Zajęcia z kodowania dla dzieci SOS

Podopieczni Placówki Wsparcia Dziennego „JUTRZENKA” w Lublinie mieli niezwykłą okazję wziąć udział w zajęciach z kodowania i robotyki. Te niecodzienne warsztaty odbyły się w ramach inicjatywy „Meet and Code 2018”. A wszystko dzięki sponsorowi wydarzenia – firmie SAP oraz partnerowi inicjatywy – fundacji TechSoup, które przekazały na ten cel dofinansowanie.

Dzieci w ramach warsztatów podjęły się ambitnego zadania. Pod czujnym okiem trenera nie tylko zbudowały, ale i zaprogramowały latające roboty. Małe drony zaprogramowano tak, by reagowały na określone komendy. Następnie, dzieci, aby przetestować możliwości urządzenia zagrały w grę sprawnościową, zdobywając punkty za takie akcje, jak wzniesienie drona do góry lub powietrzne „akrobacje”. Te ostatnie były najwyżej ocenianie.

Co ważne, ostateczny kształt i funkcje robotów były zależne od inwencji dzieci, a elementy kodowania stały się naturalnym następstwem budowy. Ponadto, trudność zajęć została dostosowana do wieku uczestników, dzięki wykorzystaniu różnych narzędzi służących do programowania. Warto podkreślić, że dla osób z mniejszymi umiejętnościami manualnymi przygotowane zostały złożone już zestawy do programowania w sposób obrazkowy.

Cieszy nas fakt, że efekty pracy dzieci zostały docenione przez organizatorów wydarzenia –  podopieczni SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce zdobyli trzecie miejsce w kategorii „Innowacja”. Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy! Do zobaczenia na kolejnym „Meet and Code”!

Newsletter

Zapisz się na nasz Newsletter!

Adres e-mail