4 czerwca 2024

Z uśmiechem do mety! „Bieg po uśmiech” wystartuje już 28. raz

← Powrót do aktualności

Do Kraśnika wielkimi krokami zbliża się doroczna celebracja sportu! 28. edycja „Biegu po uśmiech” odbędzie się 8 czerwca 2024 r. na terenie Programu SOS Wiosek Dziecięcych w Kraśniku. Zgodnie z tradycją doświadczeni profesjonaliści, amatorzy biegania i najmłodsi zawodnicy pobiegną razem w dobroczynnym celu. Mnóstwo atrakcji i dobrej energii będzie czekać na wszystkie osoby, które zawitają tego dnia na starcie!

„Bieg po uśmiech” odbywa się w Kraśniku niezmiennie od 1994 roku. Tłumnie przybywający mieszkańcy miasta i jego okolic zawsze tworzą wspaniałą, życzliwą atmosferę, a wśród muzyki, tańców i zabaw wszyscy korzystają ze świeżego powietrza. Jednym z celów imprezy jest promocja biegania, jako dostępnego dla wielu osób sposobu uprawiania aktywności fizycznej. Z tego też powodu udział w „Biegu” może wziąć każda osoba chętna sportowych wrażeń!

– Nie możemy się doczekać na kolejną edycję „Biegu po uśmiech”. Cieszymy się, że nasza Wioska SOS może gościć rodziny i znajomych, atletów profesjonalnych i amatorów sportu w duchu wspólnoty i zdrowej konkurencji. Nasi podopieczni sami chętnie uprawiają sporty na świeżym powietrzu, liczymy więc, że uda nam się podzielić ze wszystkimi pozytywną siłą do działania. – mówi Dariusz Krysiak, dyrektor Programu SOS Wiosek Dziecięcych Kraśnik, organizator „Biegu po uśmiech”.

40-lecie działalności SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce

Tegoroczny „Bieg po uśmiech” odbywa się w wyjątkowym dla Stowarzyszenia czasie – SOS Wioski Dziecięce w Polsce już od 40 lat opiekują się opuszczonymi i osieroconymi dziećmi, a od 16 lat wspierają także rodziny z borykające się z problemami. Od początku istnienia Stowarzyszenie pomogło prawie 1500 dzieciom i młodzieży z pieczy zastępczej oraz ponad 3000 dzieciom z rodzin z wieloma problemami..

Do SOS Wiosek Dziecięcych trafiają dzieci, które mierzą się z konsekwencjami bolesnych doświadczeń, takich jak przemoc, odrzucenie, czy skrajne zaniedbanie. Skala potrzeb jest bardzo duża, dlatego robimy wszystko co w naszej mocy, by rozwijać wsparcie zarówno w formie opieki zastępczej, jak też poprzez współpracę z rodzinami doświadczającymi różnych problemów. – komentuje Aleksandra Granada, Dyrektorka Krajowa SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce.

Zapisy

Zapisy na „Bieg po uśmiech” są otwarte! Aby wziąć udział w Biegu Głównym, należy się zarejestrować online do 7 czerwca 2024 r. Zapisy do biegów dzieci i młodzieży odbędą się w dniu imprezy w godzinach 8:00-10:00.

 

Dla zwyciężczyń i zwycięzców poszczególnych konkurencji przygotowane są tradycyjne nagrody oraz trofea. Na wszystkich biegaczy i biegaczki będzie czekał także skromny poczęstunek. Każda osoba startująca w biegu otrzyma okolicznościowy dyplom i będzie mogła uczestniczyć w losowaniu nagród niespodzianek – niezależnie od zajętego miejsca!

A poza bieganiem…

Na wydarzenie zapraszamy wszystkich chętnych do aktywnej integracji na łonie natury! Żeby dołączyć do zabawy niekoniecznie trzeba brać udział w samym biegu, goście będą mogli skorzystać z wielu różnych atrakcji, m. in. wesołego miasteczka, pokazów sztuk walki oraz występów muzycznych i tanecznych, a także wziąć udział w konkursie plastycznym i festiwalu kolorów!

