7 grudnia 2015

„Im więcej jesz tym bardziej pomagasz” – 6. edycja ogólnopolskiej Akcji SOS Wiosek Dziecięcych

← Powrót do aktualności

Już 13 grudnia rusza 6. edycja ogólnopolskiej Akcji Stowarzyszenia SOS Wiosek Dziecięcych „Im więcej jesz tym bardziej pomagasz”, która odbędzie się w ramach kampanii świątecznej. W tym dniu ponad 300 lokali gastronomicznych w całej Polsce przekaże 10% od obrotu na organizację świąt dla opuszczonych i osieroconych dzieci.

Każda edycja akcji „Im więcej jesz tym bardziej pomagasz” to fundusze, dzięki którym Stowarzyszenie może nieść pomoc dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz z rodzin zagrożonych rozpadem. 6 edycja odbędzie się w ramach kampanii świątecznej, dlatego środki, które uda się zebrać zostaną przekazane na organizację świąt oraz drobne prezenty dla podopiecznych SOS.

To już 6. edycja akcji „Im więcej jesz, tym bardziej pomagasz”. Jesteśmy dumni, że branża gastronomiczna coraz bardziej angażuje się w potrzeby porzuconych i osieroconych dzieci. To będzie wyjątkowa edycja, która pozwoli wielu dzieciom spędzić swoje pierwsze ciepłe i rodzinne święta. Dlatego z całego serca dziękujemy wszystkim partnerom akcji, którzy tego dnia kierują swoje serca w stronę potrzebujących dzieci. – mówi Anna Choszcz-Sendrowska ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Akcja „Im więcej jesz tym bardziej pomagasz” odbywa się w całej Polsce. Lista lokali biorących udział w Akcji znajduje się na www.wioskisos.org/im-wiecej. Każdy może wejść na stronę, znaleźć lokal w swojej okolicy i 13 grudnia zjeść do syta w szczytnym celu, a 10% z każdego rachunku pomoże spełnić świąteczne marzenia porzuconych i osieroconych dzieci.

Od początku akcję wspiera Tomasz Jakubiak, znany kucharz i właściciel Restauracji Gar Jakubiaka: To już kolejna, szósta edycja, którą wspólnie tworzymy w szczytnym celu. Święta to wyjątkowy czas dla każdego a szczególnie dla dzieciaków, które nie miały w życiu tyle szczęścia i dla wielu z nich, będą to pierwsze prawdziwe święta. Dzieciaki z SOS Wiosek Dziecięcych będąc w rodzinie biologicznej często były zaniedbywane, nikt nie przejmował się nimi a święta były dniem jak każdy inny. Dlatego kolejny raz z zaangażowaniem wspieram Akcję „Im więcej jesz tym bardziej pomagasz”, która pozwoli zorganizować dzieciakom rodzinne święta! Zapraszam wszystkich, aby jedli do syta w szczytnym celu. – Mówi Tomasz Jakubiak.

Ambasadorem akcji jest także Anna Starmach. Chętnie włączam się w tego typu działania a pomoc dzieciom szczególnie jest bliska memu sercu. Cieszę się, kiedy dzięki mojej pomocy na dziecięcej twarzy pojawi się uśmiech. Miałam już okazje poznać dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych i tym bardziej cieszę się, na myśl, że tegoroczne święta mogą być dla nich wyjątkowe. Dodatkowo akcja „Im więcej jesz tym bardziej pomagasz” związana jest z gotowaniem i jedzeniem, czyli moimi zawodowymi zainteresowaniami – dlatego będę zachęcała restauratorów i ich klientów do włączania się do akcji! – mówi Anna Starmach.

Udostępnij

Czy chcesz otrzymywać informacje
o naszej działalności?

Kontakt dla mediów

Anna Choszcz-Sendrowska Tel. komórkowy: +48 600 942 306 mail: anna.choszcz-sendrowska@sos-wd.org

Rekrutacja rodziców SOS

Monika Zarzeczna Tel. komórkowy: +48 734 425 108 mail: rodzice@sos-wd.org

Kontakt dla firm

Aleksandra Wolak- Wojtczuk Tel. komórkowy: +48 883 310 193 mail: aleksandra.wolak-wojtczuk@sos-wd.org

Natalia Szulc
Tel. komórkowy: +48 694 235 447
Mail: natalia.szulc@sos-wd.org

DARY RZECZOWE

Maja Margasińska
Tel. komórkowy: +48 734 425 116
Mail: maja.margasinska@sos-wd.org

Kontakt dla darczyńców

Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76

Wyślij wiadomość