12 września 2019

Wystartuj w biegu „Czas na wzrok” 12 października i podaruj potrzebującym dzieciom lepszą przyszłość!

← Powrót do aktualności

Tylko do 30 września, trwa rejestracja do 2. Charytatywnego Biegu „Czas Na Wzrok” zorganizowanego, przez Grupę Essilor. Każdy zawodnik to jedna para okularów dla porzuconych i osieroconych dzieci.

Dzieci, które są pod opieką Stowarzyszenia, a także rodzin zastępczych, to maluchy po trudnych przejściach, często zaniedbane pod względem emocjonalnym, edukacyjnym czy zdrowotnym.

Często zdarza się, że dzieci, które trafiają pod opiekę naszej organizacji, musimy gruntownie przebadać, to dzieci, które nigdy nie były u dentysty, u okulisty czy innych specjalistów, dla Rodzin SOS i rodzin zastępczych zorganizowanie i często opłacenie takich wizyt, to bardzo duży wydatek, nie mówiąc już o zakupie okularów. Dlatego tak jesteśmy wdzięczni za pomoc takich firm jak firmy z Grupy Essilor i wszystkich osób, które dla nas pobiegną – mówi Barbara Rajkowska dyrektor krajowa Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie z Grupą Essilor współpracuje już od ponad 3 lat.  W ubiegłych latach w ramach akcji „SOS dla Wzroku”, pracownicy grupy- wolontariusze przebadali dzieciom wzrok, a tym, które potrzebowały korekcji, Grupa Essilor bezpłatnie przekazała okulary korekcyjne.

W 2018 roku zostało przebadanych 55 dzieci, a od początku 2019 aż 65, teraz kolejne dzieci czekają na swoje okulary, które „wybiegają” im uczestnicy już drugiego Charytatywnego Biegu Czas Na Wzrok!

Wydarzenie będzie miało miejsce 12 października w tygodniu obchodów Światowego Dnia Wzroku. Grupa Essilor przekaże tyle par okularów korekcyjnych, ilu zawodników weźmie udział w Biegu Głównym. W zeszłym roku w biegu wzięło udział 1000 osób i ponad 50 gwiazd.

-W tym roku mamy nadzieję na jeszcze większą frekwencję. W biegu weźmie udział wiele gwiazd takich jak: Małgorzata i Radosław Majdanowie, Anna Dereszowska, Beata Sadowska, Kasia Cichopek czy Magda Bereda i wiele innych osób, którym los potrzebujących dzieci nie jest obojętny- mówi Justyna Skrzypek, Country Marketing Director Grupy Essilor.-  Sama nie raz widziałam zachwyt w oczach dziecka, które dostaje od nas nowe okulary – to niezwykłe uczucie i ogromna satysfakcja. Wszyscy, którzy pobiegną w biegu „Czas na wzrok”, mogą jej doświadczyć! Naprawdę warto pomagać!

Jak wynika z obserwacji ekspertów Stowarzyszenia, każda para okularów jest dla dzieci z pieczy zastępczej czy rodzin w potrzebie szansą na lepszą przyszłość. Dzięki poprawie wzroku dzieci lepiej się komunikują, osiągają lepsze wyniki w nauce czy po prostu są pewniejsze siebie. Chętniej podejmują wyzwania i nawiązują nowe relacje.

Na bieg można zarejestrować się na stronie: www.bieg.czasnawzrok.pl.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce od ponad 35 lat pomaga dzieciom pozbawionym opieki rodziców oraz tym z rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Obecnie ma pod opieką 1530 potrzebujących dzieci. Jest częścią międzynarodowej organizacji SOS Children’s Villages, obecnej w 136 krajach świata.

Stowarzyszenie prowadzi 4 SOS Wioski Dziecięce, gdzie opuszczone i osierocone dzieci znajdują troskliwy dom, rodzinną opiekę bezpieczeństwo.. Równolegle do opieki zastępczej, rozwijane są również działania profilaktyczne, w ramach Programu „SOS Rodzinie”, którego celem jest ochrona dzieci przed utratą opieki i zapewnienie im kompleksowego wsparcia.

Do wspólnej pomocy można przyłączyć się przekazując darowiznę na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia na nr konta 07 1240 6247 1111 0000 4975 0683 lub na  www.dziecisos.org.

Pomysłodawcą i organizatorem 2. Rodzinnego Biegu Czas Na Wzrok jest Grupa Essilor – lider w produkcji rozwiązań korygujących wzrok, reprezentowana przez Essilor Polonia, JZO, JAI KUDO, Essilor Optical Laboratory Poland. Sponsorem Głównym jest firma Bausch+Lomb ULTRA(r), producent szkieł kontaktowych, a Partnerem wydarzenia Dzielnica Wilanów.

Udostępnij

Czy chcesz otrzymywać informacje
o naszej działalności?

Kontakt dla mediów

Paulina Górska Tel. komórkowy: +48 888 933 964 mail: paulina.gorska@sos-wd.org

Rekrutacja rodziców SOS

Paulina Cygler Tel. komórkowy: +48 734 425 108 mail: rodzice@sos-wd.org

Kontakt dla firm

Aleksandra Rysiewska Tel. komórkowy: +48 513 403 652 mail: aleksandra.rysiewska@sos-wd.org

DARY RZECZOWE

Maja Margasińska
Tel. komórkowy: +48 734 425 116
mail: maja.margasinska@sos-wd.org

Kontakt dla studentów

Łukasz Łagód Tel. komórkowy: +48 734 420 482 mail: lukasz.lagod@sos-wd.org

Kontakt dla darczyńców

Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76

Wyślij wiadomość