25 maja 2023

Do biegu, gotowi… Smile! Zbliża się XXVII „Bieg po uśmiech”

← Powrót do aktualności

Nadciąga wielkie święto sportu! 3 czerwca 2023 r. po terenie SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku przebiegną atleci o wielkich sercach – zarówno zawodowi, amatorzy, jak i ci najmłodsi. Wydarzenie, jak co roku, będzie obfitować w liczne atrakcje i stanie się świetną okazją do integracji w duchu sportowym.

„Bieg po uśmiech” to cykliczna impreza, która od 1994 roku tłumnie gromadzi mieszkańców Kraśnika i okolic. W sportowej atmosferze, przy akompaniamencie muzyki na żywo i wesołego gwaru odbywają się tu biegi dla każdego: dzieci – tych młodszych i nieco starszych (zaplanowane są biegi dla siedmiu kategorii wiekowych chłopców i dziewczynek), zawodowych biegaczy i wszystkich, którzy chcą się sprawdzić w biegu głównym na dystansie 5 kilometrów. Ponadto, rozgrywany będzie także „Bieg integracyjny” dla osób z niepełnosprawnościami.

-„ Bieg po uśmiech” po raz kolejny pokaże, że Kraśnik to miejsce przyjazne wszystkim, a nasza Wioska Dziecięca SOS stanie się centrum spotkań rodzinnych. Bieganie to aktywność dostępna dla każdego, która przynosi mnóstwo pozytywnej energii – liczymy że każdy z nas, wraz ze swoimi bliskimi spędzi ten czas aktywnie, wśród endorfin i pięknych osób. ­– mówi Dariusz Krysiak, dyrektor Programu SOS Wiosek Dziecięcych Kraśnik, organizator „Biegu po uśmiech”.

Zapisy

Zapisy do „Biegu po uśmiech” wciąż trwają! Aby wziąć udział w Biegu Głównym, należy zarejestrować się na stronie https://dostartu.pl/xxvii-bieg-po-usmiech-v9034. Zapisy do biegów dzieci i młodzieży  odbędą się w dniu imprezy w godzinach 8:00-10:00.

Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymają tradycyjne trofea sportowe i nagrody. Na wszystkich czeka skromny poczęstunek. Każdy dostaje okolicznościowy dyplom i bez względu na zajętą lokatę może uczestniczyć w losowaniu nagród – niespodzianek.

Rodzice SOS poszukiwani!

Impreza jest przede wszystkim wydarzeniem rodzinnym, gdzie dzieci wspólnie z rodzicami – tymi biologicznymi, jak i zastępczymi – spędzają wspólnie piękne chwile. Niestety w Polsce, ze względu na brak kandydatów na opiekunów zastępczych, wiele dzieci pozostaje w swoich rodzinach, które nie zapewniają im prawidłowego rozwoju, a często również bezpieczeństwa. Z tego względu, w trakcie wydarzenia podkreślana będzie rola rodzicielstwa zastępczego, którego celem jest zapewnienie dzieciom bezpiecznego, pełnego ciepła zastępczego domu.

Potrzeby są ogromne, bo zgłoszeń z prośbą o przyjęcie dzieci do pieczy zastępczej wciąż przybywa. Chcielibyśmy zapewnić bezpieczny, wspierający dom wszystkim potrzebującym dzieciom, ale to może się udać wyłącznie przy pomocy dorosłych, którzy będą dla nich oparciem w walce z trudnościami, które los przed nimi stawia – mówi Halina Kozacka, Mama SOS z Kraśnika. – To trudne zadanie, ale też dające ogromną satysfakcję. Poza tym, przy wsparciu specjalistów zapewnianym przez Stowarzyszenie, m.in. psychologa, terapeuty czy asystenta pomagającego w  codziennych obowiązkach, nie ma rzeczy niemożliwych – dodaje Mama SOS.

Według danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej za rok 2022 r., w pieczy zastępczej przebywało aż 73 400 dzieci*,  łącznie w 2022 roku do pieczy zastępczej trafiło 9528 dzieci z rodzin naturalnych. Tylko w województwie lubelskim w 2022 roku odnotowano 360 przyjęć do pieczy.

Osoby zainteresowane pracą Rodzica SOS bądź Prowadzących Rodzinne Domy Dziecka są proszone o przesłanie CV na adres e-mail: rodzice@sos-wd.org lub poprzez formularz na stronie wioskisos.org. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji Rodziców SOS znajdują się na stronie https://wioskisos.org/rodzic-sos

Nie tylko dla biegaczy

Bieg po uśmiech to impreza dla dzieci, rodzin, sąsiadów i przyjaciół. Dla nich wszystkich zaplanowane są liczne atrakcje: pokaz sztuk walki, występy artystyczne, wesołe miasteczko.

Poniżej szczegółowy plan imprezy:

8.00   –  Otwarcie biura zawodów (bieg 5 km)

8.00 – 10.00 – Zapisy do biegów dla dzieci i młodzieży

9.15 – Rozgrzewka biegowa dla uczestników biegu głównego – Xtreme

9.30 – Uroczyste otwarcie imprezy

9.40 –  Bieg integracyjny

9.50 – Bieg Gości Honorowych

10.00 – Bieg Główny im. Andrzeja Kandzierskiego – 5km

10.05 – Otwarcie wesołego miasteczka

10.10 – Występ Gminnej Orkiestry Dętej  z Zakrzówka

10.30 – Rozgrzewka biegowa dla dzieci i młodzieży – Xtreme

10.45 – Rozpoczęcie konkurencji biegowych dla dzieci i młodzieży

10.50 – Konkurs plastyczny pt. ”Sposób na zdrowie

11.20 –  Minikurs udzielania pierwszej pomocy (straż pożarna)

11.50 – Występ dzieci z Ukrainy

12.10 – Fireshow – występ grupy NIZAR

12.40 – Pokaz sztuk walki – Akademia Judo PERUN

13.10 – Pokaz straży pożarnej i ratownictwa medycznego

13.50 – Występ Oliwii Kołbuk uczestniczki The Voice Kids 

14.00 – Dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród

14.30 – Losowanie nagród niespodzianek

Zapraszamy!

Udostępnij

Czy chcesz otrzymywać informacje
o naszej działalności?

Kontakt dla mediów

Paulina Górska Tel. komórkowy: +48 888 933 964 mail: paulina.gorska@sos-wd.org

Rekrutacja rodziców SOS

Paulina Cygler Tel. komórkowy: +48 734 425 108 mail: rodzice@sos-wd.org

Kontakt dla firm

Aleksandra Rysiewska Tel. komórkowy: +48 513 403 652 mail: aleksandra.rysiewska@sos-wd.org

DARY RZECZOWE

Maja Margasińska
Tel. komórkowy: +48 734 425 116
mail: maja.margasinska@sos-wd.org

Kontakt dla studentów

Łukasz Łagód Tel. komórkowy: +48 734 420 482 mail: lukasz.lagod@sos-wd.org

Kontakt dla darczyńców

Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76

Wyślij wiadomość