15 czerwca 2015

XXI Bieg po Uśmiech już za nami!

← Powrót do aktualności

13 czerwca 2015 roku w Kraśniku odbył się XXI Bieg po Uśmiech organizowany przez SOS Wioskę Dziecięcą w Kraśniku. W zawodach wzięło udział 300 zawodników w konkurencjach dziecięco młodzieżowych na dystansach 100 – 1500m, 44 zawodników w Biegu Głównym na 10 km, 21 zawodników w marszobiegu na 5 km. Dodatkowo zorganizowany został Bieg Na Szpilkach w którym wzięło udział 8 pań. Najwyższy obcas miał 14 cm. W Biegu Gości Honorowych wzięło udział 10 zawodników. Niezależnie od zajętego miejsca wszyscy uczestnicy świetnie się bawili biegnąc po uśmiech. Jednym z ważniejszych biegów był bieg integracyjny, zebrani kibice brawami nagrodzili wszystkich zawodników 27 zawodników.

Jak co roku Bieg Po Uśmiech miał charakter pikniku rodzinnego w którym zorganizowano inne atrakcje dla dzieci takie jak: dmuchane place zabaw, przejażdżka na kucyku, wesołe miasteczko, w ramach którego były zabawy cyrkowe, malowanie twarzy, malowanie włosów, trampolina, bańki mydlane, malowanie kredą. Odbył się również konkurs plastyczny pt. „Kolorowy świat”, który był współfinansowany z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Jedną z najciekawszych atrakcją był niewątpliwie pokaz ratownictwa medycznego. Grupa strażaków z Miejskiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Kraśniku, Ochotniczej Straży Pożarnej w Urzędowie oraz policjantów z Komendy Powiatowej w Kraśniku przeprowadziła symulację udzielania pomocy ofiarom wypadków samochodowych. Cała akcja przebiegła sprawnie i szybko. Dodatkowo Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku przeprowadzili akcję znakowania rowerów.

Kolejną atrakcja był pokaz Ju-jitsu i pokazy boksu, które prowadzili zawodnicy klubu Bushi – sekcja Ju-jitsu z SOS Wioski Dziecięce w Kraśniku oraz Parafialny Klub Sportowy „Za Bramą”- sekcja boksu wspierany przez klub sportowy PACO. Podczas imprezy gościliśmy również Lubelską Grupę Współczesnej Rekonstrukcji Historycznej, którzy prezentowali mundury i broń. Całą imprezę uświetniały występy dzieci i młodzieży: Cheerleaderek ze Szkoły Podstawowej nr 5, Tancerski z Publicznego Gimnazjum nr 1, grupa śpiewająca i taneczna z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku, która tańczyła układy hip-hopowe. Nową i dodatkową atrakcją był bieg na szpilkach dla kobiet. Dla wszystkich uczestników Biegu była bigos, lody i wata cukrowa. Imprezę zakończyła największa atrakcja dla wszystkich dzieciaków i uczestników biegów – losowanie nagród niespodzianek z nagrodą główną rowerem.

Organizator: Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięca w Polsce

Data: 13.06.2015 r.

Miejsce: SOS Wioska Dziecięca w Kraśniku, ul. H. Gmeinera 8, 23-204 Kraśnik

Współorganizatorzy oraz partnerzy:
• Starostwo Powiatowe w Kraśniku
• Urząd Miasta Kraśnik
• Szkolny Klub Biegowy
• Stowarzyszenie „Perspektywy”
• Centrum Wolontariatu
• Miejska Ochotnicza Straż Pożarna z Kraśnika
• Ochotnicza Straż Pożarna z Urzędowa
• Centrum Promocji Pracy
• Fundacja BaranCycling
• Stowarzyszenie Strefa Triathlonu Kraśnik
• Parafialny Klub Sportowy „Za Bramą”- sekcja boksu
• Bushi – sekcja jiu-jitsu z SOS WD w Kraśniku
• FOTOKLUB KRAŚNIK
• Cemtrum Kultury i Promocji Miasta Kraśnik
• Komenda Powiatowej Straży Pożarnej w Kraśniku
• Komenda Powiatowa Policji w Kraśniku
• Lubelska Grupa Współczesnej Rekonstrukcji Historycznej
• MOSIR Kraśnik
• Media Styl

