17 listopada 2022

Większe i małe cuda w „SOS Rodzinie” dzięki pomocy Fundacji Drzewo i Jutro

← Powrót do aktualności

W  „SOS Rodzinie” – Programie Umacniania Rodziny w Koszalinie i Biłgoraju, dzięki wsparciu Fundacji Drzewo i Jutro, dzieją się mniejsze i większe cuda!

Rodziny objęte pomocą Programu mają szansę poradzić sobie w kryzysowych sytuacjach, które wcześniej wydawały im się nie do rozwiązania.

Kiedy dziecko zaczyna mieć trudności w codziennym funkcjonowaniu i w nauce, a diagnostyka i rehabilitacja przekracza możliwości finansowe rodziców lub opiekunów, dostęp do specjalistów jest utrudniony lub wydłuża się w czasie, „SOS Rodzinie” udziela konkretnego wsparcia.

10-letni Maciek* zanim trafił do Programu, nie lubił chodzić do szkoły, dostawał tam negatywne oceny i słyszał, że nie radzi sobie z wieloma sprawami. Czuł się gorszy i nieszczęśliwy, myślał o sobie źle. Rodzice Maćka martwili się o jego zdrowie, stan psychiczny i przyszłość, ale nie wiedzieli gdzie szukać pomocy i jak ją sfinansować. Chłopiec wymagał głębszej diagnozy, rehabilitacji  i terapii, a piętrzące się problemy, w tym sytuacja finansowa rodziny i biurokracja, przerosły możliwości jego rodziców.

Teraz, gdy rodzina jest objęta pomocą Programu „SOS Rodzinie” jej codzienne życie wygląda zupełnie inaczej. Maciek korzysta z terapii i rehabilitacji, zmienił szkołę; w nowej klasie czuje się akceptowany. Wreszcie ma kolegów, o których wcześniej marzył. Odnosi sukcesy na miarę swoich własnych możliwości i nie porównuje się już do innych, a docenia swoje postępy. Jego rodzice powtarzają, że sami nie przeszliby skomplikowanej urzędniczej ścieżki potrzebne do udzielenia pomocy ich dziecku i nie byłoby ich stać na kosztowną rehabilitację. Czują się teraz spokojniejsi o syna i wiedzą, że dają mu to, co najlepsze –  oprócz miłości, także potrzebne, konkretne wsparcie.

*imię chłopca zostało zmienione

Udostępnij

Czy chcesz otrzymywać informacje
o naszej działalności?

Kontakt dla mediów

Anna Choszcz-Sendrowska Tel. komórkowy: +48 600 942 306 mail: anna.choszcz-sendrowska@sos-wd.org

Rekrutacja rodziców SOS

Monika Zarzeczna Tel. komórkowy: +48 734 425 108 mail: rodzice@sos-wd.org

Kontakt dla firm

Aleksandra Wolak- Wojtczuk Tel. komórkowy: +48 883 310 193 mail: aleksandra.wolak-wojtczuk@sos-wd.org

Natalia Szulc
Tel. komórkowy: +48 694 235 447
Mail: natalia.szulc@sos-wd.org

DARY RZECZOWE

Maja Margasińska
Tel. komórkowy: +48 734 425 116
Mail: maja.margasinska@sos-wd.org

Kontakt dla darczyńców

Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76

Wyślij wiadomość