21 września 2020

Międzynarodowy Tydzień Pisania Testamentów

← Powrót do aktualności

W dniach 28.09-2.10.br. będziemy obchodzić Międzynarodowy Tydzień Pisania Testamentów. Zdecydowaliśmy się na udział w tym wydarzeniu, aby zachęcić osoby sporządzające testament do uwzględnienia w nim SOS Wiosek Dziecięcych. Dla każdej organizacji pozarządowej testamenty mogą być bardzo ważnym źródłem finansowania. W Polsce ta forma dobroczynności dopiero raczkuje, więc mamy nadzieję, że nadchodzący tydzień zainspiruje wielu ludzi dobrego serca. Nawet symboliczny zapis w testamencie może pomóc opuszczonym i osieroconym dzieciom.

Dlatego też, zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w darmowych webinarach na funpage’u facebookowym @NapiszTestament, które rozwieją Wasze wątpliwości, wzbudzą Waszą ciekawość, zachęcą do działania, a także będą miejscem, w którym możecie zadać każde pytanie związane z tematem. Co się będzie działo?

poniedziałek (28.09) godz. 18:00

– Łukasz Maryniec, prawnik i doradca sukcesyjny opowie o tym, co dzieje się z masą spadkową od momentu śmierci spadkodawcy, do momentu otrzymania spadku przez spadkobiercę.

środa (30.09) godz. 18:00

– Sędzia Sądu Rejonowego dla Wrocławia Śródmieście Grzegorz Kurdziel podzieli się ze słuchaczami swoim doświadczeniem związanym ze sprawami sądowymi i doradzi, jak przygotować się do rozprawy spadkowej.

piątek (2.10) godz. 18:00

– coach i trener Andrzej Hejduk opowie o przyzwyczajeniach i schematach myślowych, którymi kierują się osoby nie piszące testamentu i wyjaśni, dlaczego strach, obojętność i niewiedza są naszymi głównymi wrogami w sporządzaniu tych dokumentów.

Dodatkowo przez cały tydzień, do Waszej dyspozycji będzie infolinia testamentowa. Pod numerem telefonu 500-857-074 będą dyżurować prawnicy, którzy w wyznaczonych godzinach odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania.

Zachęcamy również do ściągnięcia darmowego informatora testamentowego, będącego podręcznikiem w pigułce, prowadzącym czytelnika krok po kroku przez proces sporządzania testamentu. Wystarczy wysłać maila na adres: kontakt@napisztestament.org.pl w treści wpisując: zamawiam informator.

Międzynarodowy Tydzień Pisania Testamentów organizowany jest przez koalicję “Napisz Testament”, do której należymy. Poza naszym Stowarzyszeniem w skład koalicji wchodzi dziesięć dobrych i uczciwych organizacji pozarządowych. Są to: Fundacja DKMS, Fundacja Gajusz, Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!, Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, WWF Polska, Fundacja Ronalda McDonalda, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Fundacja imienia Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES

Cieszymy się, że możemy znaleźć się w gronie tak znanych i cenionych organizacji, a Państwa zapraszamy do zapoznania się z programem: www.napisztestament.org.pl

Udostępnij

Czy chcesz otrzymywać informacje
o naszej działalności?

Kontakt dla mediów

Paulina Górska Tel. komórkowy: +48 888 933 964 mail: paulina.gorska@sos-wd.org

Rekrutacja rodziców SOS

Paulina Cygler Tel. komórkowy: +48 734 425 108 mail: rodzice@sos-wd.org

Kontakt dla firm

Aleksandra Rysiewska Tel. komórkowy: +48 513 403 652 mail: aleksandra.rysiewska@sos-wd.org

DARY RZECZOWE

Maja Margasińska
Tel. komórkowy: +48 734 425 116
mail: maja.margasinska@sos-wd.org

Kontakt dla studentów

Łukasz Łagód Tel. komórkowy: +48 734 420 482 mail: lukasz.lagod@sos-wd.org

Kontakt dla darczyńców

Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76

Wyślij wiadomość