#JestemzSOS

to projekt, promujący tolerancję wobec dzieci, podopiecznych pieczy zastępczej w Polsce.  W każdej klasie, każdej grupie rówieśniczej może znaleźć się dziecko, którego nie wychowują jego biologiczni rodzice. Odseparowanie dziecka od rodziców to zawsze trudna sytuacja, to trauma, która jest z dzieckiem jeszcze długo. Zależy nam na tym, by dzieci, które trafiają do opieki zastępczej za sprawą swoich rówieśników nie czuły się w szkole czy grupie gorsze. To po to jest ten projekt.

Każdy może zgłosić szkołę do projektu #JestemzSOS

student
Chcesz dowiedzieć się czegoś o jednej z największych organizacji charytatywnych na świecie? Chcesz zorganizować z kolegami charytatywny kiermasz i powalczyć o zwycięstwo z drużynami z innych szkół by wygrać wyprawę do prawdziwej SOS Wioski Dziecięcej? Wierzysz, że świat jest dobrym miejscem dzięki dobrym ludziom i chcesz być jednym z nich? Ten projekt jest dla Ciebie.
nauczyciel
Chcesz z dziećmi rozmawiać o tolerancji, bo w dzisiejszych czasach jest to niezwykle trudne? Masz w klasie dziecko z opieki zastępczej, domu dziecka, rodziny patchworkowej? Potrzebujesz ciekawego pomysłu, na godzinę wychowawczą? Zajęć pełnych przygód i ciekawych, mądrych treści? Ten projekt jest dla Ciebie!
rodzic
Jeżeli chcesz, aby Twoje dziecko wzięło udział w spotkaniu promującym tolerancję wobec dzieci. Jeżeli chcesz, aby w formie dialogu i zabawy dowiedziało się dlaczego wszystkie dzieci są takie same. Zapraszamy do wspólnej przygody.
school
kiermasz
Szansa na połączenie pomocy potrzebującym dzieciom oraz wygrania zaproszenia na wyjątkowe wydarzenie. Doskonały moment na wykorzystanie rywalizacji w szczytnym celu. Brak ograniczeń w pomysłach, kreatywność mile widziana.

Zorganizowanie w szkole charytatywnego kiermaszu umożliwi uczestnikom nie tylko dobrą zabawę i wspólne spędzenie czasu z kolegami z klasy, lecz także zrobienie czegoś wartościowego. Produkty, które uczestnicy będą sprzedawać to własnoręcznie wykonane arcydzieła – każde wyjątkowe. Dochód z kiermaszu w całości zostanie przekazany na podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.
konkurs
Szkoła, która podczas kiermaszu zbierze najwięcej środków, wygra zaproszenia na imprezę „Bieg po uśmiech” organizowaną w SOS Wiosce Dziecięcej w Kraśniku.
lesson
Podczas jednej godziny lekcyjnej (z dziećmi 4-6 klasa szkoły podstawowej) przeprowadzimy prezentację dotyczącą pieczy zastępczej i powodów z jakich trafiają do niej dzieci. Pokażemy historię, cele i działania naszego Stowarzyszenia, a nade wszystko postaramy się za pomocą zabawy i dialogu ze słuchaczami wykazać, że dzieci z opieki zastępczej są takie same jak inne. Miały tylko mniej szczęścia i czasem potrzebują większego wsparcia innych by osiągnąć sukces. Scenariusze zajęć zostały sporządzone we współpracy z Działem Rozwoju Programów SOS, w oparciu o polskojęzyczną wersję publikacji „Kompasik- nauczanie praw człowieka dla dzieci”, która zawiera scenariusze zajęć dotyczące kształtowania postaw tolerancji, akceptacji i otwartości wobec inności ze szczególnym uwzględnieniem praw człowieka.
contact

Kontakt

Koordynator projektu #JestemzSOS

Zeinab Hashmat-Makowska 

 

Tel. Kom: 882 133 395

Tel. Kom: 508 967 678

zeinab.hashmat-makowska@sos-wd.org