Sponsorzy oraz darczyńcy:
• LOTOS
• DR.OETKER
• AJG
• POCZTA POLSKA
• CARREFOUR MARKET
• ANNEX
• AVALON
• SPORTIVE
• BINCOM
• MPK KRAŚNIK
• KRAŚNICIE PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE
• LUDMIŁA
• NESTLE PURE LIFE
• MICROSOFT
• PFRON
• KLUB STOŁECZNY LEGIA
• NATUR HOUSE
• ORIFLAME
• DISNEY

Patroni medialni:
• Telewizja Lublin
• Radio Lublin
• Głos Gazeta Powiatowa
• Gazeta Kurier Lubelski
• Lubelska.tv
• Portal – naszemiasto.pl
• Portal – krasnik24.pl

Dyrektor XXI BIEGU PO UŚMIECH: Dariusz Krysiak
Sędzia Główny : Zbigniew Biały
Kierownik mety: Wojciech Zabawski/Joanna Przybylska
Starter: Tomasz Saj
Spiker: Katarzyna Szafran
Zabezpieczenie tras: Wiesław Król/ Krzysztof Makuch
Zabezpieczenia techniczne: Jarosław Dąbrowski/ Dariusz Zapalski
Zabezpieczenie medyczne: dr Brajerska/ ratownicy medyczni z MOSP, karetka pogotowia
Warunki pogodowe: bardzo słonecznie, temperatura około 33 stopni
Opis tras: trasy przełajowe Wioski Dziecięcej SOS – trawa, asfalt, bez atestu
Łączna liczba startujących – 405
Szacunkowa liczba widzów – 350
Liczba uczestników biegu integracyjnego (w tym z orzeczeniami
o niepełnosprawności) – 23
Liczba uczestników biegu gości honorowych – 10
Liczba uczestników biegu głównego – 10 km – 44 , marszobieg 5 km – 21

Imprezy towarzyszące:

• Oglądanie motocykli
• Konkurs plastyczny pt. „Kolorowy świat”
• Pokaz ratownictwa medycznego
• Pokaz jiu-jitsu
• Pokaz boksu
• Strzelnica i prezentacja grupy rekonstrukcyjnej
• Wesołe miasteczko – malowanie twarzy, żonglerka, trampolina, gibon, hulajnoga, bańki mydlane, malowanie kredą na asfalcie, zjeżdżalnie dmuchane i inne atrakcje
• Przejażdżki konne
• Występy cheerlederek oraz grup śpiewająco tamecznych

WYNIKI UCZESTNIKÓW XXI BIEGU PO UŚMIECH

KATEGORIA: DZIEWCZĘTA 2010 i MŁODSZE
Lp., Nazwisko i imię, rocznik

1 Golińska Łucja 2010
2 Zapalska Oliwia 2010
3 Julia Jabłońska 2010
4 Martyna Nowak 2010
5 Laura Kulik 2010
6 Paulina Grzegorzewsk 2011
7 Julia Makuch 2012
8 Zofia Sagan 2010
9 Ewa Gosk 2012

KATEGORIA: DZIEWCZĘTA 2006-2007
Lp., Nazwisko i imię, rocznik

1 Zuzanna Kurlej, 2006
2 Milena Sosnówka 2007
3 Natalia Rubaszko
4 Emilia Socha 2006
4 Natalia Michota 2006
5 Gabriela Pełka 2006
6 Natalia Pałubska 2006
7 Wiktoria Wójtowicz 2007
8 Kaja Walczyk 2007
9 Izabela Bis 2007
10 Wiktoria Czerwiec 2007
11 Łucja Prokop 2007
12 Maja Ryfka 2006
13 Malwina Kępa 2006
14 Gabriela Nowak 2006
15 Antonina Pyc 2007
16 Marcelina Ryba 2007
17 Barbara Rebizant 2007
18 Kurant Amelia 2006
19 Oliwia Wójtowicz 2007
20 Kinga Wnuk 2007
21 Natalia Madejczyk 2007
22 Ania Solecka 2007
23 Wiktoria Pyzik 2007
24 Gburzyńska Natalia, 2007
25 Ola Duda 2007
26 Lena Grabczak 2006
27 Klara Włodarczyk 2007
28 Vaness Woźniak 2006
29 Sandra Banaszek 2006
30 Martyna Piskór 2006
31 Wiktoria Gburzyńska 2006
32 Krakowiak Daria 2006
33 Weronika Stępiak 2007
34 Antonina Plapis 2006
35 Alicja Koczan 2007
36 Ida Kliniak 2007
37 Lena Gubernat 2006
38 Maja Makuch 2006

