2 grudnia 2015

Natalia Kukulska, Zbigniew Wodecki, Zbigniew Zamachowski, Anna Dereszowska, Barbara Kurdej-Szatan, Magda Kumorek i inni, będą „Razem w Święta”.

← Powrót do aktualności

„Razem w Święta” to tytuł niezwykłej płyty jaka powstała w ramach akcji „Pomóż Opuszczonym Dzieciom w Święta”, zorganizowanej przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Na płycie usłyszymy kolędy i piosenki świąteczne zaśpiewane przez wybitnych polskich artystów, takich jak: Natalia Kukulska, Zbigniew Wodecki, Kasia Kowalska, Anna Dereszowska, Magda Kumorek, Zbigniew Zamachowski, Sonia Bohosiewicz, Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan, Łukasz Zagrobelny czy Kasia Wilk oraz dzieci, podopiecznych Stowarzyszenia z SOS Wiosek Dziecięcych i świetlic środowiskowych. Płytę będzie można kupić 21.12.2015 z „Gazetą Wyborczą”, a dochód z jej sprzedaży zostanie przekazany na utrzymanie rodzin SOS.

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu z nas najważniejsze wydarzenie w roku – czas radości, spokoju i rodzinnych spotkań przy stole. Niestety zbliżające się Święta dla wielu dzieci w Polsce będą pełne smutku, samotności i tęsknoty za bezpiecznym domem. To w ich imieniu Stowarzyszenie wraz z Gwiazdami prosi o pomoc.

Dla wielu podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych to będą pierwsze prawdziwe Święta w życiu. W domach, z których do nas przyszły, gdzie królowała przemoc i alkohol, Świąt się nie obchodziło. W SOS Wiosce Dziecięcej porzucone i osierocone dzieci odnalazły dom, miłość i bezpieczeństwo. W czterech Wioskach SOS mieszka ich aż 465. Mamy także 991 podopiecznych w naszych Programach Umacniania Rodziny. Teraz musimy tej sporej gromadce zapewnić cudowne Święta, takie z choinką pysznymi potrawami i niezapomnianymi prezentami. I jak to dobrze, że mamy tak wspaniałych przyjaciół, którzy nam pomagają. – mówi Anna Choszcz-Sendrowska ze Stowarzyszenia.

Spotkanie i nagrywanie kolęd z wielkimi Gwiazdami muzyki, filmu i teatru to było dla Dzieci z SOS wyjątkowe i niezapomniane przeżycie. Artyści również byli bardzo wzruszeni podczas sesji nagraniowych.

Spotkałam dziś dziesięcioletnią Amelkę, która mieszka wraz z siódemką rodzeństwa w SOS Wiosce Dziecięcej w Karlinie, i jej tatę SOS Adama. Adam wraz z żoną Dorotą mają aż ośmioro dzieci. To, że sobie radzą, że dali potrzebującym dzieciom dom jest naprawdę niezwykłe. Melka to urocza, pewna siebie i otwarta dziewczynka. Patrząc na nią widać głęboki sens pracy Rodziców SOS. Przed Świętami warto pomyśleć o prezencie dla tych, którzy tego naprawdę potrzebują – powiedziała aktorka Magda Kumorek, która wraz z Amelką zaśpiewała kolędę „Nie było miejsca dla Ciebie”.

Dzieci były bardzo dobrze przygotowane i świetnie znały teksty. Jak zdradził nam Tata SOS Adam, Melka przez dwa tygodnie ćwiczyła codziennie po szkole. Piękne aranżacje kolęd przygotowali Marcin Nowakowski i Marcin Górny, a dzieci odnalazły się w nich znakomicie. Tak sesję nagraniową z Olgą, podopieczną świetlicy w Skórcu podsumował Zbigniew Wodecki: W czasie swojej długiej kariery śpiewałem z wieloma wokalistkami: ze Zdzisławą Sośnicką, Alicją Majewską, Edytą Górniak, a dziś zaśpiewałem z Oleńką. Organizatorzy poprosili mnie, żeby zachęcić do kupienia płyty, ale ja wiem, że nikogo nie trzeba zachęcać – kupcie, będzie pięknie, a za to wszyscy pójdziemy do nieba. – dodał artysta.

Making of z sesji nagraniowych można obejrzeć tutaj:

A więcej informacji o tym jak wspomóc świąteczną akcję można znaleźć pod adresem:

www.dziecisos.org

Patronat medialny nad akcją „POMÓŻ OPUSZCZONYM DZIECIOM W ŚWIĘTA” objęły TVP2, Jedynka Polskie Radio i „Gazeta Wyborcza”.

Partnerem strategicznym akcji jest firma Kaufland.

Partnerem projektu jest Fundacja Legalna Kultura.

Udostępnij

Czy chcesz otrzymywać informacje
o naszej działalności?

Kontakt dla mediów

Zeinab Hashmat
Tel. komórkowy: +48 508 967 678
mail: zeinab.hashmat@sos-wd.org


Anna Choszcz-Sendrowska
Tel. 22 460 92 38
Tel. komórkowy: +48 600 942 306
mail: anna.choszcz-sendrowska@sos-wd.org

Rekrutacja rodziców SOS

Agata Chojnacka Tel. +48 22 460 92 59
Tel. komórkowy: +48 882 133 371
mail: rodzice@sos-wd.org

Kontakt dla firm

Aleksandra Wolak- Wojtczuk Tel. +48 22 460 92 45
Tel. komórkowy: +48 883 310 193
mail: aleksandra.wolak-wojtczuk@sos-wd.org

Natalia Szulc
Tel. komórkowy: +48 694 235 447
Mail: natalia.szulc@sos-wd.org

DARY RZECZOWE

Maja Margasińska
Tel. komórkowy: +48 734 425 116
Mail: maja.margasinska@sos-wd.org

Kontakt dla darczyńców

Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76, +22 460 92 46

Wyślij wiadomość