10 czerwca 2024

Tarczyński Arena rozświetlił się na niebiesko!

← Powrót do aktualności

W niedzielę, 9 czerwca, Stadion Tarczyński Arena rozświetlił się na niebiesko, by uczcić 40 lat SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce. Organizacja już od czterech dekad opiekuje się opuszczonymi i osieroconymi dziećmi, dając im dom i kochające rodziny.

Od początku istnienia SOS Wioski Dziecięce w Polsce pomogły prawie 5000 dzieciom, zarówno w pieczy zastępczej, jak też z rodzin z wieloma problemami. Stowarzyszenie regularnie poszukuje kandydatów na Rodziców SOS, czyli osoby, które stworzą rodzinę dla ok. 4-6 dzieci.

Jak podkreśla Aleksandra Sikorska, psycholog w SOS Wioskach Dziecięcych – Już od samego początku zapewniamy Rodzicom SOS kompleksowe wsparcie, zarówno przy opiece nad dziećmi, jak też w zakresie rozwoju kompetencji, szkoleniach i superwizjach.  Ale to przede wszystkim dzieci objęte są szerokim wsparciem specjalistycznym. Należy bowiem pamiętać, że do SOS Wiosek Dziecięcych trafiają dzieci, które mierzą się z konsekwencjami bolesnych doświadczeń, takich jak przemoc, odrzucenie, czy skrajne zaniedbanie. Potrzeba więc wiele czasu, cierpliwości i zaangażowania, by odbudować w tych dzieciach chociażby poczucie wartości i zaufanie do świata.  

Aplikowanie jest bardzo proste: wystarczy zadzwonić na numer +48 734 425 108, lub wysłać swoje CV na adres e-mail: rodzice@sos-wd.org.

Skala potrzeb jest ogromna

W Polsce ponad 72 tysiące dzieci jest nadal pozbawionych opieki rodziców – to tyle, ile wynosi populacja średniej wielkości miasta. Co więcej, w naszym kraju od kilku lat rośnie liczba dzieci przyjmowanych do opieki zastępczej, a kandydatów na rodziców zastępczych wciąż brakuje. – Są to często dramatyczne sytuacje. Dzieci bardzo często przejmują rolę dorosłych, by przetrwać i zaopiekować się swoim młodszym rodzeństwem. Dlatego w SOS Wioskach Dziecięcych robimy wszystko, by przywrócić im utracone dzieciństwo oraz otoczyć je troską i rodzinnym ciepłem. ­– dodaje Aleksandra Sikorska.

Możesz pomóc

Działalność SOS Wiosek Dziecięcych może się rozwijać wyłącznie dzięki regularnemu wsparciu darczyńców. Aby dowiedzieć się więcej o możliwościach wsparcia wystarczy wejść na stronę www.wioskisos.org

****

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce od 1984 roku pomaga dzieciom porzuconym, opuszczonym, zagrożonym utratą opieki rodziców. Jest częścią organizacji SOS Children’s Villages, obecnej w 137 krajach świata. W Polsce działają 4 Wioski SOS, gdzie dzieci pozbawione opieki rodziców biologicznych znajdują ciepły, kochający dom. Jednocześnie stowarzyszenie rozwija działania profilaktyczne w ramach Programu „SOS Rodzinie”, którego celem jest ochrona przed utratą rodziców i zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzinom w kryzysie.

Udostępnij

Czy chcesz otrzymywać informacje
o naszej działalności?

Kontakt dla mediów

Paulina Górska Tel. komórkowy: +48 888 933 964 mail: paulina.gorska@sos-wd.org

Rekrutacja rodziców SOS

Paulina Cygler Tel. komórkowy: +48 734 425 108 mail: rodzice@sos-wd.org

Kontakt dla firm

Aleksandra Rysiewska Tel. komórkowy: +48 513 403 652 mail: aleksandra.rysiewska@sos-wd.org

DARY RZECZOWE

Maja Margasińska
Tel. komórkowy: +48 734 425 116
mail: maja.margasinska@sos-wd.org

Kontakt dla studentów

Łukasz Łagód Tel. komórkowy: +48 734 420 482 mail: lukasz.lagod@sos-wd.org

Kontakt dla darczyńców

Tomasz Rybicki
Tel. +22 843 73 76

Wyślij wiadomość