KATEGORIA: DZIEWCZĘTA 2004-2005
Lp., Nazwisko i imię, rocznik

1 Ala Mielniczuk 2004
2 Wiktoria Czekil 2004
3 Magdalena Skrok 2004
4 Oliwia Sosnówka 2005
5 Marian Lenart 2004
6 Amelia Mazur 2004
7 Julia Nastarowicz 2005
8 Dorota Świejko 2004
9 Pola Hofman 2004
10 Wiktoria Sadowska 2005
11 Patrycja Chomczyk 2004
12 Ewelina Lavryshyn 2005
13 Dominika Grabowska 2004
14 Oliwia Wiślińska 2005
15 Klaudia Iskra 2004
16 Ola Mazurek 2005
17 Klaudia Piekarz 2004
18 Natalia Koślak 2004
19 Klaudia Wójcik 2004
20 Grzegorczyk Dominika 2005
21 Dlińska Eliza 2004
22 Oliwia Milewska 2004
23 Lata Klaudia 2004
24 Dominika Gil 2004
25 Joanna Filipik 2004
26 Wiktoria Skwara 2004
27 Rej Aleksandra 2004
28 Szafran Kinga 2005
29 Kinga Oszust 2005
30 Julia Kochańska 2004
31 Poprawska Izabela 2005
32 Ola Mazurek 2005

KATEGORIA: DZIEWCZĘTA 2002-2003
Lp., Nazwisko i imię, rocznik

1. Julia Wołoszyn 2002
2 Zuzanna Pomykalska 2002
3 Kamila Antonik 2002
4 Ola Kosz 2003
5 Paulina Potajewicz 2002
6 Otylia Lewniewska 2003
7 Ela Łabencka 2002
8 Paulina Mazurek 2003
9 Zuzanna Pyc
10 Wernika Janczarek 2003
11 Julia Opasała 2003
12 Daria Świejko 2003
13 Aleksandra Obydź 2003
14 Natalia Oszust 2003
15 Weronika Depta 2003
16 Mariola Pyra 2003
17 Patrycja Grzysek 2003
18 Klaudia Sokół 2003
19 Daria Łączek 2003
20 Patrycja Margiel 2003
21 Julka Litwin 2002
22 Jowita Szabat 2003
23 Aleksandra Krupka 2003
24 Natalia Wójcik 2003
25 Natalia Łukasik 2002
26 Hanna Janiga 2003
27 Adrianna Ćwikła 2003
28 Agata Tabor 2003
29 Kamila Botner 2003
30 Angelika Hałabiś 2003
31 Sandra Kulesza 2003
32 Julia Kamińska 2003
33 Magda Klucznik 2003

KATEGORIA: DZIEWCZĘTA 2000-2001
Lp., Nazwisko i imię, rocznik

1 Julia Maksymiuk 2000
2 Aleksandra Świca 2000
3 Natalia Lewniewska 2000
4 Beata Zielonka 2001
5 Anna Osmańska 2000
6 Ola Ślusarz 2000
7 Natalia Surdacka 2001
8 Maja Saj 2001
9 Kamila Pielaszkiewicz 2000
10 Julia Bojda 2001
11 Zuzanna Rostek 2000
12 Agnieszka Pietraszek 2000
13 Wiktoria Parzych 2000

