Akcja honorowego krwiodawstwa na terenie Domu Młodzieży SOS


Już w najbliższą sobotę 20 czerwca odbędzie się akcja honorowego oddawania 
krwi. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stanie na parkingu Domu Młodzieży SOS przy ul. Jutrzenki 1 (Czuby). Rejestracja dawców zacznie się o godz. 10.00, a cała akcja poboru zakończy się około godz. 14.00.

Akcja „Twoja krew-moje życie” dotrze również do Lublina. Jej celem jest nie tylko zbiórka krwi, ale także zwiększanie świadomości na temat jej zapotrzebowania. Krew ratuje bowiem życie nie tylko osobom poszkodowanym w wypadkach czy poddawanym operacjom, ale także osobom chorym. I tak na przykład składnikami krwi leczy się m.in. białaczkę czy inne choroby krwi.

Jesteśmy dumni, że mimo tak trudnego czasu, jakim jest pandemia, nasza młodzież SOS bez wahania zdecydowała się wesprzeć akcję honorowego krwiodawstwa. Jest to z ich strony piękny gest wsparcia i realnej pomocy. Jestem przekonany, że w Lublinie znajdziemy jeszcze więcej osób, które z chęcią przyłączą się do tej dobroczynnej akcji. – mówi Adam Jaszczuk Dyrektor Domu Młodzieży SOS w Lublinie.

Jak się przygotować?

Wystarczy przyjść na pobranie po zjedzeniu lekkostrawnego oraz niskotłuszczowego posiłku. Rekomenduje się również wypicie większej niż zwykle ilości wody. Co ważne, należy powstrzymać się od palenia papierosów i spożywania alkoholu (również w dniu poprzedzającym).  Informacja o akcji dostępna jest również na stronie www.rckik.lublin.pl  
Newsletter

Zapisz się na nasz Newsletter!

Adres e-mail