9 września 2015

Kaufland wspiera SOS Wioski Dziecięce w Polsce

← Powrót do aktualności

Dziś w SOS Wiosce Dziecięcej w Siedlcach odbyło się uroczyste spotkanie wyjątkowych osób, których serca skierowane są w jednym kierunku, aby pomagać potrzebującym dzieciom. Wiceprezes Zarządu firmy Kaufland, Pan Krzysztof Szponder nie tylko ogłosił nawiązanie współpracy ze Stowarzyszeniem, ale także na ręce Siddartha Kaula, prezydenta SOS Children’s Villages International, wręczył wyjątkowy prezent dla podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych – wyprawki szkolne. Piękne tornistry wypełnione po brzegi przyborami szkolnymi przywołały na dziecięcych twarzach wielkie uśmiechy.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce to organizacja międzynarodowa, obecna w 135 krajach świata. Prezydent Siddarth Kaul pochodzi z Indii i przyjechał do Polski specjalnie po to, aby zachęcać do wsparcia Akcji „Tak trudno iść do szkoły bez mamy”… Bardzo ucieszył go tak wielki odzew ze strony Kauflandu na apel potrzebujących dzieci. A potrzeby podopiecznych SOS na początku roku szkolnego są naprawdę duże.

„Większość uczniów wraca do szkoły z uśmiechem, snując wakacyjne opowieści. Niosą piękne tornistry, a do szkoły odprowadzają ich dumni rodzice. Niestety, to szczególnie trudny czas dla ubogich, opuszczonych i osieroconych dzieci. Dzięki wsparciu ludzi o wielkim sercu Stowarzyszenie może podarować potrzebującym dzieciom miłość, bezpieczny dom, godne warunki do życia i rozwoju oraz niezbędną edukację”– powiedział prezydent.

Prezydent Siddartha Kaul jest także prywatnie mocno związany z SOS Wioskami Dziecięcymi, jako syn pracownika socjalnego SOS Wioski Dziecięcej właściwie dorastał w jednej z nich, dlatego bardzo zależało mu na tym, by przedstawiciele firmy Kaufland mogli na miejscu, w wiosce poznać te dzieci, którym pomagają. Obaj Panowie własnoręcznie przygotowali zatem wyprawki dla dzieci z domu nr 3 i zanieśli je dzieciom.

„Kaufland przykłada ogromną wagę to realizowania społecznej odpowiedzialności biznesu i to nie tylko słowem, ale przede wszystkim czynem. Realna pomoc potrzebującym, za którą idą tysiące uśmiechów to znak, że to co robimy ma ogromne znaczenie. Wizyta w SOS Wiosce Dziecięcej daje motywację do działania. Pokazuje jak wiele Stowarzyszenie robi dla dzieciaków, jakie daje im możliwości i siłę, aby nie powielały wzorców pochodzenia. Dlatego tak ważna jest edukacja i wyrównywanie szans. To, co z pewnością zapadnie mi w pamięć po dzisiejszej wizycie, to radość i ogromne ciepło, miłość i bezpieczeństwo, z którym będą już zawsze kojarzyły mi się Rodziny SOS.” – mówi Krzysztof Szponder, Wiceprezes Zarządu Kaufland

Swojej radości z odwiedzin i podarunków nie kryła też Pani Wiola, mama SOS, która ma pod swoją opieką 7 dzieci.

„Podarowane wyprawki szkolne to dla nas ogromna pomoc. Przeciętny rodzic kupuje wyprawkę szkolną dla jednego lub dwójki dzieci. Ja muszę wyposażyć aż 7 dzieci. Nasi podopieczni już tak wiele przeszły w życiu, nie chcę by odróżniały się od innych dzieci, by czuły się gorsze. Chcę by tak jak ich rówieśnicy mogły cieszyć się z ładnych przyborów szkolnych i zapałem rozpoczęły nowy rok szkolny. Szczęście dziecka to najważniejsza rzecz dla każdego rodzica. Dzięki wsparciu firmy Kaufland mogę dziś czuć się jeszcze bardziej szczęśliwa patrząc na te uśmiechy.”– mówi mama SOS

Oprócz wyprawek szkolnych dla dzieci z SOS Wioski Dziecięcej w Siedlcach i podopiecznych z Programu Umacniania Rodziny w gminie Skórzec oraz ogromnego wsparcia finansowego jakie Kaufland przekaże SOS Wioskom Dziecięcym, firma będzie także zachęcała swoich klientów do tego by otworzyli serca dla dzieci. Już w październiku w sklepach Kaufland w całej Polsce będzie można kupić charytatywny kalendarz SOS „Podaruj dzieciom przyszłość”, w tworzeniu którego udział wzięło wiele polskich gwiazd.

***

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce ma pod opieką 1456 dzieci i działa w Polsce już od 30 lat. W tym czasie powstały cztery Wioski, czyli osiedla domów dla rodzin SOS. W każdej rodzinie wychowuje się 5 – 8 dzieci. Bardzo często są to liczne, biologiczne rodzeństwa. W Wiosce odnajdują to, czego nie zaznały w rodzinie pochodzenia – miłość i bezpieczeństwo. Do Wiosek SOS trafiają dzieci opuszczone i osierocone. Stowarzyszenie prowadzi również świetlice dla dzieci z rodzin ubogich i zagrożonych rozpadem. Stowarzyszenie jest częścią SOS Children’s Villages International, obecnego w 135 krajach świata.

***

Kaufland to odnosząca sukcesy międzynarodowa sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. Należy do dużych przedsiębiorstw handlowych Europy z branży nowoczesnych sklepów wielkopowierzchniowych. W całej Europie Kaufland posiada około 1200 sklepów i zatrudnia ponad 147 300 pracowników. W Polsce pierwszy sklep sieci Kaufland został otwarty w 2001 roku. Dziś jest ich już około 190.

Udostępnij

Czy chcesz otrzymywać informacje
o naszej działalności?

Kontakt dla mediów

Zeinab Hashmat
Tel. komórkowy: +48 508 967 678
mail: zeinab.hashmat@sos-wd.org


Anna Choszcz-Sendrowska
Tel. 22 460 92 38
Tel. komórkowy: +48 600 942 306
mail: anna.choszcz-sendrowska@sos-wd.org

Rekrutacja rodziców SOS

Agata Chojnacka Tel. +48 22 460 92 59
Tel. komórkowy: +48 882 133 371
mail: rodzice@sos-wd.org

Kontakt dla firm

Aleksandra Wolak- Wojtczuk Tel. +48 22 460 92 45
Tel. komórkowy: +48 883 310 193
mail: aleksandra.wolak-wojtczuk@sos-wd.org

Natalia Szulc
Tel. komórkowy: +48 694 235 447
Mail: natalia.szulc@sos-wd.org

Anna Ołtarzewska
Tel. komórkowy: 532 430 929
Mail: anna.oltarzewska@sos-wd.org

DARY RZECZOWE

Anna Jakubowska Gołębiewska
Tel. komórkowy: +48 539 015 908
Mail: anna.jakubowska-golebiewska@sos-wd.org

Kontakt dla darczyńców

Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76 lub +22 460 92 46

Wyślij wiadomość