19 listopada 2015

NAC RALLY TEAM startuje w East African Safari Rally dla dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych

← Powrót do aktualności

Już dziś Polska drużyna NAC Rally Team wystartowała w jednym z najbardziej prestiżowych rajdów na świecie. East African Safari Rally to elitarny wyścig po Saharze, który przyciągał na start najlepszych kierowców z całego świata. W tym roku Paweł Molgo, lider i twórca zespołu NAC Rally Team razem z Piotrem Dmowskim będą pierwszymi Polakami, którzy pojadą w tym historycznym rajdzie, nie tylko dla zwycięstwa, ale także dla dzieci, podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

„Gdy tylko usłyszałem o Safari Classic Rally, natychmiast zapragnąłem w nim wystartować, bo są to zawody, które łączą idealnie wszystkie moje pasje, dzięki temu startowi, swoje pasje będą też realizować młodzi ludzie z SOS Wiosek Dziecięcych”. – mówi Paweł Moglo.

Samochód, którym wystartują nasi bohaterowie to 3-setny egzemplarz klasycznego mercedesa 450 SLC wyprodukowany w 1979 roku. To właśnie dzięki tej maszynie, za każdy przejechany kilometr NAC Rally Team przekażą 10 zł na świąteczne prezenty, rowery dla ciekawych świata podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych. Przekazane fundusze pomogą też w utrzymaniu Rodzin SOS w przyszłym roku.

Fakt, że każdy przejechany kilometr to krok bliżej do spełnienia dziecięcych marzeń daje nam wiele radości i bardzo motywuje. Obiecujemy, że dla dzieci damy z siebie wszystko. – mówi lider zespół NAC Rally Team.

30 sierpnia podczas Rajdu Lotto Baja Poland w Szczecinie, podopieczni Wioski Dziecięcej w Karlinie zostali zaproszeni przez Pawła Molgo i resztę drużyny by wspólnie obserwować zmagania kierowców. To było ostatnie spotkanie podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych przed rajdem East African Safari Rally. Finałem pobytu w Szczecinie było „pożegnanie” załogi mercedesa NAC Rally Team.

To spotkanie było dla dzieci wspaniałą zabawą i szansą by na chwilę zapomniały o swojej trudnej przeszłości. Dzięki takim ludziom jak Paweł Moglo i drużynie NAC Rally Team dzieci mogą pomyśleć o swojej przyszłości i spróbować wielu nowych rzeczy. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni. – mówi Tomasz Rusiecki, Dyrektor SOS Wioski Dziecięcej w Karlinie.

Bardzo lubię samochody i myślę, że mam wielkie szczęście, ponieważ mogłem zobaczyć całą drużynę i ich super samochód. Jak dorosnę to też tak będę jeździł. To będzie frajda. – Mówi Bartek (12 lat), podopiecznych SOS Wioski Dziecięcej w Karlinie.

NAC Rally Team zadeklarował, że ten rajd to tylko krótki odcinek w kierunku pomocy Stowarzyszeniu SOS Wiosek Dziecięcych i za rok, porzucone i osierocone dzieci będą mogły ponownie liczyć na ich wsparcie. Wszyscy bardzo mocno trzymamy kciuki za drużynę Pawła Molgo. Czeka ich tydzień pełen zmagań na trasie upalnej Afryki. Życzymy im oczywiście pierwszego miejsca, lecz dla nas już są zwycięzcami.

Udostępnij

Czy chcesz otrzymywać informacje
o naszej działalności?

Kontakt dla mediów

Zeinab Hashmat
Tel. komórkowy: +48 508 967 678
mail: zeinab.hashmat@sos-wd.org


Anna Choszcz-Sendrowska
Tel. 22 460 92 38
Tel. komórkowy: +48 600 942 306
mail: anna.choszcz-sendrowska@sos-wd.org

Rekrutacja rodziców SOS

Agata Chojnacka Tel. +48 22 460 92 59
Tel. komórkowy: +48 882 133 371
mail: rodzice@sos-wd.org

Kontakt dla firm

Aleksandra Wolak- Wojtczuk Tel. +48 22 460 92 45
Tel. komórkowy: +48 883 310 193
mail: aleksandra.wolak-wojtczuk@sos-wd.org

Natalia Szulc
Tel. komórkowy: +48 694 235 447
Mail: natalia.szulc@sos-wd.org

DARY RZECZOWE

Maja Margasińska
Tel. komórkowy: +48 734 425 116
Mail: maja.margasinska@sos-wd.org

Kontakt dla darczyńców

Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76, +22 460 92 46

Wyślij wiadomość