ikona
ikona
ikona

Projekt dla szkół

Projekt edukacyjny, realizowany w formie warsztatów, który porusza ważne dla młodych ludzi tematy.

Podczas bezpłatnych zajęć prowadzonych przez naszych specjalistów, rozmawiamy z uczniami o aktualnych i istotnych kwestiach, z którymi borykają się na co dzień. Próbujemy  zaangażować ich do wypowiadania się na różne tematy, również te niełatwe. Staramy się pokazać szerszą perspektywę i zachęcić do szukania rozwiązań. Obecnie prowadzimy 3 rodzaje warsztatów o następującej tematyce: empatia i tolerancja, przeciwdziałanie cyberprzemocy i samoakceptacja. 

Projekt dedykowany jest uczniom klas 4-8 szkół podstawowych. Lekcja trwa 45 minut i prowadzona jest przez eksperta SOS za pomocą wideokomunikatora lub osobiście. Szkołę do projektu może zgłosić rodzic, opiekun, dyrektor, nauczyciel.

Jeśli chcesz, abyśmy w Twojej szkole przeprowadzili takie zajęcia, kliknij dołącz do akcji i wypełnij formularz zgłoszeniowy. Zapraszamy!

ikona
ikona
ikona

Materiały do pobrania

W tym miejscu możesz pobrać gotowy scenariusz do samodzielnego poprowadzenia lekcji lub rozmowy z dzieckiem o empatii, tolerancji, hejcie i marzeniach. Scenariusz zawiera ciekawe ćwiczenia, pytania i linki do materiałów multimedialnych, aby rozmowa na te ważne, ale nie zawsze łatwe tematy była dla uczniów interesująca.

SCENARIUSZE LEKCJI