10 czerwca 2020

Wznowiono działania Programu Umacniania Rodziny „SOS Rodzinie” w Kraśniku

← Powrót do aktualności

Już w Dzień Dziecka, Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce wznowiło działalność Programu Umacniania Rodziny „SOS Rodzinie” w Kraśniku. Od czasu izolacji, jest to pierwszy tego typu otwarty punk konsultacyjny na naszym terenie. „SOS Rodzinie” wspiera dzieci oraz rodziców i opiekunów. W punkcie konsultacyjnym dzieci otrzymują pomoc edukacyjną, psychologiczną oraz pedagogiczną, a rodzice dedykowane wsparcie.

Na terenie Punktu Konsultacyjnego odbywają się indywidualne  konsultacje psychologiczne, którymi objęty jest opiekun, dziecko, lub cała rodzina. Specjaliści pomagają też w przezwyciężeniu kryzysu. Pokazują, jak rozpoznać problem, wspierają w radzeniu sobie lękiem o rodzinę i jutro. Dzieci otrzymają tam indywidualną pomoc edukacyjną. Pedagog nie tylko odrobi z nimi lekcje, ale i pomoże poprawieniu końcowej oceny. Eksperci „SOS Rodzinie” prowadzą również indywidualne spotkania z dziećmi o charakterze pracy podwórkowej. Spędzają z dziećmi czas na świeżym powietrzu, poza miejscem zamieszkania, rozmawiają, spacerują, grają w różne gry, zwłaszcza te, aktywizujące dzieci ruchowo.

W trudnym czasie epidemii wiele rodzin pozostało zamkniętych w czterech ścianach, bez wsparcia i pomocy. Program Umacniania Rodziny „SOS rodzinie” w Kraśniku przełamuje tę trudną rzeczywistość i jest z rodzinami również teraz. Ze względu na zagrożenie Covid-19, zmieniliśmy system pracy w Punkcie Konsultacyjnym, by zachować wszelkie środki ostrożności oraz spełniać wymogi reżimu sanitarnego, ale pomagamy równie skutecznie. Szczególnie w tym trudnym okresie rodziny potrzebują kontaktu ze specjalistą, rozmowy, dzieci pomocy w lekcjach, spotkań z pedagogami i tę pomoc otrzymują, bo „SOS Rodzinie” jest po to, żeby pomagać.” – Mówi Dariusz Krysiak, Dyrektor programu SOS Wiosek Dziecięcych w Kraśniku.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce zachęca wszystkie rodziny potrzebujące wsparcia z Kraśnika i okolic, o kontakt pod numerem  81 460 58 62 lub 660 642 136.

Udostępnij

Czy chcesz otrzymywać informacje
o naszej działalności?

Kontakt z naszymi placówkami

  • Program SOS Wiosek Dziecięcych w Biłgoraju

  • Program SOS Wiosek Dziecięcych w Karlinie

  • Program SOS Wiosek Dziecięcych w Kraśniku

  • Program SOS Wiosek Dziecięcych w Siedlcach

  • Program SOS Wiosek Dziecięcych w Lublinie

  • Dom Czasowego Pobytu "SINDBAD"

  • Biuro Krajowe

Kontakt dla darczyńców

Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76 lub +22 460 92 46

Wyślij wiadomość

Kontakt dla firm

Justyna Kalita Tel. 22 460 92 40
Tel. komórkowy: +48 664 005 981
mail: justyna.kalita@sos-wd.org

Kontakt dla mediów

Anna Choszcz-Sendrowska Tel. 22 460 92 38
Tel. komórkowy: +48 600 942 306
mail: anna.choszcz-sendrowska@sos-wd.org

Rekrutacja rodziców SOS

Aleksandra Sikorska Tel. +48 22 460 92 51
Tel. komórkowy: +48 600 727 466
mail: rodzice@sos-wd.org