30 marca 2015

Szukam mamy…

← Powrót do aktualności

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce poprzez akcję „Szukam mamy … ” chciało zwrócić uwagę, że stale brakuje kandydatów na rodziców zastępczych. Projekt pokazał, że są wśród nas dobrzy ludzie, gotowi na bezinteresowną pomoc.

„Proszę Pani, może mi Pani pomóc… bo ja zgubiłem mamę” – tymi słowami sześcioletni Julek, w Starym Browarze w Poznaniu, prosił o pomoc przechodzących obok dorosłych. Każda zagadnięta osoba, zainteresowała się chłopcem. Jedni od razu szukali pracownika ochrony, inni na własną rękę próbowali znaleźć mamę chłopca. Nikt nie przeszedł obojętnie.

Pomoc dzieciom mam we krwi bo jestem nauczycielką. Zawsze, jeżeli to możliwe pomagam dzieciom. Kiedy zobaczyłam Julka pomyślałam, że musi być przerażony, taki samotny w wielkim świecie. Nawet nie próbuję sobie wyobrazić co czują dzieci, które naprawdę są przez rodziców porzucone. – powiedziała Pani Elżbieta tuż po tym jak pomogła Julkowi szukać mamy.

W Polsce jest prawie 80 tysięcy dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej, jedna piąta z nich nie wychowuje się w rodzinach, ale w instytucjonalnych formach opieki. Możliwe, że wiele z nich nigdy nie znajdzie mamy, bo stale brakuje kandydatów na rodziców zastępczych. To właśnie na ten problem chciało zwrócić uwagę Stowarzyszenie organizując akcję. W każdej SOS Wiosce Dziecięcej są jeszcze domy, w których mogłyby zamieszkać potrzebujące dzieci wraz z nowymi Rodzicami SOS.

Wszystkich, którzy chcieliby dać porzuconym dzieciom miłość oraz przy wsparciu pedagogów i psychologów je wychowywać, zapraszamy do nas. Potrzebujące dzieci czekają. Jednocześnie wiemy, że nie każdy ma w sobie tyle siły by zostać Rodzicem SOS. Ale pomagać może każdy, bo wszyscy przekazujemy 1% podatku.– powiedziała Katarzyna Olszewska ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Podobnego zdania były osoby, które zdecydowały się pomóc chłopcu. Wszyscy zgodnie deklarowali, że rozliczając się z Urzędem Skarbowym będą pamiętać o potrzebujących dzieciach.

To nas nic nie kosztuje. To, że zatrzymałam się, aby pomóc Julkowi, uświadomiło mi, jak ważne jest wpisanie numeru KRS-u do formularza PIT. To powinno być zupełnie naturalne dla nas wszystkich. Przecież jest tyle potrzebujących dzieci, które naprawdę szukają mamy.– powiedziała Pani Ania, która pomagała Julkowi szukać mamy.

Pomysłodawcą akcji jest dziennikarz TVP – Tomasz Wolny, a za produkcję filmu odpowiada ekipa z Blaszanego Sadu. W realizacji pomogli: Centrum Handlowe Stary Browar w Poznaniu, Kulczyk Foundation, Sebastian Sadowski, Przemek Błaszak, Adrian Tylczyński, Julek, Monika i Piotr Mielcarek, Paweł Błażejowski, Tomasz Chruściel, Radek Biskupski i Dorota Dubielecka.

Udostępnij

Czy chcesz otrzymywać informacje
o naszej działalności?

Kontakt dla mediów

Zeinab Hashmat
Tel. komórkowy: +48 508 967 678
mail: zeinab.hashmat@sos-wd.org


Anna Choszcz-Sendrowska
Tel. 22 460 92 38
Tel. komórkowy: +48 600 942 306
mail: anna.choszcz-sendrowska@sos-wd.org

Rekrutacja rodziców SOS

Agata Chojnacka Tel. +48 22 460 92 59
Tel. komórkowy: +48 882 133 371
mail: rodzice@sos-wd.org

Kontakt dla firm

Aleksandra Wolak- Wojtczuk Tel. +48 22 460 92 45
Tel. komórkowy: +48 883 310 193
mail: aleksandra.wolak-wojtczuk@sos-wd.org

Natalia Szulc
Tel. komórkowy: +48 694 235 447
mail: natalia.szulc@sos-wd.org

DARY RZECZOWE

Anna Jakubowska Gołębiewska
Tel. komórkowy: +48 539 015 908
mail: anna.jakubowska-golebiewska@sos-wd.org

Kontakt dla darczyńców

Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76 lub +22 460 92 46

Wyślij wiadomość