23 listopada 2015

Pomóż opuszczonym dzieciom w święta

← Powrót do aktualności

W listopadzie ruszyła świąteczna kampania Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, której celem jest zapewnienie rodzinnych świąt Bożego Narodzenia dzieciom pozbawionym opieki rodzicielskiej oraz maluchom z biednych wielodzietnych rodzin.

Dzieci, którymi opiekujemy się w SOS Wioskach Dziecięcych to dzieci porzucone, osierocone. Kiedy trafiają do nas wiele z nich nie wie kim jest Święty Mikołaj ani jak wygląda wigilijna wieczerza. Wiele z nich nigdy nie ubierało choinki. Dlatego w tym roku chcemy zorganizować właśnie im niezapomniane Święta Bożego Narodzenia. To spore wyzwanie bo mamy pod opieką aż 1500 dzieci w całej Polsce. – mówi Katarzyna Olszewska ze Stowarzyszenia.

Dzięki ludziom o wielkich sercach Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce może spełnić małe, duże i te bardzo duże świąteczne marzenia dzieci.

Bardzo czekam na choinkę i Mikołaja, w tym roku chciałabym dostać szczotkę do włosów i kolorowe gumki. – powiedziała Eliza, podopieczna świetlicy środowiskowej Stowarzyszenia.

Zebrane podczas kampanii fundusze zostaną w całości przeznaczone na pomoc podopiecznym Stowarzyszenia.

O tym jak pomóc można przeczytać na stronie:

www.dziecisos.org

Stowarzyszenie będzie prowadzić intensywne działania promocyjne przede wszystkim w prasie, na outdoorze i w Internecie. Akcja potrwa do końca grudnia 2015 roku.

Autorką głównego zdjęcia kampanii jest Elena Shumilova, rosyjska fotografka, specjalizująca się w magicznej fotografii dziecięcej. Autorka postanowiła wesprzeć Stowarzyszenie przekazując jedno ze swoich zdjęć na potrzeby kampanii świątecznej.

Dodatkowo w tym roku dzięki współpracy z Gazetą Wyborczą, w ramach kampanii ukaże się specjalna płyta kolęd nagrana przez dzieci, podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych i znanych muzyków. Z dziećmi zaśpiewają między innymi: Natalia Kukulska, Zbigniew Wodecki, Kasia Kowalska, Sonia Bohosiewicz, Magda Kumorek, Anna Dereszowska. Płytę będzie można kupić w grudniu wraz z Gazetą Wyborczą.

Akcja została objęta patronatem radiowej Jedynki, TVP2 oraz Gazety Wyborczej.

Udostępnij

Czy chcesz otrzymywać informacje
o naszej działalności?

Kontakt dla mediów

Anna Choszcz-Sendrowska Tel. komórkowy: +48 600 942 306 mail: anna.choszcz-sendrowska@sos-wd.org

Rekrutacja rodziców SOS

Monika Zarzeczna Tel. komórkowy: +48 734 425 108 mail: rodzice@sos-wd.org

Kontakt dla firm

Aleksandra Wolak- Wojtczuk Tel. komórkowy: +48 883 310 193 mail: aleksandra.wolak-wojtczuk@sos-wd.org

Natalia Szulc
Tel. komórkowy: +48 694 235 447
Mail: natalia.szulc@sos-wd.org

DARY RZECZOWE

Maja Margasińska
Tel. komórkowy: +48 734 425 116
Mail: maja.margasinska@sos-wd.org

Kontakt dla darczyńców

Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76

Wyślij wiadomość