KATEGORIA: DZIEWCZĘTA 1996-1997
Lp., Nazwisko i imię, rocznik

1 Judyta Jastrzębska 1997

KATEGORIA: CHŁOPCY 2010 i MŁODSI
Lp., Nazwisko i imię, rocznik

1. Bartek Strawa 2010
2. Aleksander Grzegorczyk 2010
3. Szymon Grzebulski 2010
4. Michał Wójcik 2011
5. Jankowski Adam 2010
6. Karol Zięba 2011
7. Patryk Jurzyński 2010
8. Mikołaj Bagiński 2014
9. Nikodem Osoja 2011
10. Kowal Tymek 2012
11. Aleksander Plapis 2011
12. Karol Niciewicz 2010
13. Hołody Wiktor 2010
14. Franciszek Plapis 2011
15. Jan Cudziło 2011
16. Wojciechowski Franciszek 2011
17. Adam Wieczorek 2013

KATEGORIA: CHŁOPCY 2008-2009
Lp., Nazwisko i imię, rocznik

1. Damian Albin 2008
2. Świca Gabriel 2008
3. Filip Piskor 2009
4. Mateusz Kuśmierz 2009
5. Nowak Marcel 2008
6. Ernest Iżycki 2008
7. Pierzyniak Michał 2008
8. Filip Maluch 2008
9. Jurkowski Radosław 2009
10. Solecki Artur 2009
11. Gosk Adam 2008
12. Szymon Pastuszak 2009
13. Woszczakowski Wiktor 2009
14. Zdybel Marcel 2008
15. Eryk Parzuch 2008
16. Marcin Wójcik 2009
17. Tobiarz Antoni 2009
18. Kłos Szymon 2008
19. Bartek Brzuszek 2008
20. Matuszewski Eryk 2008
21. Krystian Grzynek 2008
22. Tomasz Górski 2010
23. Jan Borowski 2009
24. Michał Rados 2008
25. Kacper Jastrzębski 2009
26. Mateusz Filipiuk 2008

KATEGORIA: CHŁOPCY 2006-2007
Lp., Nazwisko i imię, rocznik

1. Bartek Kondry 2006
2. Gabriel Cieślik 2006
3. Kamil Kazula – 2006
4. Oliwier Kozak 2006
5. Marcel Poleszak 2007
6. Wiktor Piasecki 2006
7. Zając Mateusz 2007
8. Chmiel Bartosz 2006
9. Socha Bartosz 2007
10. Przemek Przywara 2007
11. Jan Wieczorek 2006
12. Maciek Kuchta 2006
13. Karol Kowalski 2006
14. Bargieł Eryk 2006
15. Paweł Bucoń 2007
16. Wojciech Raczyński 2007
17. Jakub Koper 2007
18. Marcel Głąb 2006
19. Miłosz Staniec 2006
20. Adrian Staruch 2007
21. Nierodka Igor 2007
22. Nierodka Jakub 2006
23. Patryk Mączka 2007
24. Gburzyński Tomasz 2007
25. Bartosz Pastuszak 2007
26. Bartek Wiśniowiecki 2006
27. Piotr Todys 2007
28. Oliwier Kulik 2006
29. Matys Sebastian 2006
30. Szymon Orentreich 2006
31. Szwedo Maksymilian 2007
32. Szałęga Szymon 2007
33. Oliwier Jeniec 2007
34. Szatan Mikołaj 2007
35. Olszewski Adrian 2007

KATEGORIA: CHŁOPCY 2004-2005
Lp., Nazwisko i imię, rocznik

1. Błaszczyk Marcel 2004
2. Brzuszek Adam 2004
3. Brajan Lodowski 2004
4. Pierzyniak Sebastian 2005
5. Gwara Daniel 2004
6. Sławomir Osmański 2004
7. Kamiński Nikodem 2004
8. Sebastian Tyzo 2004
9. Oliwier Kazula 2004
10. Oliwier Szweda 2005
11. Dejnek Krystian 2005
12. Parzych Brajan 2005
13. Michał Stępień 2005
14. Wadim Ignaczak 2005
15. Posuniak Oskar 2004
16. Kacper Kaczmarski 2005
17. Iwan Jurkołowy 2005
18. Siedlarz Bartomiej 2005
19. Prus Michał 2005
20. Bartosz Kamiński 2005
21. Maciej Szulc 2004
22. Filip Wasiak 2004
23. Paweł Wójcik 2004
24. Koper Mikołaj 2005
25. Bagiński Patryk 2004
26. Jakub Pyra 2005
27. Smagorowicz Kamil 2005
28. Jakub Mazurek 2004
29. Mateusz Baran 2004
30. Antoni Krawiec 2005
31. Gabryś Poprawski 2004
32. Rzęsa Maciek 2004
33. Rzęsa Jarek 2004

