26 października 2022

Innowacyjna technologia wykrywania twarzy w nowej kampanii SOS Wiosek Dziecięcych

← Powrót do aktualności

Kampania „Najpiękniejsze wnętrza 2022” od początku października otwiera serca Polek i Polaków. W ramach jej medialnej dystrybucji, we współpracy z firmą Screen Network, odbyła się wyjątkowa akcja, wykorzystująca technologię face recognition. Przechodnie na ekranie LED mogli zobaczyć zdjęcie nowoczesnego wnętrza. Jeżeli ktoś jednak przyjrzał mu się chwilę dłużej, rozpoczynało się odliczanie. Po 5 sekundach oczom zainteresowanych ukazywał się ekran z prawdziwie najpiękniejszymi wnętrzami, w których osoby w potrzebie znalazły schronienie.

Zaskakujące rozwiązanie pojawiło się na telebimie w ścisłym centrum Warszawy – na rogu al. Jerozolimskich i ulicy Kruczej. Specjalnie przygotowana aplikacja szukała osób, które zwróciły uwagę na ekran i zatrzymały na nim wzrok przez kilka sekund.

Dzięki wykorzystaniu face recognition ekran przy ulicy Kruczej „skanował” otoczenie i szukał przechodniów, którzy skupili wzrok na spocie Stowarzyszenia – wyjaśnia Damian Rezner, Dyrektor Operacyjny Screen Network. – Algorytm wykrywał moment zwrócenia uwagi na spot i decydował o aktywowaniu odliczania, które było widoczne na ekranie. Jeśli pieszy patrzył na telebim przez 5 sekund, wyświetlany spot zmieniał się, pokazując naprawdę najpiękniejsze wnętrza. Wnętrza, które otworzyły się na pomoc wszystkim dzieciom w potrzebie.

Kampania pojawi się również na 20 tysiącach telebimów reklamowych w całej Polsce. Partnerzy akcji – firma Screen Network – udostępniła swoje ekrany LED przy najczęściej uczęszczanych drogach, na dworcach kolejowych i w galeriach handlowych. Relację i Case Study akcji specjalnej Screen Network można zobaczyć pod adresem https://youtu.be/iyJUghmf4OY.

Miej serce i otwórz serce – idea kampaniiInteraktywna akcja jest zgodna z główną ideą kampanii: Najpiękniejsze wnętrza to takie, które otwierają się na osoby w potrzebie. Akcja jest ukłonem dla tych, którzy już pomogli, lecz także przypomina, że każde dziecko zasługuje na pomoc, niezależnie od tego kim jest i skąd pochodzi.„Najpiękniejsze wnętrza 2022” to wyraz ogromnego uznania dla wszystkich, którzy otworzyli swoje serca dla tych, którzy znaleźli się w bardzo trudnej lub zagrażającej życiu sytuacji. Pokazujemy w niej historie dzieci zagrożonych biedą, wojną, prześladowaniami, które wśród Polek i Polaków odnalazły bezpieczeństwo i pomoc ponad podziałami. To właśnie ten, pozbawiony uprzedzeń wymiar pomocy powinien nam towarzyszyć na co dzień. – opowiada Zeinab Hashmat ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Aby ta pomoc faktycznie towarzyszyła nam w codziennym życiu, konieczna jest właściwa edukacja na temat empatii i różnorodności. Takie wsparcie oferują SOS Wioski Dziecięce, od 6 lat realizując projekt #JestemzSOS. Są to warsztaty dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych, na których edukatorzy Stowarzyszenia rozmawiają z uczniami o tematach, które nie zawsze są łatwe, ale zawsze ważne i potrzebne. Tłumaczą terminy, takie jak różnorodność, wielokulturowość, empatia i szacunek do innych. Oprócz tego, do wyboru są też inne tematy zajęć: przeciwdziałanie cyberprzemocy czy samoakceptacja.

W ramach kampanii utworzona została strona internetowa www.najpiekniejszewnetrza2022.pl, na której można poznać historie bohaterów kampanii: Maszy, Saszy, Kacpra, małej Aleen wraz z rodzicami, Krzysztofa oraz Michaela, Justice, Godelive, Ivonny i ich babci. Znajduje się tam również formularz do zapisu klasy na zajęcia w ramach programu #JestemzSOS.Za koncepcję oraz realizację kampanii Najpiękniejsze Wnętrza 2022 odpowiada agencja reklamowa VMLY&R, która wspiera SOS Wioski Dziecięce od ponad 6 lat. Zdjęcia wykorzystane w komunikacji wykonał Karol Grygoruk – fotograf i antropolog wizualności skupiający się na tematyce fotografii zaangażowanej społecznie i od wielu lat współpracujący z organizacjami pozarządowymi. Sesję zdjęciową skoordynował dom produkcyjny Shootme Visual Artists. Kampania pojawi się w prasie, Internecie, a także na telebimach reklamowych w całej Polsce. Partner akcji – firma Screen Network – udostępniła swoje ekrany LED przy najczęściej uczęszczanych drogach, dworcach kolejowych i galeriach handlowych. Partnerem Edukacyjnym została Firma Librus – producent i dostawca najpopularniejszego dziennika elektronicznego LIBRUS Synergia i Wydawca Portali: Librus Szkoła oraz Librus Rodzina.

Udostępnij

Czy chcesz otrzymywać informacje
o naszej działalności?

Kontakt dla mediów

Anna Choszcz-Sendrowska Tel. komórkowy: +48 600 942 306 mail: anna.choszcz-sendrowska@sos-wd.org

Rekrutacja rodziców SOS

Monika Zarzeczna Tel. komórkowy: +48 734 425 108 mail: rodzice@sos-wd.org

Kontakt dla firm

Aleksandra Wolak- Wojtczuk Tel. komórkowy: +48 883 310 193 mail: aleksandra.wolak-wojtczuk@sos-wd.org

Natalia Szulc
Tel. komórkowy: +48 694 235 447
Mail: natalia.szulc@sos-wd.org

DARY RZECZOWE

Maja Margasińska
Tel. komórkowy: +48 734 425 116
Mail: maja.margasinska@sos-wd.org

Kontakt dla darczyńców

Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76

Wyślij wiadomość