17 sierpnia 2015

Wolontariusze, styliści marki Schwarzkopf Professional kształtują przyszłość podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych

← Powrót do aktualności

Już po raz drugi wolontariusze Schwarzkopf Professional wprowadzają podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce w świat fryzjerstwa, ucząc młodych ludzi podstaw wykonywania zawodu.

Tegoroczna edycja międzynarodowego programu Schwarzkopf Professional „Shaping Futures” odbywa się w Kraśniku. 9 młodych podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce pod okiem specjalistów zdobywa podstawy technik fryzjerskich i szansę na lepszą przyszłość.

3 sierpnia 2015 na terenie SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku rozpoczął się cykl 10. dniowych warsztatów, w których bierze udział 9 podopiecznych Stowarzyszenia z Wioski Dziecięcej w Biłgoraju, Siedlcach, Karlinie, Kraśniku oraz Domu Młodzieży SOS w Lublinie. Pod okiem stylistów uczestnicy mają szansę poznać podstawy technik fryzjerskich oraz pozyskać fachową wiedzę na temat cięcia, zabiegów stylizacyjnych i pielęgnacyjnych. Trenerzy nie tylko zaszczepiają w młodzieży pasję do tego zawodu, ale dzielą się także swoimi doświadczeniami i praktyką pracy w salonie.

Fryzjer to bez wątpienia przyszłościowy zawód. Aby osiągnąć w nim sukces, potrzebne są pasja, zaangażowanie i kreatywność – mówi Paweł Zaorski, General Manager Schwarzkopf Professional. – Doświadczenie najlepiej zdobywać pod okiem mistrzów. Dlatego udział w programie Shaping Futures to unikalna szansa na stawianie pierwszych kroków w świecie fryzjerstwa i zdobycie w przyszłości ciekawej, satysfakcjonującej pracy – dodaje.

Podobnie jak w poprzedniej edycji, uczestnicy, którzy wykażą się największym zaangażowaniem w naukę, otrzymają dodatkowe wsparcie w dalszej edukacji. Nagrodą jest możliwość 2. letniej nauki zawodu w szkole fryzjerskiej, udział w szkoleniach i warsztatach, profesjonalna wyprawka, czyli zestaw podstawowych narzędzi fryzjerskich oraz pomoc w odbywaniu fryzjerskich praktyk. Rok temu szansę na świetny start do kariery otrzymała Ania Stankiewicz – Podopieczna SOS Wiosek Dziecięcych ze Skórca.

Bardzo się cieszę, ze miałam szansę wzięcia udziału w warsztatach fryzjerskich organizowanych przez Schwarzkopf Professional. Dzięki temu mogłam poznać tajniki fryzjerstwa i przekonać się, że jest to kierunek w którym chcę się rozwijać. Dzięki pomocy firmy Henkel od września zaczęłam naukę w szkole fryzjerskiej. Było mi łatwiej, nauczyciele mnie chwalili, a ja miałam dużą satysfakcję. Myślę, ze zawód fryzjera jest dla mnie w sam raz. Strzyżenie włosów stało się dla mnie prawdziwym wyzwaniem. Układam fryzury mojej siostrze i mamie. Lubię czesać się sama. Obecnie zdałam do 2 klasy. Po skończeniu szkoły chcę pracować w zawodzie fryzjera – mówi Ania.

Program „Shaping Futures” to wolontariacka inicjatywa należącej do firmy Henkel marki Schwarzkopf Professional. Celem programu jest stworzenie młodym ludziom szans na lepszą przyszłość poprzez naukę zawodu fryzjera. Program realizowany jest od 2008 r., a od 2010 r. we współpracy ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce.

Udostępnij

Czy chcesz otrzymywać informacje
o naszej działalności?

Kontakt dla mediów

Zeinab Hashmat
Tel. komórkowy: +48 508 967 678
mail: zeinab.hashmat@sos-wd.org


Anna Choszcz-Sendrowska
Tel. 22 460 92 38
Tel. komórkowy: +48 600 942 306
mail: anna.choszcz-sendrowska@sos-wd.org

Rekrutacja rodziców SOS

Agata Chojnacka Tel. +48 22 460 92 59
Tel. komórkowy: +48 882 133 371
mail: rodzice@sos-wd.org

Kontakt dla firm

Aleksandra Wolak- Wojtczuk Tel. +48 22 460 92 45
Tel. komórkowy: +48 883 310 193
mail: aleksandra.wolak-wojtczuk@sos-wd.org

Natalia Szulc
Tel. komórkowy: +48 694 235 447
mail: natalia.szulc@sos-wd.org

DARY RZECZOWE

Anna Jakubowska Gołębiewska
Tel. komórkowy: +48 539 015 908
mail: anna.jakubowska-golebiewska@sos-wd.org

Kontakt dla darczyńców

Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76 lub +22 460 92 46

Wyślij wiadomość