KATEGORIA: CHŁOPCY 2002-2003
Lp., Nazwisko i imię, rocznik

1. Dawid Karczewski 2002
2. Kacper Wójtowicz 2002
3. Kamil Bartoś 2002
4. Maciej Poleszak 2002
5. Janek Pałka 2003
6. Dominik Szymański 2002
7. Leszkiewicz Robert 2003
8. Mikołaj Bryczek 2002
9. Kamil Stępniak 2002
10. Michał Madras 2002
11. Hubert Pleban 2002
12. Kruk Michał 2002
13. Piotr Chrabąszcz 2003
14. Sebastian Nagórny 2002
15. Kuba Wąsala 2002
16. Sebastian Papuga 2002
17. Kacper Biegaj 2003
18. Piotr Martyna 2003
19. Filip Stachewicz 2003
20. Jakub Dębicki 2003
21. Patryk Rola 2003
22. Szymon Skrzypek 2002
23. Andrzej Kępa 2003
24. Marek Szkutnik 2002
25. Poprawski Dawid 2002

KATEGORIA: CHŁOPCY 2000-2001
Lp., Nazwisko i imię, rocznik

1. Dolecki Łukasz 2000
2. Rybaczuk Adrian 2001
3. Szczepan Tyzo 2001
4. Mateusz Laskowski 2001
5. Dawid Gil 2001
6. Jakub Buczek 2000
7. Kacper Madura 2000

KATEGORIA: CHŁOPCY 1998-1999
Lp., Nazwisko i imię, rocznik

1. Zapalski Krystian 1998
2. Kowal Bartek 1997
3. Zielonka Kamil 1999
4. Sebastian Dul 1998
5. Domagała Daniel 1999
6. Surdacki Maksymilian 1999
7. Jarosław Baran 1999

Wyniki Bieg głównego
10 KM oraz 5 KM
http://www.pomiar-czasu.pl/wyniki2.php?nr=z150613


Wyniki dodatkowych kategorii:

Najmłodszy zawodnik – Mikołaj Bagiński
Najstarszy zawodnik – Roman Ośka
Najlepszy kraśniczanin – Kamil Jastrzębski
Najlepsza kraśniczanka – Dagmara Okulus

Wszystkim współorganizatorom, partnerom, sponsorom, darczyńcom oraz współpracownikom i podopiecznym Stowarzyszenia bardzo dziękuję!

Dariusz Krysiak

SOS Wioska Dziecięca w Kraśnik

Udostępnij

Czy chcesz otrzymywać informacje
o naszej działalności?

Kontakt dla mediów

Zeinab Hashmat
Tel. komórkowy: +48 508 967 678
mail: zeinab.hashmat@sos-wd.org


Anna Choszcz-Sendrowska
Tel. 22 460 92 38
Tel. komórkowy: +48 600 942 306
mail: anna.choszcz-sendrowska@sos-wd.org

Rekrutacja rodziców SOS

Agata Chojnacka Tel. +48 22 460 92 59
Tel. komórkowy: +48 882 133 371
mail: rodzice@sos-wd.org

Kontakt dla firm

Aleksandra Wolak- Wojtczuk Tel. +48 22 460 92 45
Tel. komórkowy: +48 883 310 193
mail: aleksandra.wolak-wojtczuk@sos-wd.org

Natalia Szulc
Tel. komórkowy: +48 694 235 447
mail: natalia.szulc@sos-wd.org

DARY RZECZOWE

Anna Jakubowska Gołębiewska
Tel. komórkowy: +48 539 015 908
mail: anna.jakubowska-golebiewska@sos-wd.org

Kontakt dla darczyńców

Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76 lub +22 460 92 46

Wyślij wiadomość