Hotel Marriott przekazał ponad 74 tys. zł na rzecz podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce

74 110, 62 złotych – taka kwota widniała na symbolicznym czeku, przekazanym przez Hotel Marriott podopiecznym Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce, podczas corocznej kolacji świątecznej organizowanej w hotelu Marriott. Kwota zebrana we wrześniu i październiku, zostanie przeznaczona na wsparcie rozwoju młodzieży oraz inicjatyw związanych z zatrudnieniem. Hotel Marriott przez dwa miesiące przekazywał na ten cel 1 euro od każdego posiłku zamówionego przez gości w hotelowych restauracjach.

Udział w tej akcji to dla nas coroczny obowiązek: wobec dzieci, którym pomagamy, a także wobec samych siebie. Chcemy i lubimy dzielić się tym, co mamy. Jesteśmy dumni będąc częścią ogromnej, corocznej kampanii  „You Eat, We Give”, dzięki której od 2012 roku pracownicy Marriott na całym świecie przepracowali dodatkowo ponad 50000 godzin w ramach wolontariatu, aby pomóc młodym ludziom budować drogę do kariery zawodowej. Zgromadziliśmy też prawie 2 mln euro środków w gotówce. Nam ktoś kiedyś dał szansę, teraz robimy to samo dla innych młodych ludzi. Czuję, że podobnie jak ja, wszyscy w naszym Hotelu biorą udział w tej akcji z potrzeby serca. – mówi Mariusz Paszkiel, dyrektor działu sprzedaży i marketingu Hotelu Marriott w Warszawie.

W ramach realizowanej przez Marriott ogólnoeuropejskiej inicjatywy „World of Opportunity” („Świat Możliwości”), promocja You Eat, We Give ma na celu „Obranie kursu na zmianę” i walkę z bezrobociem wśród młodych ludzi poprzez dotacje na rzecz partnerskich organizacji charytatywnych. Tylko w tym roku, europejskie hotele biorące udział w inicjatywie You Eat We Give zebrały łącznie 362 tys euro.

Fundusze zgromadzone przez Marriott w Warszawie i inne europejskie lokalizacje zostaną przeznaczone na szkolenia zawodowe oraz szkolenia w zakresie kształtowania umiejętności społecznych organizowane przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce.

Podczas każdego podsumowania naszych akcji czujemy radość: nie tylko z powodu zebrania naprawdę znacznych funduszy na nasze cele statutowe, ale także widząc ogromne zaangażowanie wszystkich pracowników Hotelu Marriott w naszą akcję.  To dla nas i naszych podopiecznych niezwykle ważne. – mówi Barbara Rajkowska, dyrektor krajowy Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

***

O hotelu Marriott w Warszawie

Hotel Marriott w Warszawie położony jest w samym centrum stolicy. Hotel dysponuje 523 odrestaurowanymi pokojami gościnnymi. Jest wśród nich 95 luksusowych, stylowo urządzonych apartamentów. Na terenie obiektu znajdują się dwie kondygnacje Executive, lokale gastronomiczne w tym włoska Restauracja Parmizzano’s oraz mieszczący się na 40. piętrze Panorama Coctail Bar, a także podziemny parking. W hotelu odbywają się konferencje i inne oficjalne spotkania. Na powierzchni przekraczającej 2600 m² znajduje się 21 kompleksowo wyposażonych sal konferencyjnych i wystawienniczych.

Newsletter

Zapisz się na nasz Newsletter!

Adres e-mail