1 października 2015

Muzycy, aktorzy, sportowcy, dziennikarze i … rzecznik prasowy Policji pomagają dzieciom realizować marzenia

← Powrót do aktualności

Od 1 października w sieci handlowej Kaufland i internetowej księgarni Gandalf.com.pl można kupić wyjątkowy kalendarz Stowarzyszenia SOS Wiosek Dziecięcych. Kalendarz powstał w ramach akcji „Tak trudno iść do szkoły bez mamy” i przedstawia zdjęcia podopiecznych ze swoimi idolami.

Wśród gwiazd znalazły się takie nazwiska jak: Natalia Kukulska, Barbara Kurdej-Szatan, Anna Starmach, Bartek Jędrzejak, Maleo Reggae Rockers, Radek Liszewski z zespołu Weekend, Igor Herbut, Mammed Khalidov, Tomasz Wolny, Radek Brzózka i Dominka Kulczyk – nowa ambasadorka SOS, ale i Mariusz Mrozek rzecznik Komendanta Stołecznego Policji.

Dzieci zostały zapytane kim chciałyby zostać w przyszłości i kto jest ich prawdziwym wzorem. Opowiedziały o swoich pasjach i wskazały gwiazdy, które są dla nich autorytetem i o których sukcesie marzą. Na tej podstawie poprosiliśmy gwiazdy, aby wsparły akcję. Cały przychód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na edukację oraz zajęcia rozwijające pasje dzieci. – mówi Anna Choszcz – Sendrowska ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Pod opiekę Stowarzyszenia trafiają dzieci z ogromnymi zaległościami w nauce. Akcja ma pokazać, że te dzieci również mają wielkie pasje, talenty i marzenia. Wystarczy podać im pomocną dłoń, aby miały takie same szanse na sukces jak ich idole. Pierwszy krok na drodze do tego sukcesu, to zadbanie o edukację dzieci i wyrównanie ich szkolnych zaległości. Przygotowanie dzieci i młodzieży do szkoły to ogromne koszty. W każdej rodzinie SOS jest 5 – 8 dzieci, którym trzeba zapewnić szkolną wyprawkę i pomóc w nauce. Według raportu Centrum Badania Opinii Społecznej, w 2013 roku rodzice wydali średnio 826 zł na przygotowanie jednego dziecka do szkoły.

Wszystkie gwiazdy, które wystąpiły w kalendarzu zgodziły się regularnie, co miesiąc wspierać podopiecznych organizacji, oto jak zachęcają do tego innych:

„Tylko z Twoją pomocą możemy zapewnić dzieciom pogodne dzieciństwo i lepszą przyszłość” – mówi Bartek Jędrzejak, prezenter pogody z DDTVN.

„Pasja to dobry przepis na życie, wspierajmy pasję dzieci” – Ania Starmach, krytyk kulinarny.

„Sport pomógł mi w życiu. Teraz ja pomagam potrzebującym. Pomóż i Ty”. – Mamed Khalidov, zawodnik MMA.

Na stronie www.wioskisos.org można zobaczyć making – of z sesji zdjęciowej. Zdjęcia do kalendarza zgodził się wykonać pro bono Jacek Poremba – znakomity portrecista, działający na rynku fotograficznym od 20 lat. Fotograf współpracuje z największymi polskimi magazynami, instytucjami kultury i agencjami reklamowymi. Za kreację kampanii oraz projekt kalendarza odpowiada agencja reklamowa WALK, która została najciekawszą agencją 2012 roku wg. Media&Marketing Polska oraz znajduje się w czołówce najchętniej polecanych agencji przez klientów.

Patronat medialny nad kalendarzem objęły: TVP 2 i Jedynka Polskie Radio.

Udostępnij

Czy chcesz otrzymywać informacje
o naszej działalności?

Kontakt dla mediów

Anna Choszcz-Sendrowska Tel. komórkowy: +48 600 942 306 mail: anna.choszcz-sendrowska@sos-wd.org

Rekrutacja rodziców SOS

Monika Zarzeczna Tel. komórkowy: +48 734 425 108 mail: rodzice@sos-wd.org

Kontakt dla firm

Aleksandra Wolak- Wojtczuk Tel. komórkowy: +48 883 310 193 mail: aleksandra.wolak-wojtczuk@sos-wd.org

Natalia Szulc
Tel. komórkowy: +48 694 235 447
Mail: natalia.szulc@sos-wd.org

DARY RZECZOWE

Maja Margasińska
Tel. komórkowy: +48 734 425 116
Mail: maja.margasinska@sos-wd.org

Kontakt dla darczyńców

Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76

Wyślij wiadomość