziła zajęcia specjalistyczne oraz pracowała jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

Czas wolny najchętniej poświęca małym wnukom – Helenie i Jeremiemu. Relaksuje się także oglądając filmy klasyków europejskiego kina, albo na sportowo – jeżdżąc na nartach w polskich Tatrach czy kibicując ulubionej drużynie siatkarskiej.

CZŁONEK ZARZĄDU

Magdalena Jaworska-Dużyńska, pochodzi ze Słupska, mieszka i pracuje w Karlinie, gdzie została nagrodzona Karlińską Wieżą Sukcesu za szczególny wkład, jaki daje społeczności lokalnej.

W Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce w Polsce od 2014 roku, powołana do Zarządu od 2016. Jest specjalistką ds. zarządzania i marketingu międzynarodowego. Obecnie zajmuje się obsługą inwestorów polskich i zagranicznych oraz promocją i kreowaniem rozwoju gminy. 

Zajmuje się również różnego rodzaju projektami międzynarodowymi w zakresie dziedzictwa kulturowego, turystyki, ale również promocji odnawialnych źródeł energii.

Na co dzień pracuje również z młodzieżą i wspiera społeczników w realizacji różnego rodzaju przedsięwzięć dla lokalnych środowisk. Stara się łączyć lokalny biznes z zaangażowanie społecznym, czego efektem jest wspieranie przez firmy działające w regionie lokalnych stowarzyszeń. W pracy i prywatnie można ją najczęściej spotkać z aparatem w ręku.

CZŁONEK ZARZĄDU

Michał Maciąg od maja 2020 roku jest członkiem Stowarzyszenia, od czerwca 2020 roku zasiada także w Zarządzie Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie –  studiów podyplomowych z zarządzania oświatą. Od początku swojej kariery zawodowej był związany z kraśnickimi szkołami, do których uczęszczają nasi podopieczni. Poza wykonywaniem obowiązków związanych ze Stowarzyszeniem, pracuje jako konsultant wdrożeniowy w lubelskiej firmie informatycznej.

Uwielbia góry, dobrą książkę i wciągający film. Lubi majsterkować, interesuje się również motoryzacją.  

CZŁONEK ZARZĄDU

Zenon Decyk jest związany ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce od 2008 roku. Członkiem Zarządu Stowarzyszenia został w 2016 roku.

Pochodzi z Karlina. Z wykształcenia jest matematykiem i przez wiele lat pracował jako nauczyciel. Obecnie, poza wykonywaniem obowiązków związanych ze Stowarzyszeniem, jest też dyrektorem Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie.

Uwielbia grać w brydża – jako student był Młodzieżowym Mistrzem Polski Brydża Sportowego, obecnie gra w trzecioligowym klubie. Jego drugą pasją jest żeglarstwo. Najchętniej pływa na jeziorze Łuba żaglówką o wiele mówiącej nazwie – „Po swojemu”!

CZŁONEK ZARZĄDU

Łukasz Bury jest członkiem Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce od 2022 roku, w czerwcu 2023 roku został członkiem Zarządu Stowarzyszenia.

Od dziecka związany jest z Biłgorajem, gdzie powstała pierwsza w Polsce Wioska SOS. Jest prawnikiem – z wykształcenia i zamiłowania. Od 2009 roku prowadzi kancelarię radcy prawnego, w ramach której zajmuję się m.in. istotnymi z perspektywy Stowarzyszenia zagadnieniami z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa oświatowego.

Uwielbia spędzać czas z rodziną, ale ceni sobie także towarzystwo dobrej książki. Aktywnie trenuje walkę wręcz (savbor, kickboxing, tai-chi). Można go spotkać podczas wędrówki czy przejażdżki rowerem – w ten sposób odkrywa historię i przyrodę okolicznych miejscowości.

CZŁONEK ZARZĄDU

Alo Tammsalu to pochodzący z Estonii reprezentant organizacji międzynarodowej, związany ze Stowarzyszeniem od 2017 roku. W czerwcu 2023 roku został Członkiem Zarządu Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Od wielu lat jest związany z organizacją charytatywną Lions, dzięki której rozpoczął się jego kontakt ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce. Przez ponad 20 lat pracował w estońskiej Państwowej Straży Pożarnej, a także w Agencji Zarządzania Kryzysowego. Obecnie wraz z przyjaciółmi prowadzi wydawnictwo, które publikuje książki z zakresu samorozwoju.

Prywatnie jest tatą trzech synów. Pasjonuje go zdobywanie wiedzy dotyczącej zdrowia fizycznego i psychicznego. Zarówno w relacjach osobistych, jak i działalności zawodowej, ważna jest dla niego troska o innych, wspieranie oraz wydobywanie mocnych stron.

Dyrektorka Krajowa

Aleksandra Granada

Czy chcesz otrzymywać informacje
o naszej działalności?

Kontakt dla mediów

Paulina Górska Tel. komórkowy: +48 888 933 964 mail: paulina.gorska@sos-wd.org

Rekrutacja rodziców SOS

Paulina Cygler Tel. komórkowy: +48 734 425 108 mail: rodzice@sos-wd.org

Kontakt dla firm

Aleksandra Rysiewska Tel. komórkowy: +48 513 403 652 mail: aleksandra.rysiewska@sos-wd.org

DARY RZECZOWE

Maja Margasińska
Tel. komórkowy: +48 734 425 116
mail: maja.margasinska@sos-wd.org

Kontakt dla studentów

Łukasz Łagód Tel. komórkowy: +48 734 420 482 mail: lukasz.lagod@sos-wd.org

Kontakt dla darczyńców

Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76

Wyślij wiadomość