Harmonogram i adres imprezy przedstawiamy poniżej:

Program SOS Wiosek Dziecięcych Kraśnik, ul. H. Gmeinera 8

8.00                      Otwarcie biura zawodów

8.00 – 10.00       Zapisy do biegów dla dzieci i młodzieży

9.30                     Uroczyste otwarcie imprezy

9.40                      Bieg integracyjny

9.50                      Bieg Gości Honorowych

10.00                   Bieg Główny im. Andrzeja Kandzierskiego – 5 km

10.05                   Otwarcie wesołego miasteczka

10.10                   Występ Gminnej Orkiestry Dętej  z Zakrzówka

10.30                   Rozgrzewka biegowa dla dzieci i młodzieży – Xtreme

10.45                   Rozpoczęcie konkurencji biegowych dla dzieci i młodzieży

10.50                   Konkurs plastyczny pt. ”WYBIERAM MARZENIA A NIE UZALEŻNIENIA”

11.00                   Występ dzieci z CKiP

11.20                   Minikurs udzielania pierwszej pomocy

11.50                   Występ uczniów szkoły LABORATORIUM TAŃCA

12.10                   Występ Sztukmistrzów

12.40                   Pokaz sztuk walki – Akademia Judo PERUN

13.10                   Pokaz straży pożarnej i ratownictwa medycznego

13.50                   Występ zespołu NIEBIESKIE KORALE

14.00                   Dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród

14.30                   Festiwal kolorów

14.35                   Losowanie nagród niespodzianek

Do zobaczenia na starcie!

Wydarzenie zorganizowane dzięki zaangażowaniu pracowników Orange Polska, którzy w ramach wspólnej akcji pokonali 142 689 km, aby zdobyć fundusze dla Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Dziękujemy!

***

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce od 1984 roku pomaga dzieciom porzuconym, opuszczonym, zagrożonym utratą opieki rodziców. Jest częścią organizacji SOS Children’s Villages, obecnej w 137 krajach świata. W Polsce działają 4 Wioski SOS, gdzie dzieci pozbawione opieki rodziców biologicznych znajdują ciepły, kochający dom. Jednocześnie stowarzyszenie rozwija działania profilaktyczne w ramach Programu „SOS Rodzinie”, którego celem jest ochrona przed utratą rodziców i zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzinom w kryzysie. Przez cały 2023 rok z pomocy Programów SOS skorzystało 2203 polskich beneficjentów, w tym 1422 dzieci i młodzieży – 368 w opiece zastępczej oraz 1054 w Programie „SOS Rodzinie”. Oprócz tego, stowarzyszenie pomogło 5 tysiącom osób w Kamerunie i Zimbabwe, a 3104 ukraińskich uchodźców wojennych – głównie dzieci z pieczy zastępczej i ich opiekunowie – otrzymało pomoc terapeutyczną, psychologiczną i niezbędne wsparcie

Udostępnij

POZNAJ NASZYCH FUNDRAISERÓW

fundraiser
  • możemy zapukać do Twoich drzwi lub możesz nas spotkać na ulicy
  • zachęcamy do dołączenia do Klubu SOS i tym samym regularnej pomocy potrzebującym dzieciom
  • nie zbieramy pieniędzy w gotówce

Kontakt dla mediów

Paulina Górska Tel. komórkowy: +48 888 933 964 mail: paulina.gorska@sos-wd.org

Rekrutacja rodziców SOS

Paulina Cygler Tel. komórkowy: +48 734 425 108 mail: rodzice@sos-wd.org

Kontakt dla firm

Aleksandra Rysiewska Tel. komórkowy: +48 513 403 652 mail: aleksandra.rysiewska@sos-wd.org

DARY RZECZOWE

Maja Margasińska
Tel. komórkowy: +48 734 425 116
mail: maja.margasinska@sos-wd.org

Kontakt dla studentów

Łukasz Łagód Tel. komórkowy: +48 734 420 482 mail: lukasz.lagod@sos-wd.org

Kontakt dla darczyńców

Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76

Wyślij wiadomość