Wznowiono działania Programu Umacniania Rodziny „SOS Rodzinie” w Kraśniku

Już w Dzień Dziecka, Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce wznowiło działalność Programu Umacniania Rodziny „SOS Rodzinie” w Kraśniku. Od czasu izolacji, jest to pierwszy tego typu otwarty punk konsultacyjny na naszym terenie. „SOS Rodzinie” wspiera dzieci oraz rodziców i opiekunów. W punkcie konsultacyjnym dzieci otrzymują pomoc edukacyjną, psychologiczną oraz pedagogiczną, a rodzice dedykowane wsparcie.

Na terenie Punktu Konsultacyjnego odbywają się indywidualne  konsultacje psychologiczne, którymi objęty jest opiekun, dziecko, lub cała rodzina. Specjaliści pomagają też w przezwyciężeniu kryzysu. Pokazują, jak rozpoznać problem, wspierają w radzeniu sobie lękiem o rodzinę i jutro. Dzieci otrzymają tam indywidualną pomoc edukacyjną. Pedagog nie tylko odrobi z nimi lekcje, ale i pomoże poprawieniu końcowej oceny. Eksperci „SOS Rodzinie” prowadzą również indywidualne spotkania z dziećmi o charakterze pracy podwórkowej. Spędzają z dziećmi czas na świeżym powietrzu, poza miejscem zamieszkania, rozmawiają, spacerują, grają w różne gry, zwłaszcza te, aktywizujące dzieci ruchowo.

W trudnym czasie epidemii wiele rodzin pozostało zamkniętych w czterech ścianach, bez wsparcia i pomocy. Program Umacniania Rodziny „SOS rodzinie” w Kraśniku przełamuje tę trudną rzeczywistość i jest z rodzinami również teraz. Ze względu na zagrożenie Covid-19, zmieniliśmy system pracy w Punkcie Konsultacyjnym, by zachować wszelkie środki ostrożności oraz spełniać wymogi reżimu sanitarnego, ale pomagamy równie skutecznie. Szczególnie w tym trudnym okresie rodziny potrzebują kontaktu ze specjalistą, rozmowy, dzieci pomocy w lekcjach, spotkań z pedagogami i tę pomoc otrzymują, bo „SOS Rodzinie” jest po to, żeby pomagać.” – Mówi Dariusz Krysiak, Dyrektor programu SOS Wiosek Dziecięcych w Kraśniku

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce zachęca wszystkie rodziny potrzebujące wsparcia z Kraśnika i okolic, o kontakt pod numerem                  81 460 58 62 lub 660 642 136.
Newsletter

Zapisz się na nasz Newsletter!

Adres e-mail