3 czerwca 2024

Piknik Rodzinny w Gminie Brenna po raz drugi

← Powrót do aktualności

Już 4 czerwca odbędzie się druga edycja Pikniku Rodzinnego w Gminie Brenna. Wydarzenie organizowane jest przez SOS Wioski Dziecięce w ramach Programu „SOS Rodzinie”. Na miejscu zaplanowano wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży, m.in. gry, zabawy, tańce, dmuchane zjeżdżalnie, bańki mydlane, malowanie twarzy, oraz zawody „rodzice kontra dzieci”.

Event odbędzie się w godz. 14:00-17:00 i będzie miał miejsce przy ul. Zalesie 3 w Górkach Małych. Wydarzenie przeznaczone jest dla dzieci i rodzin z Programu „SOS Rodzinie”, który już od trzech lat działa w gminie Brenna. Nadrzędnym celem Programu jest pomoc rodzinom w przezwyciężeniu problemów, nierzadko poważnych kryzysów.

Nasza pomoc kierowana jest do rodzin ze szczególnym uwzględnieniem dziecka. To właśnie dzieci mogą skorzystać z dedykowanych im zajęć i działań świetlicowych. Otrzymają tam pomoc w nauce, wsparcie specjalistów, szansę na rozwój zainteresowań. Ważnym elementem wsparcia jest również edukacja rodziców w zakresie wychowania, dostrzegania mocnych stron dzieci oraz uważności na ich problemy.  – komentuje Elżbieta Grabowska – Jabłońska, dyrektorka Programu SOS Ustroń

Istotnym działaniem jest również zacieśnianie więzi rodzinnych. – Stąd pomysł na Piknik Rodzinny, który odbędzie się w Brennej już po raz drugi. Z doświadczenia wiemy, że to czas, który jest doceniony przez dzieci, jak i rodziców. Wyrwanie się z codziennej rutyny,  sprzyja rozmowie i po prostu dobrej zabawie w rodzinnej atmosferze. Z kolei, dla nas jest to czas, gdy jako pracownicy jesteśmy razem ze wszystkimi rodzinami, którym pomagamy. Tego dnia mamy szansę wszyscy razem świętować. ­– mówi Sylwia Urbaś, koordynatorka Programu Umacniania Rodziny „SOS Rodzinie” w gminie Brenna.

Ty też możesz pomóc

Działalność SOS Wiosek Dziecięcych może się rozwijać wyłącznie dzięki regularnemu wsparciu darczyńców. Aby dowiedzieć się więcej o możliwościach wsparcia wystarczy wejść na stronę www.wioskisos.org

****

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce od 1984 roku pomaga dzieciom porzuconym, opuszczonym, zagrożonym utratą opieki rodziców. Jest częścią organizacji SOS Children’s Villages, obecnej w 137 krajach świata. W Polsce działają 4 Wioski SOS, gdzie dzieci pozbawione opieki rodziców biologicznych znajdują ciepły, kochający dom. Jednocześnie stowarzyszenie rozwija działania profilaktyczne w ramach Programu „SOS Rodzinie”, którego celem jest ochrona przed utratą rodziców i zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzinom w kryzysie.

Udostępnij

Czy chcesz otrzymywać informacje
o naszej działalności?

Kontakt dla mediów

Paulina Górska Tel. komórkowy: +48 888 933 964 mail: paulina.gorska@sos-wd.org

Rekrutacja rodziców SOS

Paulina Cygler Tel. komórkowy: +48 734 425 108 mail: rodzice@sos-wd.org

Kontakt dla firm

Aleksandra Rysiewska Tel. komórkowy: +48 513 403 652 mail: aleksandra.rysiewska@sos-wd.org

DARY RZECZOWE

Maja Margasińska
Tel. komórkowy: +48 734 425 116
mail: maja.margasinska@sos-wd.org

Kontakt dla studentów

Łukasz Łagód Tel. komórkowy: +48 734 420 482 mail: lukasz.lagod@sos-wd.org

Kontakt dla darczyńców

Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76

Wyślij wiadomość