27 kwietnia 2015

Jesz – pomagasz, to takie proste

← Powrót do aktualności

Czy wychodząc z rodziną lub przyjaciółmi do restauracji można pomóc najbardziej potrzebującym? Czy zamawiając posiłek dla siebie jednocześnie zrobić dobry uczynek dla drugiej osoby? Oczywiście, że tak. Wystarczy tylko wziąć udział w najbliższej akcji organizowanej przez Groupon – Tydzień Restauracji. Najnowsza, siódma już edycja ma charakter specjalny – część zysku zostanie przekazana Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce. Ambasadorem projektu jest Natalia Kukulska. Partnerem wydarzenia zostało ponad 200 restauracji z całej Polski.

Już w najbliższy poniedziałek – 27 kwietnia – rusza kolejna edycja Tygodnia Restauracji. Groupon, wraz z Partnerami, przygotowuje specjalną ofertę dla użytkowników serwisu, którzy przez ponad tydzień mają okazję skosztować menu wybranych restauracji do 50% taniej. Najnowsza, siódma edycja będzie miała wyjątkowy charakter. Każdy, kto zdecyduje się na zakup vouchera zrobi jednocześnie dobry uczynek. Od kwoty każdego sprzedanego kuponu Groupon automatycznie przekaże kwotę w wysokości 10 zł na konto organizacji charytatywnej SOS Wioski Dziecięce, która opiekuje się porzuconymi i osieroconymi dziećmi. Uzbierana kwota zostanie przeznaczona na dożywianie potrzebujących dzieci w świetlicach środowiskowych, dla dzieci z rodzin zagrożonych rozpadem, którymi opiekuje się Stowarzyszenie. Akcję wspiera znana i ceniona piosenkarka Natalia Kukulska, która na co dzień troszczy się o losy podopiecznych Stowarzyszenia.

Cieszę się, że tak duże firmy jak Groupon mogą podzielić się swoim zyskiem z najbardziej potrzebującymi. – Powiedziała Natalia Kukulska, Ambasadorka Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Tydzień Restauracji to także prawdziwa uczta dla wszystkich smakoszy. Ponieważ z roku na rok obserwujemy, że Polacy coraz częściej odchodzą od tradycyjnych dań na rzecz odkrywania nowych smaków i aromatów, Groupon wychodzi naprzeciw gustom wszystkich „foodies”. Pośród ponad 200 restauracji w największych miastach Polski nie zabraknie żadnego z najpopularniejszych rodzajów kuchni. W okresie trwania akcji będzie można spróbować kuchni greckiej, hiszpańskiej, francuskiej, skosztować amerykańskich smaków oraz poznać dania charakterystyczne dla dalekiego wschodu w cenach niższych niż zazwyczaj.

Za każdym razem organizując Tydzień Restauracji mamy na celu zachęcić Polaków do spędzania wspólnego czasu z rodziną i przyjaciółmi poza domem. Tym razem postanowiliśmy połączyć przyjemne z pożytecznym. Decydując się na zakup vouchera mamy nie tylko możliwość spotkać się w gronie najbliższych ale także pomóc potrzebującym dzieciom – mówi Aniela Hejnowska, Dyrektor Zarządzająca Groupon w Polsce.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce to organizacja dobroczynna, która działa na rzecz umacniania rodzin zagrożonych rozpadem oraz opiekuje się opuszczonymi i osieroconymi dziećmi. Wykorzystując międzynarodowe doświadczenie, z powodzeniem realizuje swoją misję w Polsce już od ponad 30 lat.

Tydzień Restauracji wspiera także doskonale znany z poprzedniej edycji grecki kucharz i szef restauracji – Theofilos Vafidis.

Akcja potrwa od 27 kwietnia do 10 maja. Pełna lista restauracji dostępna jest na stronie www.groupon.pl. Tego nie można przegapić!

Udostępnij

Czy chcesz otrzymywać informacje
o naszej działalności?

Kontakt dla mediów

Zeinab Hashmat
Tel. komórkowy: +48 508 967 678
mail: zeinab.hashmat@sos-wd.org


Anna Choszcz-Sendrowska
Tel. 22 460 92 38
Tel. komórkowy: +48 600 942 306
mail: anna.choszcz-sendrowska@sos-wd.org

Rekrutacja rodziców SOS

Agata Chojnacka Tel. +48 22 460 92 59
Tel. komórkowy: +48 882 133 371
mail: rodzice@sos-wd.org

Kontakt dla firm

Aleksandra Wolak- Wojtczuk Tel. +48 22 460 92 45
Tel. komórkowy: +48 883 310 193
mail: aleksandra.wolak-wojtczuk@sos-wd.org

Natalia Szulc
Tel. komórkowy: +48 694 235 447
mail: natalia.szulc@sos-wd.org

DARY RZECZOWE

Anna Jakubowska Gołębiewska
Tel. komórkowy: +48 539 015 908
mail: anna.jakubowska-golebiewska@sos-wd.org

Kontakt dla darczyńców

Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76 lub +22 460 92 46

Wyślij wiadomość