1 października 2015

„Im więcej jesz tym bardziej pomagasz” – 5. edycja ogólnopolskiej Akcji SOS Wiosek Dziecięcych

← Powrót do aktualności

Już 13 października 5. edycja ogólnopolskiej Akcji SOS Wiosek Dziecięcych „Im więcej jesz tym bardziej pomagasz”. W tym dniu ponad 300 lokali gastronomicznych w całej Polsce przekaże 10% od obrotu na rzecz edukacji dzieci opuszczonych i osieroconych.

Każda edycja akcji „Im więcej jesz tym bardziej pomagasz” to fundusze, dzięki którym Stowarzyszenie może nieść pomoc dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz z rodzin zagrożonych rozpadem. Środki zebrane podczas 5. edycji zostaną przekazane na zajęcia edukacyjne dla podopiecznych SOS.

„Dzieci, które trafiają do SOS Wiosek Dziecięcych są zaniedbane, nie tylko pod względem emocjonalnym, ale także edukacyjnym. Ich dzieciństwo w rodzinie pochodzenia często nie skupiało się wokół nauki i beztroskiej zabawy, ale wokół opieki nad młodszym rodzeństwem. Opieki, której nie umieli, nie mogli, nie chcieli zapewnić rodzice biologiczni. Dla naszego Stowarzyszenia najważniejsze jest, aby przywrócić tym dzieciom beztroskie dzieciństwo, dom pełen miłości oraz niezbędną edukację i wykształcenie, aby w przyszłości były samodzielnymi dorosłymi osobami, aby nie powielały schematów wyniesionych z rodziny pochodzenia. Dlatego z całego serca dziękujemy wszystkim partnerom akcji, którzy tego dnia kierują swoje serca w stronę potrzebujących dzieci.” – mówi Anna Choszcz-Sendrowska ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Akcja „Im więcej jesz tym bardziej pomagasz” odbywa się w całej Polsce. Lista lokali biorących udział w Akcji znajduje się na www.wioskisos.org/im-wiecej. Każdy może wejść na stronę, znaleźć lokal w swojej okolicy i 13 października zjeść do syta w szczytnym celu. 10% z każdego rachunku powędruje na konto Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce i pozwoli sfinansować dodatkowe zajęcia edukacyjne i wyrównawcze.

Od początku akcję wspiera Tomasz Jakubiak, znany kucharz i właściciel Restauracji Gar Jakubiaka: „To już piąta edycja, którą razem tworzymy w szczytnym celu. Edukacja i wykształcenie są w życiu bardzo ważne. Dla wielu młodych ludzi to tzw. „chleb powszedni”. Warto jednak pamiętać, że nie każdy miał w życiu tyle szczęścia. Dzieciaki z SOS Wiosek Dziecięcych będąc w rodzinie pochodzenia miały mocno „pod górkę”. Biologiczni rodzice nie przejmowali się ich problemami szkolnymi, dlatego dziś wielu z podopiecznych Stowarzyszenia ma duże zaległości w nauce, ale dzięki wsparciu Rodzin SOS mają też ogromną motywację, aby nadrobić wszystkie braki i nie powielać schematów wyniesionych z domu rodzinnego. Dlatego z pełnym zaangażowaniem wspieram Akcję „Im więcej jesz tym bardziej pomagasz”, która 13 października pozwoli zapewnić dzieciakom dodatkowe zajęcia wyrównawcze. Zapraszam wszystkich, aby jedli do syta w szczytnym celu.” – Mówi Tomasz Jakubiak

5 edycja Akcji ma także nową Ambasadorkę – Annę Starmach.

„Zostanie Ambasadorką Akcji „Im więcej jesz tym bardziej pomagasz” to dla mnie ogromna przyjemność zwłaszcza, że akcja związana jest z gotowaniem i bezpośrednio dotyczy mojej pracy. Poznałam dzieci ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce i na własne oczy zobaczyłam jak wielkie są ich potrzeby, aby miały równy start w dorosłe życie i godne warunki by prawidłowo się rozwijać. Kto wie może któreś z podopiecznych również zwiąże swoją przyszłość z gastronomią. Zachęcam zarówno restauratorów aby przyłączyli się do akcji i oddali 10% z rachunków na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia, jak i wszystkich ludzi aby 13 października udali się do wybranych restauracji i zjedli do syta wspierając SOS Wioski Dziecięce.” – mówi Anna Starmach.

Udostępnij

Czy chcesz otrzymywać informacje
o naszej działalności?

Kontakt dla mediów

Zeinab Hashmat
Tel. komórkowy: +48 508 967 678
mail: zeinab.hashmat@sos-wd.org


Anna Choszcz-Sendrowska
Tel. 22 460 92 38
Tel. komórkowy: +48 600 942 306
mail: anna.choszcz-sendrowska@sos-wd.org

Rekrutacja rodziców SOS

Agata Chojnacka Tel. +48 22 460 92 59
Tel. komórkowy: +48 882 133 371
mail: rodzice@sos-wd.org

Kontakt dla firm

Aleksandra Wolak- Wojtczuk Tel. +48 22 460 92 45
Tel. komórkowy: +48 883 310 193
mail: aleksandra.wolak-wojtczuk@sos-wd.org

Natalia Szulc
Tel. komórkowy: +48 694 235 447
Mail: natalia.szulc@sos-wd.org

DARY RZECZOWE

Maja Margasińska
Tel. komórkowy: +48 734 425 116
Mail: maja.margasinska@sos-wd.org

Kontakt dla darczyńców

Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76, +22 460 92 46

Wyślij wiadomość