8 czerwca 2022

Zapisz dobro

← Powrót do aktualności

Ruszyła kampania „Zapisz Dobro”, która jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej Napisz Testament. SOS Wioski Dziecięce jak co roku są częścią tej ważnej edukacyjnej inicjatywy.

Charytatywny zapis testamentowy to piękny gest, który pozwoli trwać naszym wartościom kiedy nas zabraknie. To także ogromna pomoc, która pozwala organizacjom charytatywnym planować swoją działalność w przyszłości. Gdy w testamencie uwzględnimy najbliższych członków rodziny oraz przyjaciół, warto rozważyć symboliczny zapis dla zaprzyjaźnionej fundacji lub stowarzyszenia.

Każda darowizna, która jest zapisem woli pomaga naszemu Stowarzyszeniu pokryć koszty związane z opieką nad dziećmi, z ich edukacją i leczeniem. Dzięki niej możemy także rozwijać nasze programy  wpierające młodzież w drodze do dorosłości. Te potrzeby są aktualne dziś i będą aktualne za 5, 10 i 20 lat. Nasza organizacja działa na świecie od 1949 roku, a w Polsce od 1984 roku. W przyszłości nadal będziemy nieść pomoc potrzebującym dzieciom i dobrze wykorzystamy otrzymane wsparcie.

Ponad dwuletnia pandemia COVID-19, jak również ostatnie wydarzenia na Ukrainie sprawiły, że coraz więcej Polaków decyduje się na sporządzanie testamentu. Jak sami twierdzą – robią to nie dlatego, że szykują się na najgorsze, ale dlatego, że uświadomili sobie, jak ulotne może być ludzkie życie i jak ważne jest, aby zostawić po sobie porządek i zabezpieczyć najbliższych. Na wszelki wypadek.

Niestety, mimo dobrych intencji, sporządzane testamenty nie zawsze są poprawne. Część z nich posiada błędy formalne, przez które dokumenty są po prostu nieważne. Inne są pisane w taki sposób, że w przyszłości – po śmierci testatora – można by je łatwo podważyć.

Z myślą o tych wszystkich osobach, ale również o tych, którzy od dawna planują napisać testament, ale nigdy nie mają na to czasu, ruszyła akcja Zapisz Dobro.

Akcja ta organizowana jest w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej Napisz Testament. Jej członkowie – trzynaście organizacji pozarządowych – od sześciu lat edukują Polaków w tej ważnej dziedzinie. Jak tłumaczy managerka kampanii Ewelina Szeratics “testament już dawno przestał być aktem ostatniej woli, a stał się jednym z narzędzi zarządzania finansami, niezbędnych do zabezpieczenia najbliższych na wypadek najgorszego”.

Celem akcji Zapisz Dobro, jest zdjęcie z testamentów łatki dokumentów pisanych wyłącznie przez osoby zamożne, w zaawansowanym wieku lub o skomplikowanej sytuacji rodzinnej.

Jak podkreśla Ewelina Szeratics “celem jest uświadomienie społeczeństwu, że w testamencie można również… zapisać dobro. Czyli – poza najbliższymi członkami rodziny – zapisać część tego, co posiadamy, lokalnemu domowi dziecka, szpitalowi, bibliotece, a także zaprzyjaźnionej fundacji lub stowarzyszeniu”. Dzięki temu, sprawy bliskie naszemu sercu, takie jak pomoc dzieciom, opieka nad niepełnosprawnymi, wsparcie samotnych, ochrona przyrody czy opieka nad zwierzętami, będą mogły cieszyć się nie tylko większym zainteresowaniem, ale również otrzymać finansowanie tak niezbędne by pomagać. “A wszystko to, dzięki naszemu gestowi, którym zostawiamy cząstkę siebie dla przyszłych pokoleń i dbamy o to, by pomagać dalej, gdy kiedyś nas nie będzie” – dodaje Ewelina Szeratics. Więcej na stronie kampanii „Zapisz dobro” oraz na stronie SOS Wiosek Dziecięcych

Udostępnij

Czy chcesz otrzymywać informacje
o naszej działalności?

Kontakt dla mediów

Zeinab Hashmat
Tel. komórkowy: +48 508 967 678
mail: zeinab.hashmat@sos-wd.org


Anna Choszcz-Sendrowska
Tel. 22 460 92 38
Tel. komórkowy: +48 600 942 306
mail: anna.choszcz-sendrowska@sos-wd.org

Rekrutacja rodziców SOS

Agata Chojnacka Tel. +48 22 460 92 59
Tel. komórkowy: +48 882 133 371
mail: rodzice@sos-wd.org

Kontakt dla firm

Aleksandra Wolak- Wojtczuk Tel. +48 22 460 92 45
Tel. komórkowy: +48 883 310 193
mail: aleksandra.wolak-wojtczuk@sos-wd.org

Natalia Szulc
Tel. komórkowy: +48 694 235 447
Mail: natalia.szulc@sos-wd.org

DARY RZECZOWE

Maja Margasińska
Tel. komórkowy: +48 734 425 116
Mail: maja.margasinska@sos-wd.org

Kontakt dla darczyńców

Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76, +22 460 92 46

Wyślij wiadomość