6 czerwca 2024

To już 19 lat! SOS Wioski Dziecięce w Ustroniu zapraszają na urodziny Sindbada

← Powrót do aktualności

Z okazji 19. urodzin „Sindbada” serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie na słońcu i świeżym powietrzu. Pracownicy i pracowniczki Programu SOS Wiosek Dziecięcych Ustroń [AB1] przygotowały dla gości mnóstwo atrakcji – w rodzinnej atmosferze spotkamy się już 11 czerwca!

We wtorek, 11 czerwca, w godzinach 15:00-18:00 odbędzie się urodzinowy piknik z okazji 19-lecia działania Rodzinnego Domu Czasowego Pobytu „Sindbad”, działającego w Programie SOS Wiosek Dziecięcych Ustroń. Czerwcowa pogoda zachęca do zabaw na dworze, więc w tym duchu na gości czeka wiele występów, warsztatów i konkursów na świeżym powietrzu.

Urodziny nie mogą się wszakże odbyć bez tortu! Wszyscy obecni na miejscu będą mogli wspólnie zdmuchnąć 19 jubileuszowych świeczek z dużego tortu, któremu towarzyszyć będą także inne smakołyki, m. in. owoce, przekąski z grilla i popcorn.

Cieszymy się, że po raz kolejny możemy świętować urodziny wraz z lokalną społecznością. Chcemy, by każdy mógł skorzystać z dobrej, rodzinnej atmosfery i poczuć chwile beztroski – zarówno dzieci, jak i dorośli. Mam nadzieję, że uda nam się zorganizować wspaniałe obchody i stworzyć wspaniały czas dla wszystkich gości. – mówi Elżbieta Grabowska-Jabłońska, Dyrektorka Programu SOS Wiosek Dziecięcych Ustroń.

Program SOS Wiosek Dziecięcych Ustroń

W minionym roku Rodzinny Dom Czasowego Pobytu „Sindbad” stał się czasowym domem dla 23 podopiecznych. Oprócz, całodobowej opieki sprawowanej w Sindbadzie, w Programie prowadzony jest także Program Umacniania Rodziny „SOS Rodzinie” w gminie Brenna. Współpraca z rodzinami pod opieką Stowarzyszenia opiera się równocześnie na pracy świetlicowej i pracy w środowisku rodzinnym.

– Duży nacisk kładziony jest na pracę indywidualną z podopiecznymi i wzmocnienie postaw rodzicielskich, wpływających pozytywnie na samoocenę dziecka. W świetlicy organizowane są zajęcia tematyczne, wyjazdy edukacyjne i wakacyjne dla dzieci. W trakcie zajęć świetlicowych dzieci otrzymują wsparcie w odrabianiu lekcji oraz rozwijają swoje pasje, takie jak m. in. gotowanie, fotografia, sport czy taniec. – komentuje Sylwia Urbaś, koordynatorka Programu Umacniania Rodziny „SOS Rodzinie” w gminie Brenna.

 W 2023 roku z pomocy Programu korzystały 24 rodziny, a 4 z nich usamodzielniły się.

40-lecie działalności SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce

Tegoroczne urodziny odbywają się w wyjątkowym dla Stowarzyszenia czasie – SOS Wioski Dziecięce w Polsce już od 40 lat opiekują się opuszczonymi i osieroconymi dziećmi, a od 16 lat wspierają także rodziny borykające się z wieloma problemami. Od początku istnienia Stowarzyszenie pomogło prawie 1500 dzieciom i młodzieży z pieczy zastępczej oraz ponad 3000 dzieci z rodzin uczestniczących w Programie „SOS Rodzinie”.

Świętujmy razem!

Wszyscy chętni do wspólnej zabawy i wypoczynku będą najmilej widziani! Wydarzenie odbędzie się na terenie „Sindbada”, przy ul. Bernardka 38 w Ustroniu!

Zapraszamy do zapoznania się z listą atrakcji poniżej:

– gry i zabawy dla dzieci

– dmuchanie baniek mydlanych

– malowanie twarzy

– balony do skręcania

– loteria z pracami artystycznymi autorstwa najmłodszych,

– występy taneczne: zespołu Mażoretki, Teatru Tańca MEMENTO i Miejskiego Domu Kultury „Prażakówka”

– odwiedziny policyjnej maskotki SZNUPKA i psa policyjnego

***

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce od 1984 roku pomaga dzieciom porzuconym, opuszczonym, zagrożonym utratą opieki rodziców. Jest częścią organizacji SOS Children’s Villages, obecnej w 137 krajach świata. W Polsce działają 4 Wioski SOS, gdzie dzieci pozbawione opieki rodziców biologicznych znajdują ciepły, kochający dom. Jednocześnie stowarzyszenie rozwija działania profilaktyczne w ramach Programu „SOS Rodzinie”, którego celem jest ochrona przed utratą rodziców i zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzinom w kryzysie.

Przez cały 2023 rok z pomocy Programów SOS skorzystało 2203 polskich beneficjentów, w tym 1422 dzieci i młodzieży – 368 w opiece zastępczej oraz 1054 w Programie „SOS Rodzinie”. Oprócz tego, stowarzyszenie pomogło 5 tysiącom osób w Kamerunie i Zimbabwe, a 3104 ukraińskich uchodźców wojennych – głównie dzieci z pieczy zastępczej i ich opiekunowie – otrzymało pomoc terapeutyczną, psychologiczną i niezbędne wsparcie do życia w nowych realiach.


 [AB1]Kasiu 19 urodziny ma Sindbad, który jest częścią Programu SOS – a ProgramSOS Ustroń jest mlodziutki, powstał, by połączyć zarządczo i administracyjnie Sindbada i PUR Brenna. Tytuł jest bdb, w tym miejscu powinny być urodziny Sindbada ☺️

Dokładnie tak, jak jest napisane w akapicie niżej ☺️

Udostępnij

POZNAJ NASZYCH FUNDRAISERÓW

fundraiser
  • możemy zapukać do Twoich drzwi lub możesz nas spotkać na ulicy
  • zachęcamy do dołączenia do Klubu SOS i tym samym regularnej pomocy potrzebującym dzieciom
  • nie zbieramy pieniędzy w gotówce

Kontakt dla mediów

Paulina Górska Tel. komórkowy: +48 888 933 964 mail: paulina.gorska@sos-wd.org

Rekrutacja rodziców SOS

Paulina Cygler Tel. komórkowy: +48 734 425 108 mail: rodzice@sos-wd.org

Kontakt dla firm

Aleksandra Rysiewska Tel. komórkowy: +48 513 403 652 mail: aleksandra.rysiewska@sos-wd.org

DARY RZECZOWE

Maja Margasińska
Tel. komórkowy: +48 734 425 116
mail: maja.margasinska@sos-wd.org

Kontakt dla studentów

Łukasz Łagód Tel. komórkowy: +48 734 420 482 mail: lukasz.lagod@sos-wd.org

Kontakt dla darczyńców

Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76

Wyślij wiadomość